Смородина альпійська: опис, посадка, догляд, застосування в ландшафтному дизайні, відеоСмородина альпійська знаходиться на межі зникнення і занесені в Червону книгу Смородина альпійська (Ribes alpinum) належить до листопадних дводомних чагарниках роду Смородина і сімейства Крыжовниковые. В даний час дикорослий вид цієї рослини знаходиться на межі зникнення і занесений в Червону книгу.

Характеристика та опис

Рослина отримало широке поширення на території Європи, досить часто зустрічається на Кавказі, а також в Туреччині, Північній Африці і Марокко. В природі альпійська смородина росте на берегах річок, лісових узліссях і галявинах, а також у лісових масивах змішаного типу.

Період цвітіння смородини альпійської припадає на травень-червеньПеріод цвітіння смородини альпійської припадає на травень-червень

Докладна характеристика сорту представлена в таблиці.

Кущ Висотою 1,5 м, з щільно облиственими і густими, компактно розташовуються пагонами Листя Трилопатеве, темно-зеленого забарвлення, з блиском, шириною до 4 см, у верхній частині покриті жорсткими залозистими щетинками. Із зворотного боку листова пластина світла, гладка, без опушення Коренева система Густо розгалужена, зі значною кількістю тонких коренів, які помірно заглиблені. Чутлива до ущільнення грунту Квітки Жовті, з зеленуватим відтінком. Квітконіжки характеризуються наявністю залізистих щетинок. В суцвіття зібрано близько двадцяти чоловічих квіток або трьох жіночих, кисті не поникнули. Період цвітіння припадає на травень-червень Ягоди Борошнистого смаку, червонувато-рожевого забарвлення, розміром не більше 6-8 мм. Плодоношення припадає на липень-серпень

Особливості посадки

Згідно з ботанічним описом рослини, терміни пересадки і посадки смородини альпійської такі ж, як і для будь-якого іншого виду ягідного куща. Смородина альпійська була окультурена ще в 1589 році. Сьогодні вона представлена у нашій країні кількома популярними высокодекоративными різновидами.

Смородина «Pumilum» характеризується відмінною зимостійкістю і прекрасної вкорінюваністю живцівСмородина «Pumilum» характеризується відмінною зимостійкістю і прекрасної вкорінюваністю живців

Культурна форма «Aurea» Низькоросла, до 1 м у висоту, рослину. Діаметр крони не перевищує 1,5 м. Молоді листочки мають дуже привабливе золотисте забарвлення. Цвітіння тривале, численними блідо-жовтими дрібними квітками, зібраними в пишні укорочені кисті. В останній декаді літа утворюються ягоди яскраво-червоного фарбування Культурна форма «Pumilum» рослина Середньоросла з кулястою кроною діаметром не більше 60 см. Висота рослини не перевищує 1,5 м. Крона густа, представлена вигнутими пагонами, які густо покриті дрібними і дуже декоративним листям. У фазу цвітіння і плодоношення рослина вступає не раніше п’ятирічного віку. Смородина характеризується відмінною зимостійкістю і прекрасної вкорінюваністю живців Культурна форма «Laciniata» Високоросла рослина, відрізняється від інших видів дуже декоративною, надрізано-зубчастої форми, листям. Завдяки підвищеній інтенсивності росту і відмінною укорінюваності при живцюванні дана культурна форма отримала широке поширення в ландшафтному дизайні.

незалежно від виду культурної форми, правила та технологія посадки смородини альпійської стандартна і передбачає дотримання наступних вимог:

  • Грунт під посадку повинна бути досить родючим, а також влагоемкой, володіти високим вмістом гумусу і слабкою кислотністю.
  • Рослина тіньовитривала, але максимальна декоративність досягається при вирощуванні на відкритих і добре освітлених ділянках.
  • Відстань між рослинами не повинно бути менше 2-2,5 м.
  • Кращим строком для посадки є осінній період. У північних регіонах висаджування слід здійснювати в кінці вересня або в першій декаді жовтня, а в південних посадка здійснюється в жовтні. Закінчити посадку необхідно приблизно за місяць до сильного промерзання грунту.

Як декоративний чагарник смородина альпійська не вимагає до себе від садівника занадто багато уваги і легко вдається навіть недосвідченим дачникамЯк декоративний чагарник смородина альпійська не вимагає до себе від садівника занадто багато уваги і легко вдається навіть недосвідченим дачникам

Декоративний чагарник можна розмножувати насіннєвим матеріалом, а також здерев’янілими живцями або зеленими відводками. Найлегше розмножується така смородина шляхом живцювання.

Технологія догляду

Достатня невибагливість ягідного декоративного чагарника передбачає здійснення стандартного і не занадто складного догляду за рослинами.

Поливи Рослина абсолютно не переносить застою води і легко мириться з недостатньо частими, але рясними поливами. Підвищені показники посухостійкості дозволяють звести зрошувальні заходи до мінімуму. Оптимальним є полив в посушливе літо приблизно раз в тиждень з витратою під кожен дорослий кущ не менше відра води Підживлення Для підгодівлі можна використовувати як органіку, так і мінеральні або комплексні добрива. Стандартний догляд передбачає проведення чотирьох підживлень на стадії активної вегетації Обрізка Ранньою весною у рослин слід укорочувати надземну частину і залишати частини пагонів з шістьма нирках. Крім того, навесні здійснюється санітарна обрізка, що передбачає видалення сухих, зламаних, надто коротких пагонів або тих, що ростуть усередину крони рослини і загущають її Захист від шкідників Декоративні кущі можуть піддаватися нападу колоній попелиці та павутинного кліща, а також досить часто уражуються іржею. Для захисту рослин необхідно обприскувати смородину альпійську спеціальними інсектицидами і фунгіцидами

Застосування в ландшафтному дизайні

Досить рідкісна в нашій країні і дуже декоративна різновид смородини – альпійська – чудово виглядає не тільки в поодиноких, але і практично в будь-яких групових посадках. Основними достоїнствами цієї декоративної форми ягідного куща є великі розміри рослини і густа, дуже яскрава і різьблена, досить щільна листя.

В ландшафтному дизайні найчастіше використовується смородина альпійська «Шмідт» (Ribes alpinum «Schmidt»). Рослина морозостійка і характеризується раннім розпусканням листя. Прекрасно переносить тінь і тиск від кореневої системи більш великих дерев по сусідству. Сорт дуже стійкий до міських умов, легко адаптується до промисловим викидам і не привабливий в якості їжі для тварин.

Як посадити альпійську смородину (відео)

Дуже ефектно виглядають пишні суцвіття і плодові кисті, які тривалий час зберігаються на кущах. Стиглі ягоди дуже декоративні і контрастують на тлі ажурною, насичено-зеленого кольору, листя. Незважаючи на зовнішню привабливість, за смаком ягоди малоїстівна, що потрібно враховувати при культивуванні рослини на присадибній ділянці. Як декоративний чагарник смородина альпійська не вимагає до себе від садівника занадто багато уваги і легко вдається навіть недосвідченим дачникам.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*