Саджанці лохини садової від Кліома Сервіс: посадка і догляд

Лохина садова


Садова лохина – невибагливий ягідний чагарник із сімейства вересових. Цю морозостійку рослину вирощують у всіх регіонах країни. Великі солодкі ягоди нагадують за виглядом і смаком чорницю, містять велику кількість вітамінів і так само, як чорниця, корисні для зору.

Плодоношення лохини настає на третій рік після посадки. З кожним наступним роком урожай стає все більш щедрим і рясним. Якщо в “Кліома Сервіс” купити саджанці лохини високої якості, з дорослого здорового куща можна зібрати за сезон до 10 кг ягід.

Перед посадкою лохини важливо знати:

  • лохина садова – перехресно запилювана рослина, тому для гарного плодоношення посадіть поруч 2-3 кущі.
  • найкращі для лохини рослини-сателіти – медоносні сидерати (біла конюшина, гірчиця). Вони не тільки приваблюють комах-запилювачів, а й збагачують ґрунт.
  • не розміщуйте саджанці лохини поруч із кущами чорної смородини. Під час цвітіння смородина виділяє ефірні олії, які гнітюче діють на вересові.
  • ґрунт для лохини має бути дуже кислим – 3,8-4,8 рН.

Вибір місця і часу для посадки саджанців лохини

Відведіть під лохину відкритий сонячний простір, захищений від наскрізних вітрів.

​Ґрунт потрібно удобрити, добре розпушити і закислити. Розведіть лимонну кислоту з розрахунку 3-4 ст. ложки на 10 літрів води (на 1 кв. м). метр) і пролийте ділянку за 3 години до закладки посадкових ям.

Важливо: не використовуйте для закислення ґрунту хімічні препарати й агресивні кислоти (оцтова, соляна, борна) – це призведе до опіку коренів.

Планувати посадку можна на будь-яку пору року, крім зими – саджанці лохини зі складів “Кліома Сервіс” проходять спеціальну передпродажну підготовку, відмінно приживаються і швидко рушають у ріст.

Особливості посадки лохини

Лохина садова

Саджанці садової лохини з розплідника доставляються із захищеною кореневою системою і відразу придатні до посадки. Посадковий ґрунт має бути родючим і складатися з садової землі, компосту і торфу у співвідношенні 1:2:2.За 2-3 дні до посадки викопайте посадкові ями глибиною 50-60 см і діаметром 60-70 см. Оптимальна відстань між рослинами – 1,5-2 метри.

Укладіть на дно посадкових ям дренаж із гравію, щебеню і піску шаром 6-8 см. Перед встановленням кореневища яму проливають спочатку звичайною, а потім закисленою водою. Як добриво можна змішати з ґрунтом 50 г сірчанокислого калію і 100 г суперфосфату. Поверх шару з добривами обов’язково насипте звичайної садової землі, щоб не спалити коріння молодих рослин.

Розмістіть саджанець таким чином, щоб коренева шийка перебувала на рівні землі.

Заповніть яму родючою землею, ущільніть і полийте.

Замульчуйте пристовбурне коло тирсою, торфом і хвойним опадом.

Запасу живлення саджанцям лохини вистачить на 2-3 роки.

Особливості догляду за лохиною

Лохина садова

​На другий рік життя саджанці лохини поливають підкисленою водою з розрахунку 1 ст. ложка лимонної кислоти на відро води під кожну рослину.

На третій рік чагарник підгодовують гнойовою рідиною, перепрілим гноєм або компостом. Можна використовувати сечовину (2 ст. л.). ложки на відро води) або готовий мінеральний комплекс для ягідних чагарників (азот, фосфор, калій) у концентрації, зазначеній на упаковці. Після закінчення плодоношення вносять готове калієво-фосфорне добриво (або 60 г сірчанокислого калію і 120 г суперфосфату).

Лохина садова – вологолюбна рослина. Поливати потрібно так, щоб пристовбурне коло завжди було вологим, але вода не застоювалася. У спекотну погоду поливайте рясно, в період дощів – з урахуванням опадів, що випали.

Комахи-шкідники відвідують садову лохину вкрай рідко. Хвороби з’являються тільки якщо чагарник росте в тіні і йому катастрофічно не вистачає сонця. Але в цьому випадку рослина може загинути вже на третій рік життя. Якщо на дорослому чагарнику все-таки з’явилася плямистість або інша грибкова інфекція – обприскайте крону 3% розчином залізного або мідного купоросу.

Обов’язково розкажіть у коментарях про ваш досвід вирощування садової лохини. Як ви вирішуєте проблему закислення ґрунту під чагарниками? Які садові рослини на вашій ділянці добре себе почувають у такому сусідстві?