Полуниця Фестивальна та Фестивальна ромашка: опис, вирощування насінням, посадка розсади, рекомендації по догляду, відгуки про сорти, відео



Полуниця «Фестивальна» популярна серед садівників Полуниця, або садова суниця, «Фестивальна» і «Фестивальна ромашка», дуже популярні у садівників і дачників нашої країни. Сорти затребувані завдяки відмінним характеристикам, а опис сорту «Фестивальна» відомо практично кожному дачникові Росії. Сорт перевірений часом і прекрасно адаптований для вирощування в грунтово-кліматичних умовах більшості регіонів нашої країни.

Опис і сортова характеристика

Якщо сорт садової суниці або полуниці, «Фестивальна» був виведений вітчизняними селекціонерами більше п’ятдесяти років тому, то садова суниця «Фестивальна ромашка» отримана фахівцями Інституту садівництва Української аграрної академії наук. Незважаючи на схожі назви, сорту дуже різні по більшості показників.

Назва сорту Батьківська пара Ботанічний опис Характеристика ягоди Сортові особливості «Фестивальна» «Рясна» і «Прем’єр» Кущі високі, але компактні, з товстими, розташованими на рівні листя або нижче квітконосами і малораскидистыми суцвіттями Великих розмірів, овальної форми, з короткою і широкою шийкою, яскраво-червона, з блиском. М’якоть щільна і соковита Висока і стабільна врожайність. Сорт із середнім ступенем стійкості до хвороб «Фестивальна ромашка», «Зоря» і «Редкоут» Великі, напіврозлогі і густообліственние кущі Неправильної овальної форми, злегка сплюснута з боків, переважно яскраво – червоного кольору з глянцем. М’якоть щільна і соковита, кисло-солодка Висока стійкість до ураження сірою гниллю та білої плямистості. Дуже морозостійкий сорт

Врожайність садової суниці «Фестивальна ромашка» становить близько 0,45−0,55 кг з одного дорослого ягідного куща. Сорт характеризується середнім періодом визрівання, а пік плодоношення припадає на середину червня. Зібраний урожай вживається не тільки у свіжому вигляді, але і чудово підходить для переробки та консервування, а також широко використовується для приготування десертів та солодких страв. Ягода придатна для заморожування.

Садова суниця «Фестивальна» належить до високоврожайних і морозостійким сортам, тому найбільш часто вирощується в умовах відкритого грунту. Перевагою цього сорту полуниці є прекрасна пристосованість до вирощування не тільки на сонячних ділянках, але і в півтіні. Завдяки таким показникам сорт прекрасно підходить для культивування в більшості кліматичних зон Росії. Мінусом сорти можна вважати недостатню стійкість до ураження сірою гниллю, а також вертициллезным в’яненням і борошнистою росою.

Полуниця «Фестивальна»: вирощування (відео)

При вирощуванні ремонтантних сортів слід пам’ятати, що для утворення квіткових бруньок необхідна відносно висока добова температура і світловий день тривалістю не менш 14-17 годин. Саме з цієї причини такі сорти, як «Фестивальна ромашка», найбільш затребувані для культивування в присадибній садівництві південних регіонів нашої країни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*