Як виростити абрикос з кісточки в домашніх умовах: критерії вибору та підготовки посадкового матеріалу, вимоги до грунту, посадка саджанців на постійне місце, як доглядати, фото, відеоВиростити абрикосові саджанці з кісточок досить просто Абрикоси в південних регіонах нашої країни є дуже звичними і поширеними плодовими деревами. Проте останнім часом цієї плодової культури також стало приділятися підвищена увага в середній смузі Росії і більше середніх регіонах.

Виведені нові та перспективні сорти з високими показниками морозостійкості та зимостійкості дозволяють отримувати гідну врожайність навіть у несприятливих кліматичних умовах. Для вирощування все частіше застосовується отримання саджанців в домашніх умовах з використанням способу культивування плодового рослини з кісточки.

Критерії вибору та підготовки посадкового матеріалу

Виростити повноцінні плодові саджанці з кісточок досить просто. Щоб отримати міцне і продуктивне рослина будинку, слід правильно здійснити вибір і підготовку посадкового матеріалу. Грамотна підготовка, правильна посадка і якісний догляд дозволять отримати садова рослина з сімейства Мигдальні, що утворює плоди, які знаходять саме широке застосування в кулінарії, а також кондитерській справі і консервуванні.

Щоб отримати міцне і продуктивне рослина будинку, слід правильно здійснити вибір і підготовку садивного матеріалуЩоб отримати міцне і продуктивне рослина будинку, слід правильно здійснити вибір і підготовку посадкового матеріалу

Безумовно, ризик отримати рослина з характеристиками, відмінними від батьківського сорту, зберігається. Щоб отримати максимально невибаглива, пристосованого до клімату і ґрунтових особливостей плодову рослину, необхідно звернути увагу на наступні вимоги при вирощуванні абрикос з кісточки:

  • перед посадкою слід підготувати абрикосові кісточки і посадкову суміш на основі перегною, чорнозему, річкового піску і деревної золи;
  • оптимальним варіантом є використання для посадки окремих посадочних ємностей достатнього обсягу і з наявністю дренажних отворів;
  • здійснювати посів абрикоса необхідно в пізній осінній період, що обумовлено ботанічними особливостями рослини;
  • для отримання якісного садивного матеріалу ідеально підходять стиглі плоди районованих сортів, з яких вилучаються кісточки;
  • витягнуті кісточки слід добре промити і приблизно на добу замочити в чистій воді при кімнатній температурі.

слід Висаджувати тільки насіннєвий матеріал, який в ході замочування опустився на дно ємності. Перед посадкою потрібно замочити відсортовані насіння в розчині марганцівки на добу, а потім помістити в чисту воду на десять днів. Воду слід щодня міняти на чисту.

Як посадити абрикос кісточкою (відео)

Крона плодового дерева, як правило, добре формується самостійно, але видалення сухих і пошкоджених надземних частин з подальшою обробкою садовим варом є обов’язковим. Необхідно проводити своєчасні профілактичні заходи, спрямовані на захист рослин від хвороб і шкідників. Допускається використовувати не тільки сучасні та високоефективні інсектофунгициди, але і народні засоби. Догляд за абрикосовим деревом в осінній період в основному полягає в підготовці плодового рослини до майбутніх зимових морозів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*