Трихопол: застосування для помідорів та інших культур, дозування, схема, фото, відеоТрихопол – досить добре відомий лікарський препарат Фітофтороз, або фітофтора, відноситься до найбільш поширених хвороб таких пасльонових культур, як картопля, томати, перець і баклажани. Швидко розповсюджується захворювання здатне також завдати величезної шкоди посадкам рицини, гречки і суниці. Поряд з високоефективними, але досить токсичними хімічними препаратами вітчизняними садівниками і городниками широко використовуються народні засоби, включаючи медичний препарат «Трихопол».

Склад препарату

Трихопол – досить добре відомий лікарський препарат, який широко використовується в медицині завдяки наявності такого активного речовини, як метронідазол. Допоміжні компоненти представлені картопляним крохмалем, желатином, крохмальною патокою і магнію стеаратом.

Поряд з деякими іншими лікарськими засобами трихопол, або Trichopol, досить активно використовується в присадибній садівництві та городництві, дозволяючи ефективно захистити рослини від патогенної мікрофлори. Головною умовою результативного застосування є дотримання строків і схеми обробки рослин даними засобом.

Фітофтора відноситься до найбільш поширених хворобФітофтора відноситься до найбільш поширених хвороб

Застосування трихопола для томатів

Обробка трихополом помідорів в даний час є одним з найбільш ефективних і безпечних з точки зору екології способів захисту цієї популярної в нашій країні городньої культури від ураження фітофторою. Фітофтора, або бура гниль, томатів здатна за відносно короткий термін вразити практично всі надземні частини городньої культури, тому досить часто стає причиною втрати понад 50% урожаю. Швидкому поширенню хвороби можуть сприяти різкі температурні коливання, а також холодні роси в осінній період та надто загущені посадки томатних кущів.

Обробити кущі томатів засобом Trichopol можна практично в будь-який період вегетації, дотримуючись таких правил:

  • десять таблеток препарату необхідно розчинити в 5-6 л теплої води;
  • хороший результат дає додавання в розчин десяти крапель звичайної аптечної зеленки;
  • отриманим розчином обприскуються томатні кущі в похмуру, але не дощову погоду;
  • найкраще обприскувати рослини рано вранці або після заходу сонця;
  • періодичність обробки томатних кущів розчином на основі трихопола, як правило, становить близько трьох разів на місяць;
  • допускається заміна трихопола більш бюджетним аналогом під назвою «Метранідазол», або Metronidazole, який володіє таким же антибактеріальним ефектом.

Як врятувати помідори від фітофтори (відео)

Якщо профілактична обробка трихополом не показала належної ефективності, то рекомендується провести обприскування хімічними фунгіцидами, включаючи бордоську суміш, а також добре зарекомендували себе препарати «Ридоміл», «Хом» або «Мідний купорос».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*