Яблуня Орлик: опис, селекція, посадка й догляд, врожайність, відгуки, фотоЯблуня «Орлик» здобула надзвичайну популярність в Росії Яблуня, безумовно, є улюбленою і основною культурою в російських садах, що обумовлено її екологічною пластичністю і великою різноманітністю сортів. Смак плодів, вміст вітамінів, аромат, колір, можливості зберігання і способи переробки дуже різноманітні і роблять можливості вибору сорту практично невичерпними.

 • Врожайність
 • Посадка і догляд
 • Як сформувати крону яблуні (відео)
 • Відгуки дачників
 • Відгуки та коментарі
 • Історія селекції

  Яблуня «Орлик» була виведена на території Орловської зональної плодово-ягідної дослідної станції. Сорт був отриманий в 1959 році і став результатом робіт по схрещуванню яблунь «Макінтош» і «Безсім’янка Мічурінська». Авторство належить вітчизняним селекціонерам Е. Н. Сєдову і Т. А. Трофімової. Близько десятиліття було витрачено на роботи по удосконаленню яблуні «Орлик». Вдалося досягти значного підвищення показників морозостійкості та плодоношення сорту. 1968 році сіянці були виділені в клас еліти, а через два роки яблуня «Орлик» була допущена до Державних випробувань.

  Особливості сорту

  Тридцять років тому яблуня «Орлик» була районована для культивування на території Центрального, Центрально-Чорноземного, а також Північно-Західного регіонів. Цей сорт швидко завоював популярність і став популярним не тільки в приватних господарствах, але і в комерційних садах. Причиною такої популярності стали компактність розмірів дерева, а також високий показник врожайності.

  Яблуня «Орлик» скороплодна і формує надзвичайно поживні плоди з чудовим смаком. Найбільш відчутні недоліки сорту представлені досить високим відсотком осипання яблук на предуборочном етапі, а також періодичністю плодоношення.

  Яблуня: вирощування і догляд (відео)

  Відгуки дачників

  Садівники-любителі і дачники добре відгукуються про яблуню «Орлик», що обумовлено не тільки невибагливістю рослини до умов вирощування, але й стабільно високою врожайністю, а також високими смаковими показниками стиглих яблук, їх прекрасною транспортабельністю і лежкістю. Сорт затребуваний не тільки для приватного використання, але і в комерційних цілях. Однак при порівнянні смаку і аромату яблук «Орлик» з іншими різновидами багато садівники віддають перевагу сортам з більш яскраво забарвленими, великими і ароматними плодами, включаючи «Лобо».

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *