Блакитна зірка в саду: ялівець Блю СтарЯлівець Блю Стар відрізняється бірюзовим кольором молодих пагонів Високо цінований садівниками і дизайнерами ялівець Блю Стар відрізняється від інших представників хвойних компактними розмірами, невисокою швидкістю росту і дивним бірюзовим кольором молодих пагонів. Розпластавшись на камені рокарія або альпійської гірки, він нагадує морську зірку, яка вирішила погрітися на сонці. Завдяки невеликим розмірам ялівець незамінний і при створенні міні-ландшафтів в маленькому садку, на лоджії або терасі.

Де посадити і як доглядати за ялівцем?

Ялівець лускатий Блю Стар відрізняється крайньою невибагливістю до умов утримання. Хвойні рослини цього типу в природних умовах ростуть і на самій бідній грунті, іноді розташовуючись на кам’янистих схилах гір. Але і у нього є свої переваги, які потрібно враховувати при посадці, щоб зберегти декоративні властивості рослини.

Одним з важливих вимог є освітленість. Ялівець blue star цілком здатний рости і в густій тіні, але при відсутності достатньої інсоляції чудовий сизо-блакитний колір його крони стає темно-зеленим.Компактні розміри з-за витягування втеч можуть трохи збільшуватися, а щільні кущики стають пухкими. Рослина набуває вигляду звичайного дикого ялівцю, втрачаючи більшу частину своїх якостей.

Ялівець лускатий Блю Стар відрізняється крайньою невибагливістю до умов утриманняЯлівець лускатий Блю Стар відрізняється крайньою невибагливістю до умов утримання

При виборі місця для посадки блакитної зірки саду потрібно керуватися насамперед тривалістю висвітлення його яскравими сонячними променями. Час це повинно складати не менше половини світлового дня, а легке затінення можливо тільки в найспекотніший час доби — від 12 до 16 годин. При таких умовах краса ялівцю розкривається повною мірою, і на темному сизому тлі старої хвої на початку літа будуть спалахувати яскраві зірочки молодих пагонів.

Якщо здійснюється посадка кількох кущів на 1 ділянці саду, слід дотримуватися відстань між рослинами: не менше 0,5 м. З урахуванням зростання варто посадити ялівець на відстані близько 2 м. Це ж відноситься і до групових посадок, де поєднуються різні види і форми хвойних.

Купувати посадковий матеріал краще всього з закритою кореневою системою, в контейнері, де ріс кущик з моменту його пересадки в молодому віці.

Це допоможе уникнути покупки рослини з пошкодженою кореневою системою, яка з великою ймовірністю загине незабаром після посадки. Крім цього, посадковий матеріал із закритою кореневою системою можна висаджувати практично в будь-який час року.

Як посадити ялівець (відео)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*