Полікарбонат для теплиць: характеристика та особливості, переваги і недоліки, види, критерії якості, поради по кріпленню, відеоДля облаштування сучасної теплиці і парники дуже часто використовують полікарбонат Для облаштування сучасної теплиці і парники дуже часто останнім часом використовують високоякісний світлопрозорий пластик полікарбонат. Такий матеріал став гідною заміною скла. Буває кілька різновидів такого матеріалу, однак полікарбонат на парник або теплицю повинен відповідати особливим вимогам і критеріям.

 • Особливості стільникового полікарбонату (відео)
 • Переваги та недоліки
 • Види полікарбонату
  • Стільниковий полікарбонат
  • Монолітний полікарбонат
 • Критерії якості
 • Збірка теплиці з полікарбонату (відео)
 • Відгуки та коментарі
 • Відповідальний виробник споруд захищеного грунту доповнює свою продукцію тільки високоякісним накрывным матеріалом. Листи з тепличного полікарбонату розрізняються за кількома параметрами, однак стандартний сучасний накриття завжди має певні якісні характеристики і технічні параметри, а відгуки про таке пластиці завжди позитивні.

  Характеристика та особливості

  Властивості полікарбонату безпосередньо залежать від його виду. Однак характеристика цього пластика обумовлена складом полімерного пластику, який, як правило, представлений фенолом та вугільної кислотою. Зрозуміти, який полікарбонат краще використовувати в якості покриття тепличної конструкції можна тільки ознайомившись з його основними особливостями.

  Розмір листового полікарбонату

  Листовий полікарбонат на парник або теплицю у відповідності з загальноприйнятими світовими стандартами випускається згідно єдиної розмірної таблиці. Стільниковий матеріал може мати довжину три, шість або дванадцять метрів і стандартну ширину в два метри десять сантиметрів. Товщина стільникового світлопрозорого пластику може становити від трьох до сорока міліметрів. Ребра жорсткості у стільниковому поликарбрнате прямі або Х-подібної форми. Будова, яким має такий матеріал, може бути одне-, двох – або трикамерним.

  Монолітний матеріал випускається з довжиною три метри на п’ять сантиметрів, а ширина становить два метри п’ять сантиметрів. Товщина не може бути менше одного і більше дванадцяти міліметрів. Такий матеріал є прекрасним замінником кварцового скла і має значну міцність. Стандартна ширина дуже зручна у використанні й дозволяє широко застосовувати такий матеріал в склінні зимової оранжереї.

  Товщина стільникового світлопрозорого пластику може становити від трьох до сорока міліметрівТовщина стільникового світлопрозорого пластику може становити від трьох до сорока міліметрів

  Параметри ваги

  Полікарбонат в якості покриття на теплицю дуже зручний. Листи з полікарбонату мають абсолютно незначний тиск на каркасну конструкцію. Товщина полікарбонату в три міліметри відповідає навантаженню 0,55 кг на кожен метр конструкції. А найбільша товщина полікарбонату становить не більше чотирьох сантиметрів і змушує каркас відчувати навантаження в чотири кілограми. Така вага значно нижче, ніж у самого тонкого скла.

  Міцнісні показники

  Міцність полікарбонату залишає всіх конкурентів цього накривного матеріалу далеко позаду. Листи полікарбонату в двісті разів міцніше скла та майже в двадцять разів міцніше листового акрилу. Саме це властивість у поєднанні з легкістю дуже затребуване і зробило полікарбонат найбільш вдалим матеріалом для установки на теплицю або парник.

  Параметри прозорості

  Вибір полікарбонату повинен враховувати і показники прозорості. Стільниковий карбонат для теплиць чудово розсіює сонячні промені і робить освітлення тепличних гряд максимально ефективним.

  Монолітний карбонат для теплиць поєднує в собі ефект прозорості скла і просто незамінний для зимової оранжерейній конструкції. Різні види такого сучасного пластика в залежності від радіусу вигину мають світлопропускною здатністю на рівні 82-90 відсотків.

  Листи з полікарбонату мають абсолютно незначний тиск на каркасну конструкціюЛисти з полікарбонату мають абсолютно незначний тиск на каркасну конструкцію

  Теплопровідність реалізованого полікарбонату

  Перед тим як вибрати полікарбонат для облаштування теплиці, слід звернути увагу на параметри теплопровідності. Особливо важливий радіус вигину і згаданий раніше показник при зведенні зимової конструкції.

  Радіус стандартного вигину

  Полікарбонатна плівка, яка володіє певною товщиною, має мінімальний радіус стандартного вигину. Якщо зменшити цей радіус, то можна спровокувати надмірне напруження панелі або руйнування. Різні види полікарбонату характеризуються різними радіусами на вигин.

  Діапазон робочих температурних показників

  Полікарбонатна плівка здатна зберігати свої робочі параметри в діапазоні від мінус п’ятдесяти до плюс сто двадцяти градусів. Перевагою цього матеріалу є негорючість полікарбонату. При загорянні на поверхні пластику утворюються численні отвори, крізь які проходять жар і дим, що в значній мірі полегшує гасіння виниклої пожежі.

  Основні характеристики листового полікарбонату

  Тип панелі

  Товщина панелі, мм

  Параметри ваги, г/м3

  Показники міцності,

  кгс/см3

  Показники прозорості, %

  Показники теплопровідності, До,Вт/м2 ос

  Радіус вигину, мм

  Показники звукоізоляції, дБА

  Ударна стійкість, Дж

  DIN

  ASTN

  СПК

  4

  800

  н. д

  82

  3,9

  700

  15

  Н.д

  Н.д

  6

  1300

  н. д

  80

  3,6

  1050

  17

  2,10

  2,10

  8

  1500

  653

  80

  3,4

  1400

  17

  2,16

  2,00

  10

  1700

  658

  79

  3,1

  1750

  18

  2,32

  2,48

  16

  2700

  705

  70

  2,4

  2800

  18

  2,80

  3,68

  25

  3500

  707

  55

  1,75

  4370

  20

  2,98

  3,82

  Установки хімічної стійкості

  Сучасна і якісна полікарбонатна плівка здатна на взаємодію з багатьма речовинами і матеріалами, що не спричиняє зміни основних параметрів і якісних характеристик. Полікарбонат стійкий до впливу органічних і синтетичних масел, соляних розчинів, кислот і окислювачів, а також мила і прального порошку.

  Слід пам’ятати, що навіть посилений варіант матеріалу нестійкий і руйнується при взаємодії з аміаком, лугами, ацетоном і метиловим спиртом. При правильній експлуатації середній термін служби, яким володіє полікарбонатна плівка, становить не менше двадцяти п’яти років.

  Ви також можете дізнатися, як побудувати полікарбонатну теплицю самостійно, прочитавши відповідну статтю на нашому ресурсі.

  Особливості стільникового полікарбонату (відео)

  Більшість сучасних городників віддають перевагу самостійному кріплення полікарбонату на каркаси тепличних спорудах. Судячи з відгуків, процес цей не відрізняється особливою складністю, проте слід враховувати всі нюанси технології кріплення таких пластиків до каркасному матеріалу, включаючи дотримання зазорів на теплове розширення, а також використання оцинкованих кріплень з термошайбами.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *