Як просвердлити отвір в керамічній плитці своїми рукамиПитання, як просвердлити отвір в керамічній плитці, часто стає логічним завершенням ремонту ванної кімнати, санвузли або кухні. Коли настає пора вішати шафки, полки, дзеркала та інші необхідні аксесуари, багато недосвідчених майстри починають панікувати. І в чомусь вони мають рацію – тендітна поверхню кераміки легко розколює при найменших ударних навантаженнях.

Насправді просвердлити керамічну плитку не проблема. Причому під словом «просвердлити» розуміється виготовлення отвори будь-якого діаметру: хоч під дюбель, хоч під водопровідну розводку. Зробити це можна і на стадії укладання керамічного матеріалу, і після завершення всіх плиткових робіт. Розглянемо обидва варіанти як просвердлити отвір в керамічній плитці.

Створення отворів на стадії укладання плитки

Ці методи відмінно підходять для виготовлення отворів великого діаметру. Зазвичай використовують один з двох методів – вони прості, але не самі естетичні.

Отвори отримують шляхом зламу. Розмічаємо плитку і відзначаємо центр майбутнього отвору. Через нього робиться надріз і спеціальними кусачками віддаляється зайва кераміка до отримання потрібного діаметра.

Отвори отримують за допомогою часткового висвердлювання. Намічаємо контур отвору і по ньому акуратно просвердлюємо безліч невеликих дірочок. Після середина видавлюється, а нерівні краї обробляються наждачним папером.

Як просвердлити отвір в керамічній плитці невеликих розмірів

Як просвердлити отвір в керамічній плитці після завершення всіх робіт. Складніше хоча б тому, що в разі появи розлому, доведеться робити заміну ділянки, а це трудомісткий процес.

Щоб уникнути розколу тендітної глазурованої поверхні, існує кілька професійних секретів. І перший з них – гарне свердло. Для свердління керамічної плитки застосовуються такі види свердел:

  • З алмазним наконечником. Це найдорожче рішення, але з ним свердління тендітних поверхонь перетворюється в задоволення.
  • З победітовим наконечником. Його ще називають свердлом підвищеної твердості. Ідеальне рішення для домашнього використання.
  • Спеціальні свердла. Зазвичай їх використовують для кераміки і скла.

Інформація на замітку: Як правильно заточити свердло по металу, Як просвердлити скло

Виходить, що в залежності від фінансів і цілей, можна вибрати будь-який вид інструменту.

Операції проводяться в наступній послідовності:

Наклеюємо на місце майбутнього свердління малярську стрічку. Її завдання – перешкодити ковзанню свердла по гладкій поверхні плитки. Інше рішення цієї ж проблеми – кернение поверхні за допомогою свердла або мітчика.

Як просвердлити отвір в керамічній плитці своїми руками

Закріплюємо в перфораторі або дрилі будь-яке з перерахованих вище свердел і на малих обертах висвердлюємо отвір.

Після того як плитка просвердлені наскрізь, можна змінити свердло на звичайне і підготувати отвір потрібного діаметру в бетоні або цеглині ​​стіни.

В процесі роботи рекомендується охолоджувати скло водою. Якщо ж свердлити доводиться в плитці до укладання, то можна замочити кераміку на кілька годин. Подібні маніпуляції знижують ризик розтріскування крихкого матеріалу при проведенні робіт.

Описаний спосіб відмінно підходить для отримання отворів діаметром до п’ятнадцяти міліметрів.

Інформація на замітку: Чим приклеїти скло до скла  СІП панелі.

Свердління великих отворів в кераміці

Тут варіантів декілька. Щоб просвердлити отвір великого діаметру в підлоги та стін плитці використовують:

  • «Балеринки»;
  • Діамантову коронку;
  • Вольфрамову коронку з центрирующим ланкою;
  • Коронку з побідитовими зубами.

«Балеринка» – це найбільш простий спосіб, щоб вирізати отвір в плитці. Все, що потрібно від майстра:

  1. Виставити потрібний радіус;
  2. Відзначити центр свердління;
  3. На низьких оборотах просвердлити плитку.

Так як при цьому необхідно тримати дриль строго перпендикулярно плитці, то рекомендується використовувати спеціальний штатив.

Як просвердлити отвір в керамічній плитці своїми руками

«Балеринка» дозволяє висвердлювати отвори різних діаметрів

Алмазна коронка – вирішує всі проблеми. Нею, як і свердлом, просто висвердлюють необхідний діаметр отвору без будь-яких підготовчих робіт. Єдиний мінус – висока вартість інструменту, що робить виправданим його придбання тільки професійними будівельниками.

Що стосується інших видів коронок, то їх варто вибирати з центрирующими свердлами. Це допоможе більш акуратно виконати всю роботу і уникнути пошкоджень керамічного матеріалу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*