Електропроводка в квартирі своїми рукамиЕлектропроводка в квартирі починається з повного розрахунку параметрів електромережі її навантаження і споживання. Монтаж проводки – складна і відповідальна справа. Халтура неприйнятна, від якості виконаних робіт залежить безпека мешканців живуть в будинку.

Якщо сумніви в своїх силах, краще довіритися майстрам. Якщо сумнівів немає і впевнені, що впораєтеся, то до справи варто підійти грунтовно. Спочатку потрібно досконально вивчити в теорії і потім переходити до практики. Електропроводка в квартирі, робота непроста і коли буде успішно завершена, можна з гордістю розповідати друзям і знайомим, що електропроводка в квартирі своїми руками зроблена і цілком заслужене слухати, як Вас хвалять.

Електропроводка в квартирі своїми руками

Техніка безпеки при виконанні робіт

Найважливіший момент виконуючи електромонтаж – дотримання правил безпеки. Ігнорувати їх не можна – від їх виконання залежить Ваше життя! Отже …

Електропроводка в квартирі: знеструмлюємо електромережу в квартирі

Щоб повністю знеструмити приміщення, в якому збираєтеся працювати, потрібно підійти до електрощита (який знаходиться на загальній сходовій клітці) і відключити запобіжники:

 1. Плавкі. Вкручені, як лампочки в люстрі. Їх потрібно викрутити.
 2. Автомат. Вимикаються за допомогою важелів. Їх потрібно опустити вниз.
 3. Сучасні. Забезпечені двома кнопками (червона і біла). Для знеструмлення потрібно натиснути червону.

Електропроводка в квартирі: перевірка знеструмлення

Після маніпуляцій з запобіжниками слід перевірити: чи дійсно ланцюг електроживлення розірвана. Береться звичайна викрутка з індикатором, її кінець вставляється в розетку і якщо лампочка індикатора не засвітилася, то відключення пройшло успішно.

Електропроводка в квартирі: інструменти

Інструменти повинні бути ізольованими в місцях контакту з рукою. Якщо заводський ізоляції немає, то зробіть її самі за допомогою звичайної ізоляційної стрічки. Обмотуємо навколо рукояток і ручок в кілька шарів.

Електрощит

Поки Ви працюєте в приміщенні, хтось боляче жалісливий може вставити запобіжники, щоб уникнути цього – залиште попередження, що ведуться електромонтажні роботи. Якщо потрібно втручання в сам щит – викликайте фахівців. Проводити будь-які маніпуляції в ньому самостійно – заборонено.

Електропроводка в квартирі своїми руками

Електромонтажні матеріали

При електромонтажних роботах використовуються групи матеріалів:

 • електричні шнури, проводи та кабелі (детально розглянемо нижче);
 • електроізоляційні матеріали;
 • труби і метал.

Основні елементи кабелю (якісь елементи можуть бути відсутніми або, навпаки, можуть бути додаткові):

 • струмопровідні жили;
 • оболонка;
 • ізоляція;
 • зовнішній покрив;
 • броня.

Мідні або алюмінієві жили бувають формами:

 • сегментна;
 • кругла;
 • секторная;
 • комбінована.

Електрична ізоляція жив виготовляється з матеріалів:

 • просочена кабельна папір;
 • гума;
 • пластмаса.

Матеріали, з яких можуть бути виготовлені оболонки кабелів:

 • алюміній;
 • гума;
 • пластмаса;
 • свинець.

Якісний зовнішній покрив повинен складатися з матеріалів:

 • бітум;
 • просочена кабельна пряжа;
 • другий шар бітуму.

Схема електропроводки в квартирі

Щоб краще розібратися як, що і де має проходити, нижче приведена схема електропроводки квартири. Планування може бути і інша, але Ви наочно побачите, як повинна бути намальована схема.

Електропроводка в квартирі своїми руками

Схема електропроводки в квартирі

Креслення схеми обов’язковий, якщо після енної кількості часу розташування проводки забудеться і знадобиться втручання в стіни, щоб уникнути попадання в кабелю або проводу, дістається креслення.

Креслення створюється в такому порядку:

 1. Створюється план квартири, відповідний її плануванні. Обов’язково в масштабі, який потрібно вказати поруч зі схемою. Потім не доведеться гадати, де проходить кабель: строго посередині або лівіше.
 2. Потрібно вказати на якій висоті від підлоги або стелі проходить проводка. Позначте цю висоту поруч з масштабом.
 3. Колами з розміщеними в них хрестиками позначаються розетки і прилади освітлення.
 4. Маленькими грибочками з похилою паличкою зверху – вимикачі.
 5. Лінії червоного кольору позначають проходження кабелів з виходом для підключення до мережі.
 6. Лінії синього кольору – висновок приладів верхнього світла.
 7. Жовто-зелена пунктирна лінія позначає кабель із заземленням, який проходить в санвузол, для підключення до нього пральної машини або бойлера. Якщо на кухні встановлена ​​посудомийна машина і коштує не газова плита, а електрична, то прокладається заземлений кабель.
 8. Двосторонні розетки вказуються перетином на стіні.
 9. Лінії, що позначають проводку, обов’язково промальовувалися поруч зі стіною, в якій вони безпосередньо пролягають.
 10. На схемі не вказані розподільні коробки. Їх обов’язково позначте у вигляді маленьких чорних гуртків.

Електропроводка в квартирі своїми руками

Монтаж електропроводки в стіні

Монтаж електропроводки в квартирі своїми руками

При здійсненні монтажу електропроводки потрібно знати про наявність п’яти «але», про які не можна забувати:

 1. Все проводу та кабелю прокладаються строго вертикально і горизонтально по відношенню до підлоги. Економлячи на довжині кабелю, Ви все одно не заощадите, вже не настільки велика його ціна. Тому, ніякої діагональної прокладки. Вгадувати через п’ять років, під яким кутом він проходив – заздалегідь програшну справу, і, прибиваючи до стіни полицю для книг, можна з легкістю потрапити у провід і отримати розряд.
 2. Дотримуйтесь необхідну відстань між проводами і іншими об’єктами. Від підлоги або стелі до кабелю – 15 см. Від віконного укосу або дверного косяка до кабелю – 10 см. Якщо маршрут проводки пролягає через трубу опалення, то провід запускають вглиб стіни на 3 см (робиться це для уникнення шкідливої ​​дії тепла і можливого конденсату на дріт).
 3. Уникаєте перетину проводів між собою. Якщо без цього ніяк не обійтися, то уважно простежте, щоб між цими проводами був зазор не менше 0,5 см.
 4. Всі виходи електромережі повинні бути розташовані на одному рівні. Проводка для верхнього освітлення проводитися по верху, а для розеток – по низу. Так набагато легше орієнтуватися, а не гадати, що за кабель і до чого веде. Відстань від підлоги до розетки – 25 см. Відстань від підлоги до вимикача – 85 см.
 5. Довжина провода, з місця його виходу в стіні, повинна становити не менше 10 см, і бажано не більше 15 см. Робиться це з метою зручності у використанні. Якщо кінець дроту буде занадто короткий, його буде дуже складно під’єднати до розетки. Якщо він буде занадто довгий, то він може просто не поміститися в отворі, відведеному під вимикач або розетку.

Приступаємо до монтажу електропроводки:

Проводка, за методом її монтажу, може бути: відкрита і закрита. Так як перший варіант вже давно в житлових приміщеннях не використовується, і зараз може застосовуватися тільки на складах, сховищах і тому подібних будівлях, то його ми розглядати не будемо. Зупинимося і опишемо процес прокладки прихованої проводки.

Він здійснюється в кілька етапів:

Спочатку потрібно накреслену Вами схему перемалювати на стіни. Відзначаємо лінії прокладки кабелів і проводів, місця розташування розеток, вимикачів і виходів під верхнє освітлення, а також місця, в яких будуть розташовуватися розподільні коробки з автоматами і УЗО. Все відзначено і розташоване у відповідності з нормами – йдемо далі.

Електропроводка в квартирі своїми руками

Тепер потрібен перфоратор.

За допомогою його руйнувати стіни і проробляємо канали, в які будуть закладені дроти. Уважно стежимо, щоб в отворі не було виступаючих горбів, які можуть перешкодити належному розміщенню кабелю, а також гострих кутів, які можуть цей кабель пошкодити.

Далі слід безпосереднє розміщення проводів і кабелів в підготовлених для них каналах. Кожні 25-30 см кабель потрібно буде прикріплювати до основи каналу за допомогою спеціальних скоб. Чи не збільшуйте крок між скобами, щоб уникнути провисання кабелю (це буде заважати при закладенні швів).

Електропроводка в квартирі своїми руками

Якщо в одній штробі буде перебувати кілька проводів,

то пам’ятайте, що вони не повинні між собою перекручуватися і зберігайте між ними відстань.

Далі слідує процес закладення штроб. заштукатурюють їх по всій довжині, залишаємо відкритими тільки місця виходу електромережі для розеток і вимикачів.

Ось ми і дісталися до моменту підключення розеток, вимикачів і приладів освітлення. Розетки не вимагають особливих вимог при підключенні, а ось вимикачі потрібно приєднувати до гнізда фазного проводу. Для підключення освітлювальних приладів потрібно використовувати клему, яка приєднується до проводу мережі.

Електропроводка в квартирі своїми руками

Тепер, після того як все підключено,

йдемо до щита і включаємо запобіжники. Вимикачі і лампи перевіряються просто – натисканням кнопки і спогляданням наявності або відсутності світла. Розетки перевіряють за допомогою все тієї ж викрутки з індикатором: горить індикаторна лампочка – все добре, не горить – щось не так.

Все, тепер вже точно справилися. Можна себе похвалити і радіти тому, який із Вас вийшов майстер на всі руки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*