Біла полуниця: особливості, смакові якості, популярні сорти, відгуки дачників, відео, фотоБіла полуниця – нове слово в селекції ягідних культур Полуниця, або садова суниця, завжди асоціюється з червоними ягодами – соковитими і солодкими. Але завдяки досягненням сучасної селекції цей стереотип можна назвати застарілим. У різних країнах виведені сорти суниці з білими ягодами, які на смак і користь обійшли традиційні красноплодные сорти цієї ягоди.

Історія селекції

Незвичайна за забарвленням полуниця з’явилася в Європі ще майже три століття тому. Цей феномен був відомий завдяки схрещування двох сортів дикої полуниці, виростали на американському континенті. Це були південна чилійська біла ягода і північна – виргинийская.

Але до початку нинішнього століття ці ягоди майже зникли. Старанням групи фермерів з Голландії, не дозволив цьому статися, кілька років тому була знову відтворена гібридна полуниця.Вона отримала назву «Пайнберрі» – біла суниця з ананасовим смаком. Особлива заслуга в цьому належить Хансу де Йонгу.

Біла полуниця славиться невибагливістю, рідкісним ароматом і смакомБіла полуниця славиться невибагливістю, рідкісним ароматом і смаком

Вийшла 1 квітня 2009 року німецькою мовою публікацію про появу Ananaserdbeeren – ананасовій полуниці – порахували тоді першоквітневим жартом. Але коли ця дивовижа з’явилася в продажу у Великобританії завдяки компанії «Vital Berry BV» сумніви розсіялися.

За наступні роки в Англії, Голландії, Японії і Франції були виведені нові сорти білої ягоди з відмінним смаком і хорошими характеристиками – зимостійкість, посухостійкість, несприйнятливістю до багатьох специфічних інфекцій та іншими. Але через дорожнечу садивного матеріалу сорту ці ще не дуже поширені. Вони тільки починають впроваджуватися у вітчизняне садівництво.

Біла полуниця: вирощування (відео)

Біла полуниця – нове слово в селекції ягідних культур. Хоч вона переважно невелика, але дуже смачна і ароматна. Цією ягодою можна ласувати 2-3 місяці, а в теплицях її збирають майже півроку. Садівникам, люблячим екзотичні рослини, вона припала до душі. Адже догляд за рослинами нескладний, а задоволення від отриманого результату – величезна.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*