Баштанні культури: список видів, що відноситься до них, посадка, вирощування динь, кавунів, добриво, хвороби, фото, відеоБаштанні культури представлені плодовими овочевими культурами, вирощуваними на баштані Баштанні культури, як правило, представлені плодовими овочевими культурами, вирощуваними на баштані» і відносяться до сімейства гарбузових або Cucurbitaceae. До цього сімейства ставляться як холодостійкі, так і дуже теплолюбні види.

Особливості баштанних культур

Вирощування баштанних культур має деякі особливості, так як ці рослини є вихідцями з тропічних і субтропічних країн і високий урожай можна отримати лише при створенні оптимальних показників температурного режиму і стабільно невисокому рівні вологості. Таке поєднання температури і вологості, як правило, можливо забезпечити виключно в теплиці, облаштованій спеціальним обладнанням, але на території південних регіонів нашої країни баштанні прекрасно ростуть і плодоносять також в умовах відкритого грунту.

Значна частина баштанних культур має сланкої і досить довгою стеблової частиною, а також характеризується великими листками та великими жовтими квіткамиЗначна частина баштанних культур має сланкої і досить довгою стеблової частиною, а також характеризується великими листками та великими жовтими квітками

Список основних баштанних рослин включає в себе такі продовольчі культури, як дині і кавуни, а також кабачок і гарбуз. І якщо виростити хороший урожай гарбуза і кабачка не представляє труднощі навіть для початківців овочівників, то отримати якісні плоди теплолюбивої кавуна і дині досить важко.

Урожай цих культур вживається в їжу в свіжому вигляді, але також використовується в якості кормових рослин у медичних цілях. Незважаючи на деякі ботанічні особливості і подібне будова плодів, в м’якоті баштанних міститься значна кількість калію, кальцію, натрію, магнію, заліза, фосфору і сірки, а також основні вітаміни.

Значна частина баштанних культур має сланкої і досить довгою стеблової частиною, а також характеризується великими листками та великими жовтими квітками. Однак існують і отримали широке поширення в умовах присадибного овочівництва також відносно компактні, кущові форми баштанних рослин. Наявність потужної кореневої системи дозволяє рослинам легко переносити посуху.

Як вирощувати баштанні (відео)