Зберігання часнику в домашніх умовах на зиму: коли і як прибирати з грядок, відбір і підготовка врожаю, способи, час, температура та правила зберігання довше, фото, відеоЗберігання часнику в квартирних або домашніх умовах – завдання не з легких Зберігання часнику в квартирних або домашніх умовах – завдання не з легких. Необхідно суворо стежити, щоб урожай не висох, а також до весни зміг максимально зберегти всі свої смакові та поживні якості. Існують різні способи, що дозволяють зберегти часник свіжим як можна довше, але краще всього вибирати для зимового зберігання найбільш лежкі сорти, які довго зберігають товарний вигляд і смакові характеристики.

Коли і як прибирати з грядок

Правильне визначення терміну збирання врожаю і якісна прибирання часнику озимого та ярого є одними з найбільш важливих складових для здійснення тривалого зберігання городньої культури. Прибирати озимий часник з грядки на території середньої смуги Росії можна, починаючи з останньої декади липня, приблизно на третій місяць вегетаційного періоду. Яровий часник, як правило, повністю визріває дещо пізніше, тому викопувати його слід не раніше останніх чисел серпня.

Основним показником повної готовності до збирання врожаю цієї городньої культури є наявність пожовтіння або всихання надземної частини рослини. Проте, орієнтуватися при виборі часу збирання врожаю тільки на зовнішній вигляд надземної частини часнику не слід, так як пожовтіння часниковою бадилля часто є результатом порушення технології культивування, включаючи недолік азотовмісних компонентів в грунті або низька воздухопропускная здатність грунту.

Копку часнику бажано проводити в сухий і вітряний день, що робить можливим якісне просушування зібраного врожаю в природних умовах. Часник видаляється з гряд разом з надземною частиною і корінням, після чого просушування безпосереднього на грядах або під навісами. Приблизно через тиждень, коли основна частина поживних елементів перейде з надземної частини листової у головки, можна здійснювати весь комплекс підготовчих заходів, спрямованих на збереження врожаю протягом максимально тривалого терміну з мінімальними втратами.

Кнопку часнику бажано проводити в сухий і вітряний деньКопку часнику бажано проводити в сухий і вітряний день

Відбір і підготовка врожаю до закладки

Надто пізній і ранній збір урожаю досить часто стає основною причиною інфікування часникових головок збудниками різних хвороб. Крім усього іншого, переріс часник характеризується истонченными покривними лусками і швидко відокремлюються зубчиками. Такі перезрілі головки часнику для закладки на зиму не придатні і зберігаються дуже обмежений час.

Передчасна збирання часнику доцільна, якщо в несприятливих погодних умовах підвищений ризик загнивання врожаю. Такий часник слід дозарювати в сухому і добре провітрюваному приміщенні.

Дуже важливо пам’ятати наступні особливості такої городньої культури, як часник:

  • головка озимого часнику представлена невеликою кількістю великих зубчиків, які покриті рожево-фіолетового оболонкою і розташовуються в один ряд. Такі сорти мають пекучим смаком, підходять для використання в заготівлях і якості посівного матеріалу, але не зберігаються в зимовий період;
  • головка ярого часнику представлена великою кількістю дрібних зубчиків, які розташовуються в кілька рядів, мають досить м’яким смаком і придатні для тривалого зберігання протягом декількох сезонів.

Часник: прибирання і зберігання (відео)

Категорично не рекомендується здійснювати зберігання часнику разом з іншими овочевими культурами, які потребують інших показниках температурного режиму або рівня вологості.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*