15 помилок, що допускаються при вирощуванні розсадиЩоб виростити хорошу розсаду, необхідно дотримуватися правила Як виростити хорошу розсаду? Дотримуватися правил! Є три критерії успіху: правильна температура, вологість повітря. Необхідно взяти до уваги і безліч дрібних нюансів, зокрема, те, які помилки не слід допускати.

Щоб рослини жили довго і добре, необхідно правильно виростити їх. Проводячи роботу з насінням, варто неухильно дотримуватися технологію і не допускати таких помилок.

Зберігати насіння рекомендовано в прохолодному місціЗберігати насіння рекомендовано в прохолодному місці

1. Неправильне зберігання насіння

Зберігати насіння рекомендовано в прохолодному місці. Якщо в приміщенні спекотно і волого, рослини навряд чи зійде. Оптимальними умовами для зберігання насіння є середня вологість – до 50%, середня температура – близько 13 градусів, обмежена подача повітря.

2. Недотримання правил протруювання та обробки насіння

Обробляти насіння перед посадкою слід помірно, інакше вони не зійдуть. Під час обробки необхідно орієнтуватися на сорт культури. Пофарбовані магазинні насіння додаткового замочування і загартовування не вимагають.

У кожної розсади - свій розмірУ кожній розсади – свій розмір

3. Вирощування дуже великої розсади

У кожній розсади – свій розмір! Якщо вона переросла, рекомендується заглибити рослина до рівня сім’ядольних листків і присипати грунтом, щоб коріння почали формуватися активніше.

4. Неправильний вибір ємності для розсади

Занадто тісне або, навпаки, велика ємність не піде насінню на користь. Вони можуть згнити, навіть не встигнувши проклюнуться. А якщо частина рослин і виживе, нормально розвиватися невдало підібраного тарі вони все одно не зможуть.

Занадто тісне або, навпаки, велика ємність не піде насінню на користьЗанадто тісне або, навпаки, велика ємність не піде насінню на користь

5. Неграмотний вибір грунту

не Можна вести посів насіння в першу-ліпшу землю. Важливо враховувати, що кожен вид рослин вимагає особливого складу ґрунту. Неважливо, приготуєте ви грунтосуміш самостійно або купите в магазині, головне, щоб вона підходила культурі.

6. Недотримання строків вирощування

Деякі люди думають, що дотримуватися терміни посадки зовсім не обов’язково. Насправді їх зсув навіть на 2 тижні є серйозною помилкою. Несвоєчасна посадка призведе до того, що рослини будуть слабкими.

Кожен вид рослин вимагає особливого складу ґрунтуКожен вид рослин вимагає особливого складу грунту

7. Сильне заглиблення насіння

Сильне заглиблення насіння в грунт призводить до того, що рослина не може зійти. Оптимальний варіант – посадка на глибину, що дорівнює двом діаметрам насінини.

8. Неправильне загартовування

Якщо ви припускаєте гартувати рослини, насіння теж підлягають загартовуванню. Якщо ж рослини будуть весь час перебувати у квартирі, гартувати насіння не слід.

9. Загущення посівів

Загущенность посівів призводить до того, що рослини виходять слабкими і ламкими. Вони витягуються і часто уражаються хворобами. Зважаючи на це, вести посадку насіння слід на пристойній відстані один від одного.

Несвоєчасна посадка призведе до того, що рослини будуть слабкимиНесвоєчасна посадка призведе до того, що рослини будуть слабкими

10. Неправильний полив

Недостатній полив стає причиною того, що насіння не сходить. Зважаючи на це, після посадки рекомендовано накрити ємність плівкою. Після того як з’являться сходи, плівку потрібно зняти. Надмірний полив проводити не варто, інакше загинє коріння рослин. Поливати насіння слід тільки водою кімнатної температури.

11. Відсутність підгодівлі розсади

Всім саджанцям, незалежно від того, в якій тарі вони вирощуються, потрібна підживлення. В якості добрив використовуються магазинні слабоконцентрированные розчини. Перед проведенням підгодівлі в обов’язковому порядку проводиться полив землі водою, щоб запобігти опіку коренів саджанців.

Поливати насіння слід тільки водою кімнатної температуриПоливати насіння слід тільки водою кімнатної температури

12. Невірна температура в приміщенні

Низька температура в приміщенні під час вирощування призведе до того, що насіння не зійде. Зважаючи на це, ставити ємності з саджанцями на холодне підвіконня не варто. Оптимальний варіант для проростання насіння – температура в межах від +18 до +27 градусів.

13. Відсутність передпосівної підготовки

Необроблені покупні і власноруч заготовлені насіння перед посадкою підготувати. Якщо не провести обробку, рослини можуть захворіти.

Якщо рослина почала виглядати погано, слід знайти причину проблеми і усунути їїЯкщо рослина почала виглядати погано, слід знайти причину проблеми і усунути її

14. Відсутність профілактики захворювань

Ігнорування захворювань розсади призведе до її загибелі. Якщо ви помітили, що рослини почали виглядати погано, слід знайти причину проблеми і усунути її. В якості профілактики для розсади необхідно застосовувати такі засоби, як «Триходермін» і «Глиокладин».

15. Занадто пізніше проведення пікіровки

Якщо не проводити пікіровку, рослини будуть слабкими. Пікірують розсаду при появі на ній другого справжнього листка. Здійснюються роботи для рівномірного забезпечення рослин поживними речовинами.

Які помилки допускають дачники при вирощуванні розсади (відео)

Отже, щоб виростити розсаду, слід створити їй необхідні умови та належним чином доглядати за рослинами. Якщо не забезпечити паросткам оптимальний рівень температури, вологості повітря, вони будуть розвиватися повільно. Не останню роль відіграє і правильна обробка насіння.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*