Полуниця Кент: опис сорту, фото, мульчування, полив, підживлення, відгуки, відеоПолуниця «Кент» має позитивні відгуки у нашій країні Полуниця «Кент» родом з Канади. Цей високопродуктивний і ранньостиглий сорт має позитивні відгуки в нашій країні і зарекомендував себе як невибагливий, морозостійкий і великоплідний. Опис сорту дозволяє здійснювати вирощування з використанням низького плівкового укриття.

Переваги і недоліки сорту

Полуниця, або садова суниця, «Кент» стала популярна не тільки за кордоном, але і в нашій країні завдяки цілої низки переваг, які представлені:

  • раннім формуванням врожаю;
  • великими розмірами ягоди;
  • відмінними смаковими якостями;
  • товарним зовнішнім виглядом;
  • тривалим періодом плодоношення;
  • прекрасною транспортабельністю і лежкістю зібраного врожаю;
  • високим рівнем посухостійкості;
  • підвищеною стійкістю до ураження борошнистою росою, сірою гниллю та найбільш поширеним захворюванням кореневої системи;
  • відмінними показниками морозостійкості.

Сорт прекрасно зарекомендував себе не тільки в присадибній садівництві, але і дуже популярний у фермерів. До недоліків можна віднести можливе формування в першому врожаї некондиційної ягоди. Крім того, в окремі роки садівниками відзначається досить масове ураження ягідних насаджень вертицильозом.

Полуниця «Кент» характеризується відмінними показниками морозостійкостіПолуниця «Кент» характеризується відмінними показниками морозостійкості

Сортова характеристика ягоди

Полуниця «Кент» плодоносить на високих кущах. Ягода формується велика, з блискучою поверхнею, щільної консистенції, округло-конусовидної або серцеподібної форми. Середня маса ягоди становить 36-38 р. Забарвлення ягоди на стадії повного визрівання темно-червона. Смакові якості високі. М’якоть соковита і солодка. Для повністю стиглої ягоди характерний виражений полуничний аромат. Активний процес визрівання триває навіть в умовах недостатньої освітленості.

Навіть молоді полуничні саджанці утворюють численні квітконоси, розташовані на одному рівні з листям. Для дорослої рослини характерно незначне утворення вусів. Повноцінне визрівання врожаю спостерігається вже в першій декаді червня. При правильному догляді і дотриманні технології вирощування ранньостиглої ягідної культури середня врожайність з кожного куща досягає 0,7 кг і більше.

Полуниця: обрізування вусів (відео)

Повторне плодоношення спостерігається на молодих розетках, в залежності від грунтово-кліматичних умов, в серпні або вересні. Цей самий ранній канадський сорт найбільш часто вирощується в фермерських господарствах з метою отримання високоякісного і раннього врожаю полуниці.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*