Сорт полуниці Обраниця: опис сорту, правила посадки та догляду, відгуки садівників, фото, відеоПолуниця «Обраниця» відноситься до сортів російської селекції Полуниця «Обраниця» відноситься до сортів російської селекції середнього або середньопізнього терміну дозрівання. Цей сорт був виведений фахівцями Всеросійського НДІ садівництва імені В. В. Мічуріна ще в 1968-1975 роках допомогою схрещування добре зарекомендували себе сортів садової суниці «Фестивальна» і «Зенга-Зенгана».

Сорт універсального призначення є високоврожайних, невибагливим, стійким до посухи і низьких температурних показників. Його автором є К. Т. Яркова. Сорт полуниці «Обраниця» рекомендується для культивування в середній зоні плодівництва.

Характеристика сорту

Кущі полуниці «Обраниця» середніх розмірів, полуприподнятые, досить компактні і добре облистнені. Кількість розеток на кущі середня. Квітконоси не дуже довгі, з густим опушенням, розташовуються на одному рівні з листям або трохи нижче їх. Суцвіття полуразвесистые. Вони можуть бути як малоквітковими, так і з середньою кількістю квіток. Квітки обоеполого типу, самоплідні, квітучі практично одночасно.

Сорт «Обраниця» універсального призначенняСорт «Обраниця» універсального призначення

Плодоніжки щодо потовщені, довгі, з наявністю незначного опушення. Ягоди утворюються великих розмірів, вагою від 15 до 30 м і мають конусоподібну форму з наявністю вираженої шийки. Шкірка багряного кольору, з характерним вираженим блиском. Сім’янки численні, пофарбовані в жовтий або червоний колір, відносно сильно вдавлені в ягідну м’якоть. Полунична м’якоть щільна, соковита. Смакові якості хороші. Смак кислувато-солодкий, з яскравим ароматом.

Високі технологічні показники та якісні характеристики ягоди роблять цей сорт придатним для заморожування і будь-яких видів переробки. Опис сорту передбачає достатню стійкість до захворювань і шкідників, а також відсутність схильності до випрівання, вимокання і виморожуванню. Сорт посухостійкий і урожайний.

Полуниця: сорти, строки посадки (відео)

Відгуки садівників

Сорт полуниці «Обраниця», за відгуками садівників, відноситься скоріше до среднепозднему терміну дозрівання і характеризується дуже міцними квітконосами і великими листками. При правильному догляді врожайність стабільна і висока. Перший урожай представлений дуже великими ягодами, а згодом формуються ягоди, середні за розмірами і вагою.

Практично завжди ягоди володіють привабливою видовжено-конічної форми, з боків злегка приплюснуті, дуже смачні і ароматні. Особливостями цього сорту є: почервоніння ягоди з кінчика, наявність на її верхній частині вираженого білого комірця, яскравий смак і насичений аромат. Транспортабельність зібраного врожаю дуже хороша. Стійкість цього сорту до основних хвороб і рослинним шкідників досить висока.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*