Огородження з ДПК: вибираємо огорожу і перилаУ наш час високих технологій виробництво матеріалів для огорож активно розвивається. Нові покриття поєднують кращі характеристики класичних матеріалів: деревини і пластика. Одним з таких варіантів виступають огорожі з ДПК.

ДПК (деревно-полімерний композит) є сучасним матеріалом, який виробляється з суміші пластику й деревини. У процесі перемішування з деревиною відбувається полімеризація.

Огородження з ДПК: вибираємо огорожу і перила

Види огорож з ДПК

На сьогоднішній день є безліч видів огорож з деревинно-полімерного композиту. Це обумовлюється широким асортиментом колірної гами матеріалу, простотою й оперативністю його обробки. Можна створити як монолітну огорожу, так і огорожу з візерунком. Огорожі з ДПК відносяться до компромісних варіантів співвідношення естетичної привабливості, вартості та якості.

Особливості огорожі з ДПК

У наш час деревно-полімерний композит набув широкого поширення в якості матеріалів для огорож.

Огородження з ДПК: вибираємо огорожу і перила

Огорожа з ДПК

Давайте розглянемо їх основні переваги:

 • відсутність свинцевих добавок і формальдегідів, що забезпечує екологічність ДПК;
 • полімери знижують ймовірність появи грибкових, гнильних і цвілевих утворень;
 • тривалий термін служби (близько 20 років);
 • стійкість до коливань температури і вологості, добре переносять ультрафіолетові випромінювання;
 • не горючі;
 • відрізняються гарною звукоізоляцією, тому гасять частину зовнішніх шумів;
 • простота збору і установки, монтаж не вимагає закладки фундаменту;
 • привабливість зовнішнього вигляду, різноманітність форм, кольорової гами та фактур.

До недоліків огорожі з ДПК відносяться:

 • можливість травмування твердим або гострим предметом. Подібні дефекти прибираються спеціальним олівцем, призначеним для реставрації дерева;
 • невеликі зміни в розмірах. Під впливом високої вологості, тривалого перебування на спеці або морозі дошки паркану можуть злегка змінити габарити, але це не відіб’ється на зовнішньому вигляді. Для таких випадків передбачені невеликі зазори в паркані.

Огородження з ДПК: вибираємо огорожу і перила

Особливості монтажу огорож з ДПК

Конструкції з деревинно-полімерного композиту дуже прості в установці, тому провести монтаж огорожі буде просто в домашніх умовах. Для проведення робіт вам знадобляться:

 • несучі стовпи. Їх кількість варіюється в залежності від загальної довжини огорожі, яка попередньо вимірюється;
 • кришки несучих стовпів в кількості стовпів, відповідно;
 • заглушки пазів для стовпів;
 • декоративні дошки для забору;
 • декоративні вставки;
 • куточки кріплень.

Під час вибору фурнітури рекомендується купувати товари відомих брендів, що відрізняються гарною якістю продукції. Для цього можна прочитати відгуки в інтернеті або почути пораду від професіоналів.

В першу чергу вимірюється периметр ділянки, який потрібно захистити, і вираховується відстань між опорами огородження. Стійки для огорожі, зазвичай, роблять з металевих труб діаметром 8 см. Бажано провести їх попередню обробку антикорозійним засобом для забезпечення захисту від руйнувань під час атмосферних опадів.

Опорні стовпи можна фіксувати

за допомогою анкерів або розчину бетону. Якщо огорожу має невелику вагу і виступає скоріше як декоративний елемент, можна встановити гвинтові стовпи для опори. Їх потрібно вкрутити в землю без подальшого бетонування.

Після монтажу несучих стійок на них встановлюються опори з ДПК, а потім на опорні стійки ставлять перила або горизонтальні профілі, фіксуючи їх. Наступним кроком є ​​установка паркану, скріплюється болтами. Для установки перекладин в рівному положенні застосовується будівельний рівень. На останньому етапі установки огорожі з деревинно-полімерного композиту простір між опорами заповнюють, а деталі закріплюють на горизонтальних профілях.

Огородження з ДПК: вибираємо огорожу і перила

Огородження для терас з ДПК

Огородження для терас з ДПК

Якісні і привабливі декоративні огорожі для терас з ДПК здатні додати вашій ділянці неповторний стиль і гармонійність. Система огорож відрізняється стійкістю до атмосферних перепадів, тому їй не страшні ультрафіолет і заморозки. Профілі мають верхні шари з надійного полімеру, що надає їм стійкості до різного роду забруднень, тому вам буде досить час від часу стерти з них пил, не турбуючись про потреби особливого догляду.

Декоративні огорожі з деревинно-полімерних композитів є сучасним і популярним рішенням для облагородження земельної ділянки та доповнення ландшафтного дизайну. На відміну від дерев’яних і металевих огорож, вам не потрібно турбуватися за ДПК, так як вони мають ряд переважних особливостей перед кожним стандартним матеріалом, поєднуючи в собі кращі їх риси.

Декоративні огорожі для терас стануть справжньою окрасою вашого земельної ділянки і двору, додавши йому естетики і комфортабельності. Тривалий термін служби огорож з деревинно-полімерного композиту дозволить вам довгі роки не турбуватися про новий паркані!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*