Підкладка під ламінат – види і властивостіПоява ламінату на ринку підлогових покриттів було зустрінуте справжнім успіхом. Міцний, практичний, легкий при монтажі, естетично привабливий і відносно не дорогий – він миттєво став популярний. Його полюбили городяни і селяни, його стелили в приватних будинках і міських квартирах, в державних установах і дитячих садках. Однак, він на ділі виявився далеко не ідеальний. Головний недолік – низька шумоізоляція встала тією перешкодою, яка гальмувала популярність і стримувала продажу. Однак, рішення проблеми незабаром знайшлося. Їм стала, свого роду, еластичне додавання до конструкції або іншими словами, – підкладка під ламінат.

Підкладка під ламінат - види і властивості

Система підлога-ламінат

На ділі ця прокладка між покриттям підлоги і підставою підлоги виявилася носієм відразу декількох переваг:

 • Хороший звукоизолятор;
 • Компенсатор нерівностей підлоги;
 • гідроізоляція;
 • провідник тепла.

Уже перші випробування нового підлогового покриття продемонстрували неприємний факт, а саме: високу чутність. Так, що живуть знизу, могли чітко чути кроки сусідів зверху, надбанням їх ставали звуки ненароком падаючих предметів і навіть не гучні розмови. Поява підкладки змінювало картину і поліпшило ситуацію відразу на 70-80%. Як виявилося, акустичний комфорт залежав від якості самої прокладки і дотримання технології її укладання.

Як відомо, кріплення складових ламінату між собою здійснюється запірним пристроєм. Товщина самого підлогового покриття 5-8 мм, а елементів їх з’єднання 1-2 мм. Таким чином, навіть мінімальні огріхи підстави можуть згубно позначитися на надійності замку і навіть послужити причиною його руйнування в майбутньому.

Еластична за структурою і достатня по товщині підкладка для ламінату покликана компенсувати огріхи статі і забезпечити надійність з’єднання елементів покриття.

Ще одне завдання, яке поклали і яку успішно вирішує підкладка під ламінат – це гідроізоляція. Як відомо, термін повного висихання стяжки становить від 21 до 28 днів (3-4 тижні).

Це цікаво

Є вірний спосіб визначити дату повного висихання стяжки. Для цього її досить на ніч укрити шаром поліетилену. Якщо на ранок на внутрішній стороні укриття ви не знайдете крапель вологи – стяжку можна використовувати. У нашому випадку – стелити підлогу з ламінату.

Запобігти насичення вологою і, як наслідок, набухання ламінату здатні гідроізолюючі підкладки. Дана ситуація може виникнути не тільки при монтажі стяжки. Волога обов’язково проявить себе на лоджії або балконі, на веранді і інших місцях.

Через малу товщини від підкладки навряд чи варто чекати ефекту утеплювача. Однак, такі властивості, як, по-перше, – не затримувати і, по-друге, – передавати тепло – у нього вважається не менш цінним. Проявити їх підкладці необхідно при монтажі теплої підлоги, як водяного, так і електричного.

Коли товстий – не завжди найкращий

Здавалося б, – встановлюй підкладку максимально можливої ​​товщини і всі проблеми залишаться позаду. Однак на ділі все виявляється зовсім інакше.

Підкладка під ламінат - види і властивості

Прокладки між підставою і ламінатом відчуваючи статичні навантаження (тиск ніжок або платформ меблів) і динамічні (навантаження від тиску ніг в русі) вели себе по-різному. «Хвильові» навантаження, «на злам» і «консольні» могли, якщо не відразу, то через деякий час привести до порушення цілісності з’єднання елементів підлоги і навіть до їх поломки.

Щоб уникнути цього слід дотримуватися наступних правил:

 • Ідеальне основу підлоги – достатня товщина підкладки – 2 мм;
 • Незначні порушення горизонталі – 3 мм;
 • Більш товстий матеріал або застосування тонкого в кілька шарів – допустимо тільки в місцях, де поверхня не відчуває навантажень більш ніж власну вагу.

До речі

Практика використання підкладки під ламінат показала, що суттєвої різниці між зразками різних виробників не існує. Це означає, що пріоритетом буде та, де ціна нижча (за умови, що матеріал їх буде ідентичний).

З чого бувають підкладки для ламінату?

Безумовно підкладка під ламінат і її якість знаходиться в прямій залежності від матеріалу, з якого виготовлена. Зробимо екскурс по ним, вкажемо переваги і недоліки, що має допомогти розставити вам пріоритети конкретно для себе.

Підкладка під ламінат - види і властивості

Ізолон (він же спінений поліетилен). Відноситься до групи бюджетних варіантів. Скромні показники по міцності і стійкості до зминання. При цьому ізолон практично байдужий до вологи і більшості хімікатів і тому утворення цвілі і грибка тут виключені.

З головних достоїнств слід відзначити легкість в роботі. Рухливість смуг даного матеріалу при монтажі можна виключити звичайним малярським або канцелярським скотчем

важливо

Ізолон має обмежений термін зберігання. У зв’язку з цим перед покупкою необхідно отримати інформацію про дату. Для ефективної роботи рекомендується купувати ізолон не старші двох років. В іншому випадку ви отримаєте матеріал не здатний амортизувати і схильна до саморуйнування.

 Підкладка під ламінат: пробкова підкладка

Підкладка під ламінат - види і властивості

Стандартні форми випуску – листи і рулони. В якості основного речовини пробка може може виступати як моновещество, так і бути в пропорціях з:

 • Гумою (каучуком);
 • бітумом.

Варіанти виконання – стандарт і з саме клейким шаром. Даний матеріал володіє масою достоїнств:

 • Абсолютно екологічно чистий (при стовідсотковому утриманні в підкладці);
 • Здатний до відновлення вихідного стану навіть після тривалої статичної навантаження;
 • Відмінний утеплювач;
 • Нейтральна до грибка і цвілі.

Те, що дана підкладка для ламінату має рослинне походження, безумовно ставить її в пріоритетне становище в порівнянні з конкурентами. Це – найкраще рішення для облаштування підлог в ігрових кімнатах і в дитячих спальнях.

Відмінна пружність пробки благотворно впливає на термін служби ламінату взагалі і замкових з’єднань зокрема.

При облаштуванні плаваючої стяжки (не має жорсткої прив’язки до основи і стін) підкладка з пробки є так само ідеальним варіантом.

Підкладка для ламінату з пробки це гарантія того, що ваші підлоги завжди будуть теплими. Природні теплоізоляційні якості пробки зупинять холод, що виходить від бетону і не упустять тепло з приміщення.

Головним недоліком даної підкладки вважається ціна. З цим можна погодитися – ціни на рулонну пробкову підкладку перевищують вартість з лона на порядок і більше.

Список недоліків прокладки з пробки може бути доповнений високими вимогами до основи підлоги і здатністю пропускати через себе воду. Погодимося – скупчення конденсату під покриттям підлоги – не найкращий стан справ, якщо мова йде про житловому приміщенні.

Підкладка під ламінат - види і властивості

Вихід може бути знайдений у використанні бітумно-пробкової підкладки. За своєю суттю це суміш бітуму і коркової крихти. Основою такої підкладки є крафт-папір.

Даний матеріал також вважається досить дорогим за вартістю, але дуже близьким за властивостями до стовідсотково коркової підкладці.

Найбільш близьким конкурентом на думку професіоналів можна назвати хвойні плитки. Це також абсолютно натуральний матеріал.

Технологія отримання даної підкладки не дозволяє домогтися товщини менше 3 мм. У будмаркетах, втім, найбільш популярними є товщини даного матеріалу від 5 до 8 мм, що є на думку виробників ламінату, неприпустимо великою величиною.

Дана підкладка для ламінату добре підходить для дерев’яної основи з нерівними дошками майбутнього ламінатної підлоги.

І тим не менше попит на даний матеріал є. Екологічність, паро-, повітропроникність і довговічність – це ті переваги даної підкладки, які превалює над ціною, а значить її присутність на ринку – цілком обгрунтовано.

Підкладка під ламінат: ізошум

З найбільш близьких конкурентів підкладки з натуральних матеріалів вважається «Ізошум». Напевно, той хто знає, що таке ремонт, зустрічав цю назву в відділах Будмаркет. За своєю суттю це листи пінополістиролу. Стандартні розміри – 1000 * 1000 * 3 мм.

Підкладка під ламінат - види і властивості

Це досить повітряний і в той же час жорсткий матеріал. Саме частинки повітря, що знаходяться в достатку в його структурі, обґрунтовують такі відмінні якості матеріалу як:

 • шумопоглинання;
 • Велика опірність навантаженням;
 • Відчуття комфорту при експлуатації.

Назва цього матеріалу безпосередньо пов’язане з його головною перевагою. Так використання його в якості підкладки дає ефект поглинання небажаних шумів до 27-28 дБ. Це повинно сподобається мешканцям міських багатоповерхівок.

На жаль, список недоліків у ізошума зовсім не короткий. Це і малий термін експлуатації (3-4 роки) після якого буде потрібно її заміна. При малій товщині підкладка висуває підвищені вимоги до геометрії статі.

Найбільш негативним в даному матеріалі є його реакція на вогонь. Це і утворення токсичних речовин при горінні, і здатність поширенню горіння.

Підкладка під ламінат: фольгированная

Ще одним видом підкладки, що заслуговує на увагу, є підкладка фольгированная. Складається вона з шару полістиролу або пінополіетилену і одного або двох шарів фольги. Остання виконує роль екрану, що відображає теплове випромінювання.

Підкладка під ламінат - види і властивості

Даний вид прокладок підійде тим, хто облаштовує ламінатних підлоги в приміщеннях з підвищеною вологістю. Таким чином, крім надійного «варта» тепла володар фольгованої підкладки отримає додаткову гідроізоляцію, а також захист від грибка і цвілі.

Єдиним, але істотним недоліком тут виступає низька опірність навантаженням. Таким чином є велика ймовірність утворення повітряних прошарків, втрата жорсткості з’єднання ламінату і не тільки.

Справедливості заради відзначимо, що більшість сучасних технологій в галузі будівництва і декоративних оздоблень прийшли в Росію з-за кордону.

Говорячи про таке поняття як підкладка для ламінату відзначимо досить популярні ПОРІЛЕКС і Профітекс. Запатентовані вони були в Фінляндії, перші партії цього матеріалу так само потрапили до нас звідти.

Суть технології полягає в приміщенні між двома листами поліетиленом гранул пінопласту. При поступовому надходженні навантаження шаром повітря волога «виганяється» по краях підлоги і таким чином відбувається видалення непотрібної вологи з-під підлоги. Даний рулонний матеріал дуже популярний і шанований стеж майстрів. Чому? Все дуже просто – дана підкладка універсальна, а це значить, вона підходить для всіх видів підлог – від дерев’яних до бетонних.

Ще один вельми відомий «іноземець» – підкладка Квік Степ. Вона відноситься до групи спінених матеріалів. Висока щільність при великій кількості дрібних бульбашок в структурі роблять її прийнятною для будь-яких видів ламінату – від найдорожчого до бюджетного, від покриття найвищого класу твердості до стильного, але дуже дорогого варіанта.

Як і більшість синтетичних підкладок – Квін Степ випускається в різних кольорах.

На замітку

Різноманітність кольорів підкладок -не є ознакою приналежності того чи іншого класу і не є орієнтиром під персональний ламінат. Це всього лише маркетинговий хід виробника.

Секрети укладання

По-перше, беззаперечним умовою укладання ламінату є якість підставу, на якому він має лежати і радувати свого власника.

Підкладка під ламінат - види і властивості

По-друге, огріхи стяжки, порушення горизонталі не можна усувати за допомогою додаткових шарів підкладки. Для цього необхідно вибрати або виправлення стяжки цементним розчином, або монтажем шару фанери і так далі.

На момент укладання підкладки поверхня повинна бути ідеально чистою. Для цього знадобиться не тільки щітка або віник, а й пилосос.

Укладання підкладки найкраще робити з нахлестом на стіни. Надлишки після закінчення – або обрізаються, або «ховаються» за плінтусами.

На замітку

Практично всі види прокладок між ламінатом і підлогою легко ріжуться шпалерним ножем і ножицями. Не застосовуйте надмірних зусиль, щоб не порушити цілісність структури матеріалу.

Не допускайте перехлеста (накладення шару на шар) підкладки. Фіксацію до підлоги, як і між смугами (листами) можна проводити за допомогою малярного або канцелярського скотча.

Яка підкладка під ламінат краще – питання з багатьма невідомими. Тут можна зробити упор на структуру, на універсальність щодо застосування, на ціну, на зручність в роботі і ще масу нюансів. В кінцевому рахунку вибір завжди залишається за покупцем.

Наша статтю спробувала дати інформацію про те, що це таке – підкладка під ламінат і порадити ту чи іншу для конкретного випадку. Тепер ви знаєте, що без неї – не обійтися, надлишок підкладки – так само шкідливий, як і її недолік. А для того, щоб ваш ламінатний підлогу приносив радість вам, не дратував сусідів -вам слід лише скористатися інформацією з цієї статті і зробити покупку. Сподіваємося перше – стане приводом для другого!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*