Часник і полуниця – корисно чи таке сусідство на грядціЧасник і полуниця - корисно чи таке сусідство на грядці

З часником ми дружимо вже давно, раніше практикували вирощування на окремій грядці, і головки виходили середнього розміру. Не раз траплялося бачити у знайомих його спільні посадки разом з полуницею і дивуватися потужності стебел часнику і його здоровому зовнішньому вигляду. Ну і, природно, головки часнику виростали великих розмірів. Вирішила і я випробувати цей спосіб. Результат – приголомшливий! Тепер-то я зрозуміла, в чому плюси спільного вирощування двох даних культур на одній ділянці.

 Раціональне використання землі, що особливо актуально для тих, у кого невелику ділянку.

1) Часник відлякує від ягід різних шкідників і збудників хвороб.
2) часник дістається та ж підживлення, що і полуниці, – звідси і результат.

Мені подобається вирощувати зимові сорти часнику: догляду за ними менше і головки крупніше. Часник саджу восени уздовж борозни між кущами полуниці, вибравши для цього найбільші зубчики, засинаю землею і перегноєм. Навесні, поки ще лежить на ділянці тонким шаром сніг, розкидаємо на грядки з полуницею і часником аміачну селітру, суперфосфат і калійну сіль (відповідно 10, 20 і 10 г на 1 кв. М).

Снімок238

Головне – не запізнитися, добриво має розчинитися в процесі танення снігу.

А якщо запізнилися, можна розкидати добриво перед черговим весняним дощем. Після появи сходів необхідно землю розпушити, проте біля полуниці треба робити це обережно і неглибоко, щоб не пошкодити коріння. Після даної процедури завжди обкладаю рослини хорошим перегноєм, що сприяє затриманню вологи в грунті.

Снімок237

Влітку бажано полити грядки настоєм коров’яку або курячого посліду. Не забувайте обривати стрілки часнику для отримання великих головок. А настоєм зірваних стрілок раджу обробити інші рослини з метою захисту від шкідників і знезараження грунту. Поливати обидві культури потрібно регулярно, в залежності від погодних умов. Збору полуниці і догляду за нею часник не заважає. Прибираємо часник за допомогою агрономічного ножа (засіб для видалення бур’янів з корінням), що дозволяє не травмувати коріння полуниці.

Коротше, і полуниці добре, і часник відмінний!

Автор; Н.С. Нуретдінова р Чистополь, Татарстан

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*