10 Правил догляду за суницею10 правил догляду за суницею

Отже, коли зійде сніг, я поступаю в такій послідовності. І Обрізаю і прибираю старі, хворі та сухі листя. Неглибоко прорихляю посадки. Поливаю посадки гарячим розчином соди (2 ст. Л. На 10 л води). Раніше я поливала розчином мідного купоросу, але тепер намагаюся поступово зменшити використання шкідливих для саду препаратів.

На наступний день знову прорихляю посадки і удобрюють ґрунт навколо кущів золою.

Через 5 днів поливаю посадки гарячим (65 °) темно-вишневим розчином марганцівки.

Мульчують посадки шаром 8-10 см.

На початку цвітіння обприскують по листю розчином борної кислоти (2-3 г на 10 л води) для кращої завязиваемость-сти плодів.
RВношу органічну підгодівлю (коров’як або настій трав) через кожні 10-14 днів.

Е Проводжу регулярні поливи, так як суниця – дуже вологолюбна культура-

Від сірої гнилі після появи перших плодів обприскую розчином йоду (20 крапель на 10 л води). У сире холодне літо таку обробку починаю проводити раніше перших плодів і роблю так кілька разів.

Тим, хто отримає саджанці влітку, хочу порадити після висадки рослин в грунт в цьому ж році обов’язково видаляти з них все вуса і квітконоси для кращої зимівлі кущів. Можна пару раз їх підгодувати, поливи – обов’язкові.

У північних районах кущі на зиму бажано замульчувати шаром 10 см, не засипаючи сердечко. А якщо на початку зими снігу мало, краще засипати мульчею разом з листям.

У нас морози доходять до -35 °, але посадки зимують чудово, так як ми накидаємо на гряди сніг

з двору. Підмерзли у мене рослини тільки один раз, коли я посадила молоді вуса на постійне місце не в липні-серпні, а у вересні.

Королева Єлизавета II починає плодоносити рано, оскільки перші плоди формуються з перезимували бутонів. Я також помітила на своїх посадках, що в перший рік плодоношення кущі мають начебто придавлений до землі вид, листя не дуже багато, ягоди лежать і червоніють. На другий рік кущі піднімають і мають вже свій звичайний вигляд.

В середньому цей сорт дає 4-6 вусів, та й фахівці радять залишати на кущі не більше 5 вусів, щоб не послабляти рослина.

Навесні посадки потрібно розпушити якомога раніше, тому що молоді коріння починають розвиватися днів за 10 до появи листя. Як тільки температура підніметься вище 5 °, можна вкрити посадки плівкою, не забуваючи під час цвітіння провітрювати для кращого запилення.

При посадці поруч кількох сортів урожай від кущів кожного сорту виходить рясніше, а ягоди -великий. Однак з цієї ж причини (перезапилення) насіння з ягід я не збираю, а розмножую суницю виключно вусами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*