Встановлюємо підвіконня на Вашому балконі. Рекомендації та порадиНавряд чи сьогодні балконний вікно може обійтися без підвіконня, та й до того ж наявність його на балконі просто необхідно. Продумана і акуратно зроблена дана конструкція дозволить прикрасити таке невелике приміщення, надавши йому особливого шарму. Але як же можна зробити підвіконня на балконі своїми руками?

Найперше, що необхідно зробити перед його монтажем – це розглянути всі існуючі варіанти.

Який матеріал використовується для створення такої конструкції

Сучасні можливості для ремонту дозволяють встановити найрізноманітніші підвіконня з різних матеріалів. Найпоширенішими можна назвати наступні:

  • пластикові
  • дерев’яні
  • кам’яні

Також не виключено використовувати і інші матеріали для установки, це можуть бути ламіновані плити ОСБ, ДВП або ж навіть керамічна плитка або мозаїка.

Природно, вибір матеріалів завжди є основним етапом. Адже саме від якості і надійності самого матеріалу буде залежати і довговічність конструкції.

Пластик, в чому його перевага

Підвіконня на балконі своїми руками дуже легко виконати з використанням пластику.

Пластик – це найбільш поширений на сьогодні матеріал для установки даного типу конструкції. Саме основне перевага його полягає в тому, що він не боїться різких перепад температур, сонячних променів і води. Якщо є бажання створити на балконі невеликий сад, то немає ніяких перешкод.

Дерево – класичний матеріал

Дерев’яний підвіконня на балконі – вже давно вважається класичним варіантом, хоч і сам по собі такий варіант для балкона є менш ефективним. Дерево схильне перепадів температур, воно здатне розбухати або, навпаки, всихати. До того ж боязнь прямих сонячних променів і вологи також може стати проблемою.

Кам’яний – самий практичний матеріал

Для установки підвіконної конструкції сьогодні нерідко стали використовувати штучний камінь. Камінь набирає популярність через низку таких переваг, як: гладка поверхня, витримування самих різних температур, стійка форма. І якщо не економити на створення затишку, штучний камінь може стати самим ідеальним варіантом.

Визначившись з вибором матеріалу для майбутньої конструкції можна задуматися і про її призначення.

Які функції може виконувати дана конструкція

Підвіконня для багатьох є простим додаток вікна, але насправді, якщо до його встановлення підійди з фантазією, то можна створити дуже вишуканий елемент не тільки прикрашає балкон, але і є корисним для свого господаря.

Який функціонал може мати така конструкції:

  • Підвіконня на балконі може мати функцію зимового саду, іншими словами, він буде своєрідною підставкою для квіткових горщиків. До речі, цей варіант призначення вже давно є найпоширенішим. Адже всі знають, що квіти є світлолюбними рослинами, і їх місце розташування у вікна вважається найбільш доцільним.

  • Ще одна корисна ідея призначення балконного підвіконня може стати перетворення його в робоче місце. Найголовнішим плюсом в даному випадку є саме природне освітлення вдень, що дозволяє сконцентрувати свою увагу на роботі. Трохи пофантазувати, можна також виконати повноцінне робоче місце, додавши полки.

  • Третій варіант, який може підійти для невеликої лоджії – це пристрій зони відпочинку. Підвіконна конструкція в цьому випадку здатна виконувати роль лежанки або дивана, що досить незвично для даного елемента. При цьому він можна зробити самої різної комплектації, він може мати спинку або шафки. Форма його вибирається залежно від простору, якщо зробити напівкруглу, то можна заощадити місце.

  • Підвіконня на балконі у вигляді барної стійки – це вельми оригінальна ідея, яка також має право на своє існування. Якщо з першого погляду може здатися, що неможливо зробити барну стійку на балконі, то це не так. Адже різноманітні дизайнерські рішення дозволяють акуратно переобладнати підвіконні простір в своєрідну стільницю. При цьому даний варіант буде ідеально підходити в тих квартирах, де було вирішено зробити суміщення балкона і кімнати.

Підвіконня на лоджії може виконувати різну функцію, головне, що потрібно для цього – це створення гарної теплоізоляції, адже балкон це те місце в будинку, яке сильно піддається впливу погодних умов зовні.

Розібравшись з тим, що можна відтворити з балконного підвіконня, можна приступати безпосередньо до його встановлення.

Етапи проведення настановних робіт

Установка підвіконня на балконі самостійно – це справа не проста, що вимагає особливої ​​уважності.

Всі свої дії по установці можна розділити на три основних етапи:

  1. підготовка балконного приміщення і завмер;
  2. креслення майбутнього елемента в залежності від його призначення;
  3. сам процес монтажу.

Підготовка балконного приміщення полягає в повному його звільнення від присутньої меблів і демонтажу старого підвіконного елемента. Замір проводиться вже повністю звільненого підвіконного простору, робити це потрібно максимально точно, так як навіть найменша похибка може стати проблемою під час установки.

Креслення складається в залежності від майбутнього призначення. У ньому враховується розмір підвіконня, його кріплення форма і висота. З урахуванням даного креслення по ньому буде виконуватися сама заготівля. У разі вибору пластиковий, то можна самостійно вирізати форму і виконати його установку. Якщо це кам’яний або дерев’яний, стоїть його замовити, адже зазвичай поверхню роблять цільну, і зробити це самостійно буде просто неможливо.

Сам етап установки слід починати з кріплення підвіконної дошки. При цьому дошка повинна мати таку довжину, яка щільно увійде в ширину отвору. Стики між дошкою і стіною обов’язково герметизуються.

Якщо підвіконня буде встановлюватися з важкого матеріалу або у вигляді стільниці, то варто встановити підпірки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*