Вирощуємо суницю на саджанці: вибір сорту, як виростити, фото, відеоВиростити полуницю на саджанці своїми руками непросто Розсадним способом можна обробляти не тільки городні культури. І нікого вже не дивує, що іноді ми вирощуємо суницю на саджанці з таких же насіння в пакетиках, як і огірки з помідорами. Адже багатьом цікаві нові сорти цієї смачної і корисної ягоди, а готові розетки купити деколи не вдається, та й ціна на них значно вище, ніж у насіння. Багато ремонтантні сорти не дають вусів, на яких утворюються розетки. Але виростити полуницю з насіння досить складно, і часто трапляються невдачі з-за неправильного посіву та догляду.

Як отримати хорошу розсаду з насіння

Купуючи в магазині пакетик з насінням того чи іншого сорту садової суниці, треба враховувати, що результат може виявитися не зовсім такою, якою хотілося б отримати. Впевненим в тому, що молоді рослини повторять властивості батьківських кущів, можна бути тільки при вегетативному розмноженні. Але в деяких випадках доводиться ризикувати і купувати насіння.

Посів проводять наступним чином:

  1. Перед висаджуванням насіння в ґрунт вони повинні пройти стратифікацію — зниження температури, що імітує настання зими. Без цього насіння можуть просто не зійти.
  2. Дуже дрібні насіння треба сіяти по поверхні грунту, не засинаючи зверху. Навіть через тонкий шар їм складно буде прорости.
  3. Для захисту насіння від пересихання після посіву потрібно зробити міні-тепличку. Підійде будь-який контейнер з кришкою, або посів треба накрити склом.

Як правильно провести стратифікацію? В невеликий контейнер з кришкою потрібно помістити мокрий шматок тканини, марлю або косметичні ватні диски. Підійде навіть туалетний папір, згорнута в декілька шарів. На мокрий матеріал треба розсипати насіння з пакета, накрити другим шаром мокрої тканини і закрити контейнер. У кришці потрібно зробити кілька отворів діаметром 0.5 см для повітрообміну.

Багато ремонтантні сорти не дають вусів, на яких утворюються розеткиБагато ремонтантні сорти не дають вусів, на яких утворюються розетки

Необхідно витримати насіння при кімнатній температурі 2-3 дні, потім поставити контейнер в холодильник на полицю, де підтримується температура +1…+50С. Стратифікація триває не менше 2-х тижнів. Протягом цього часу потрібно періодично перевіряти, чи не висох матеріал, на якому лежать насіння, і змочувати його при необхідності.

Посів насіння на розсаду потрібно виробляти в березні, коли світловий день вже досить тривалий.

При більш ранніх строках посіву доведеться досвічувати сіянці. Потрібно підготувати субстрат. Робиться це наступним чином:

1 частина родючого садової землі змішати з 1 частиною листового перегною (компосту) або лісовий грунту і додати 1 частина дрібного річкового піску. Цією сумішшю потрібно наповнити обрану для міні-теплички ємність на 2/3 її глибини.

Необхідно дістати насіння з холодильника і з допомогою пінцета або сірники перенести їх на грунт. Потрібно добре зволожити з пульверизатора і закрити контейнер. У кришці його повинні бути зроблені кілька невеликих отворів. Контейнер залишити при кімнатній температурі в добре освітленому, але не сонячному місці. Якщо кількість конденсату на кришці буде зменшуватися, треба збризкувати насіння з розпилювача.

Як посадити полуницю вусами (відео)

Зміцніла за літо розсада може бути в кінці серпня висаджена на постійне місце. До цього часу товщина кореневої шийки самостійно вирощених саджанців полуниці повинна бути не менше 5 мм, Якщо кущики все ще невеликі, їх краще залишити в шкілці до весни, і вже тоді пересадити на плантацію.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*