Виноград Пам’яті вчителя: селекція, опис, посадка й догляд, гідності, відгуки, фото, відеоВиноград «Пам’яті вчителя» відноситься до столових Виноград «Пам’яті вчителя» відноситься до столових. Цей сорт затребуваний серед шанувальників урожайних і ультраранніх за термінами дозрівання сортів.

 • Хвороби та шкідники
 • Відгуки виноградарів
 • Виноград «Пам’яті вчителя»: опис сорту (відео)
 • Відгуки та коментарі
 • Виноград: основна інформація

  • Сорту: Настя, Еверест, Пам’яті Домбковской, Перетворення, Фуршетний, Валек, Красуня, Марсело, Загадка Шарова, Румба, Пам’яті вчителя, Валентина, Альфа, Дівочий виноград, Чарлі, Богатяновский, Блискучий, Піно Нуар, Піно, Анюта, Ася, Лора, Циссус, Сіра, Софія, Лідія, Бажена, Подарунок Запоріжжю, Антон Великий, Алекса, Плевен, Надія АЗОС, Монарх, Біле диво, Мускат, Дамські пальчики
  • Типові проблеми: Опори, Арка, Виноград навесні, Обробка, Виноград восени, Саджанці, Вибір
  • Особливості догляду: Догляд, Підв’язка, Обрізка, Вибір сорту, Властивості, Тапенер, Щеплення
  • Рід рослини: Виноградовые
  • Тип: Покритонасінні рослини
  • Клас: Дводольні
  • Кількість пологів: 14
  • Кількість видів: більше 900
  • Всі питання про виноград
  • Всі статті про виноград
  • Поставити запитання безкоштовно

  Історія селекції

  Євген Георгійович Павловський є одним з найбільш відомих народних селекціонерів-любителів, які регулярно радують виноградарів новими гібридними врожайними формами винограду.

  Нова їдальня форма «Пам’яті вчителя» від Е. Р. Павловського являє собою перспективний виноград, отриманий автором відносно недавно в результаті схрещування батьківської пари «Талісман» і «Кардинал».

  Характеристика сорту

  Якісні характеристики і біологічні особливості у силу новизни гібрида ще не достатньо вивчені. Однак сорт оцінюється як перспективний для культивування у регіонах з м’яким кліматом.

  Особливістю лози сорту «Пам'яті вчителя» є практично повне визрівання на всю довжину приростуОсобливістю лози сорту «Пам’яті вчителя» є практично повне визрівання на всю довжину приросту

  Біологічне опис

  Зростання кущів досить сильний. Грона формуються великі і привабливі. Середня вага однієї грона може варіюватися від 1,5 до 2,0 кг. Стандартна форма цилиндрообразная або конусоподібна, з частковою крылатостью і помірними показниками щільності.

  Квітки двостатеві. При дотриманні агротехніки вирощування сорт не схильний до «горошенню» і добре запилюється. Листя великі, темно-зеленого забарвлення, з сильною разрезанностью. Характерно наявність п’ятилопасний форми і червонуватого відтінку черешків. Обрізку треба проводити на шість або вісім очок, з видаленням пасинків. Сумісність з підщепами висока.

  Визрілі пагони мають світло-коричневе забарвлення з легким червонуватим відтінком.

  Особливістю лози цього сорту винограду є практично повне визрівання на всю довжину приросту. Рослина піддається поразці поворотними весняними заморозками, а також погано реагує на дуже сильне підвищення температурного режиму, що необхідно враховувати при культивуванні.

  Ягоди сорту «Пам'яті вчителя» дуже великі і можуть досягати ваги більше 15 гЯгоди сорту «Пам’яті вчителя» дуже великі і можуть досягати ваги більше 15 г

  Технічна характеристика ягід

  Ягоди цього сорту дуже великі і можуть досягати ваги більше 15 р. Форма овальна, основне забарвлення представлено темно-червоним кольором. Смакові характеристики високі і відрізняються гармонійністю.

  Повністю доспілі ягоди володіють легким відтінком мускату. Шкірка ягід щільна і має середню товщину. М’якоть має помірну щільність і соковитість. Ягоди довго зберігаються на лозі, не втрачаючи товарний вигляд і підвищуючи показники по цукронакопичення. Ягоди цього сорту затребувані покупцями.

  Переваги та недоліки

  Як і більшість гібридних форм, сорт «Пам’яті вчителя» володіє великою кількістю переваг, серед яких можна виділити:

  • запилення без горошіння;
  • потужність пагонів, які повністю визрівають;
  • дружне дозрівання дуже великих ягід;
  • наявність приємного смаку без кислоти з легкої мускатної ноткою.

  Крім того, виноград «Пам’яті вчителя» має непоганий стійкістю в умовах низькотемпературного режиму і досить легко витримує морози до -23 градусів.

  Уражені філоксерою кущі підлягають повному знищенню або обприскуються з використанням пального сірковуглецьУражені філоксерою кущі підлягають повному знищенню або обприскуються з використанням пального сірковуглець

  Хвороби та шкідники

  Незважаючи на заявлені високі показники стійкості до інфекцій, роботи з вивчення даного аспекту досі проводяться. Рекомендується використовувати для захисту виноградників від листовійки добре зарекомендували себе препарати “Токутіон”, “Цимбуш” або “Екамет”.

  Уражені філоксерою кущі підлягають повному знищенню або обприскуються з використанням пального сірковуглецю. Величезне значення має підвищення імунітету рослин в результаті своєчасного внесення добрив і дотримання агротехніки.

  Відгуки виноградарів

  Незважаючи на відносну новизну і незавершеність робіт з вивчення показників морозостійкості, а також стійкості до ураження найбільш поширеними шкідниками і хворобами, гібридна форма «Пам’яті вчителя» заслуговує уваги виноградарів.

  Незважаючи на значну кількість новинок в селекції Е. Р. Павловського, саме цей гібрид викликає інтерес і є одним з найбільш обговорюваних садівниками.

  Виноград «Пам’яті вчителя»: опис сорту (відео)

  Більшістю виноградарів гібридна форма винограду «Пам’яті вчителя» визначено у категорію провідних і перспективних. Гібрид підтвердив свою спроможність при вирощуванні в умовах середньої смуги Росії і не розчарував садівників, виправдавши заявлені якісні характеристики.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *