Шумоізоляція квартириШум. Наука дає цьому невід’ємного супутнику жителів міст наступне визначення – набір звуків різної інтенсивності і частоти. Медицина довела, що такий акустичний «хаос» шкідливий людині, а значить з ним потрібно боротися.

Ще двісті років тому в деяких європейських столицях на законодавчому рівні зайвий шум був під забороною. Однак з тих пір багато що змінилося, як у самого людства, та й самих джерел шуму додалося в рази. Це означає, що турботи про своє самопочуття лягає цілком і повністю на саму людину. Таким чином, шумоізоляція квартири в місті або приватного домоволодіння в даний момент є єдиним реально здійсненним способом захистити себе і своїх домочадців від зовнішніх акустичних подразників.

шумоізоляція квартири

Сучасний арсенал будівельних матеріалів пропонує достатній асортимент для цього. Ефективність старань залежатиме від конкретики поставленого завдання і ступеня очікуваного результату.

Найпопулярнішим видом шумоізоляція квартири, яку бажає отримати людина це обмеження його від сусідів. Для цього вибираються певні стіни, підлоги і стелі в окремих кімнатах.

Як то:

 • Дитяча;
 • зал;
 • Робочий кабінет;
 • спальня.

Однак не можна не відзначити, що набирають популярність випадки, коли ще на стадії новобудови майбутні господарі проводять тотальну шумоізоляцію абсолютно всієї квартири.

шумоізоляція квартири

Найефективнішою і тому першою в черговості заходів по оздоровленню акустичного клімату в житло вважається шумоізоляція підлог. З найбільш популярних типів або схем тут виділимо наступні:

 • плаваюча;
 • стаціонарна;
 • багатошарова.

Суть першої схеми полягає в укладанні на міжповерхові перекриття шару шумоізоляції з подальшим облаштуванням стяжки поверх його. Остання при цьому як би «плаває» бо не має жорсткої фіксації до елементів будинку (крім стін).

шумоізоляція квартири

Друга схема передбачає облаштування підлог на лагах. Відзначимо, що самі лаги монтірутся на шар шумоізоляції. Простір між лагами, перекриттям і поперечиною заповнюються одним з видів ізолятора (гранули, мінеральна вата, мати та інше).

Третя схема по рахунку, безперечно, найпопулярніша в даний час. У середовищі фахівців вона відома, як ЗІПС-ПОЛ. Полягає цей метод в створенні збірних конструкцій зі стандартних блоків. Розмір їх периметра становить 1200х600 мм. Товщина може варіюватися в залежності бажаного ступеня ізоляції, самого матеріалу і особистих переваг замовника.

шумоізоляція квартири

Шумоізоляція квартири: докладніше про матеріали

Крім стандартних листів для монтажу рекомендується використовувати:

 • Вибросил – герметик. Ефективний при закладенні щілин і порожнин навколо трубопроводів різного призначення;
 • Шумамет – прокладки ефективно знижує проникнення сторонніх шумів від труб і інших внутрішньобудинкових систем;
 • Шумостоп – прокладки. Використовується в якості первинного між плитами перекриття і основним шаром щумоізолятора;
 • Вібростек-М – прокладки. Основне місце розміщення – стик статі зі стіною.

Відзначимо, що ЗІПС – це кілька систем, коториеімеют достатню кількість різновидів. Професійні їх варіанти ефективно борються джерелами підвищеного звуку і рекомендовані для застосування в таких закладах як:

 • кінозали;
 • Виробничі цехи;
 • Клуби караоке;
 • бари;
 • дискотеки.

шумоізоляція квартири

Найбільші площині через які шум проникає в будинки і квартири – звичайно ж стіни. Тут основними “інструментами” боротьби є безкаркасні і каркасні модулі облицювання. І ті й інші не є дефіцитом. Таким чином, обивателю в даному випадку залишається: без помилок провести розрахунок необхідного матеріалу і зробити його монтаж в суворій відповідності з інструкцією. Якщо обидві ці завдання вам здадуться складними – є привід звернутися в фахівцям.

Шумоізоляція стель – порівнянна по важливості з процесами, описаними в відношенні підлог і відрізняється за складністю тільки просторовим розташуванням. Акцент тут можна поставити на те, що вади в роботі легко виправити фінішної установкою шумопоглинального гіпсокартону.

Підводячи підсумок опису основних заходів щодо зменшення рівня звукового дискомфорту в вашій оселі, відзначимо, що ефективне їх втілення в життя дозволить знизити рівень шумаот 10 до 40 децибел. Ці дані отримані досвідченим шляхом при монтажі захисного шару завтовшки 120-130 мм. Оптимальний варіант шар ізоляції 45-70 мм – відповість результатом зниження рівня шуму на 8-28 дБ.

Безумовно, товста ізоляція зменшить ваш житловий простір і це можна зарахувати в негатив. Однак, ви опинитеся в акустичному комфорті, а це – мрія кожного. Таким чином, вибір завжди залишається за вами.

шумоізоляція квартири

Для довідки

За одиницю інтенсивності звуку прийнято децибел (1/10 Белла). Ця фізична величина названа в честь знаменитого Олександра Белла – винахідника і вченого в області передачі сигналів по дротах і вивчення акустичних явищ. Ізмеренноеімдавленіе шуму на органи слуху людини донині визнано еталоном і використовується в самих різних сферах життя.

За нульове значення шуму прийнятий поріг чутності людини. У всіх людей він сильно відрізняється, а значить, децибел – величина відносна.

Тепер наведемо значення шуму, чия присутність в нашому житті не є рідкістю:

 • Будильник – 55-80 дБ;
 • Кавомолка (кавоварка) – 70дБ;
 • Телевізор – 60-70дБ;
 • Цокання механічних годинників – 20-35 дБ;
 • Шум жвавої вулиці – 65-80 дБ;
 • Мотоцикл, голосний гавкіт собак – 85-90 дБ;
 • Зліт реактивного літака на відстані 50 м – 130 дБ. Дане значення вважається больовим порогом і вважається небезпечним для здоров’я!

Тепер порівняйте ці значення з санітарними нормами, столиці держави російського:

 • Рівень шуму з 7 години ранку до 23 години вечора на території Москви не повинен перевищувати 40 дБ;
 • З 23-00 до 07-00 – не більше 30дБ.

Про слабкі ланки ланцюга

Тому хто вступає в «боротьбу» за тишу в своїй оселі слід знати, – в панельних і монолітних будинках поширення шуму відбувається інакше ніж в цегляних. Це пояснюється не тільки структурою самого будівельного матеріалу, але і зв’язками складових.

Це можна уявити на прикладі роботи перфоратора в сусідньому під’їзді. У вашій квартирі його гуркіт може сприйматися так само, як якби він працював двома-трьома поверхами нижче або вище вас. Звідси робимо висновок, що ударні навантаження в панельних і монолітних будинках можна нейтралізувати тільки, ізолюючи абсолютно всі стіни, стелі й підлоги.

шумоізоляція квартири

Шумоізоляція квартири – матеріали і технології

Про вікна

Віконні отвори є одним з найлегших шляхів проникнення шуму в будинок або квартиру. Металопластикові конструкції тут – вагомий аргумент на користь тиші, але і він має свої нюанси. Не слід сподіватися, що товщина стекол – вирішення проблеми, а ось скло, виготовлене за технологією триплекс – при стандартних значеннях буде набагато ефективніше. Саме він (триплекс) від 80дБ вуличного шуму пропустить в будинок не більш комфортних 30-ти. Не мало важливо правильно регулювати пластикові вікна і настройка пластикових дверей.

На замітку

Металопластикові вікна з триплексом відносяться до групи шумозахисних пакетів і у борців за тишу в будинку вони повинні бути в обов’язковому пріоритеті.

У боротьбі або краще сказати – в прагненні зробити своє житло максимально комфортним – шумоізоляція займає дуже важливе місце. Для цього сучасний ринок пропонує масу матеріалів, різних за ціною і ефективності. Пам’ятайте, що економити на своєму здоров’ї – не можна! А значить не відкладайте рішення проблеми надлишкової шуму в вашому домі. А дана стаття нехай вам в цьому допоможе.

Інформація на заміткуТрубогиб своїми рукамиДерев’яна лавка своїми руками.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*