Розмноження дівочого винограду живцями і насіннямДівочий виноград на шпалері

З настанням початку нового городнього сезону, якого, впевнений, багато хто чекав з нетерпінням, починається пошук рослин для посадки, коли зійде сніг і прогріється земля. Це не тільки овочі, зелень або саджанці плодово-ягідних культур, а й декоративні рослини, які вирощують спеціально для створення зелених огорож. І ось тут я запропоную дивно рослина під назвою дівочий виноград.

Трохи про дикому винограді (відео)

Для початку трохи інформації для знайомства з цим красенем. Дівочий виноград, він же віргінський, має приголомшливу швидкість приросту – до 2,5-3 метрів за рік. Тобто, якщо Ви хочете обплести середньостатистичний паркан із сітки-рабиці або звичайний паркан з паркану заввишки 1,5-2 м, то до кінця сезону побачите приголомшливий результат. Епітети в даному випадку не для краси слова, це відображення того, що відбувається в реальності.

У літню пору дівочий виноград розростається буйним цвітом практично на будь-якій поверхні, будь то паркан, стіна сараю або взагалі цегляна стіна будинку. Насичений зелений колір робить його особливо привабливим з точки зору зовнішніх даних, а вже восени, коли приходять холодні ночі, він починає набувати багряні тони такої разючої краси, що не залишається ніяких сумнівів у правильності свого вибору.

Фотогалерея сортів дівочого винограду

Дівочий виноград тріостренний Дівочий виноград пятілісточковий варіегатной дівочий виноград дівочий виноград Вича

Поширення винограду по вертикалі відбувається за рахунок чіпких вусиків, які на кінцях потовщені або мають липкі подушечки. За здатність рости і чіплятися в даному випадку переживати не варто. Дівочий виноград – справжній стрімке скелелаз, який і на висоті 10-15 метрів відчуває себе непогано і чіпляється до всього, що знайде. І ця висота ще не межа.

Плюсом дівочого винограду є його здатність рости практично на будь-яких типах грунтів. Найбільше він віддає перевагу легким дренованих грунту, але і на бідних буде рости не гірше. До того ж, на відміну від багатьох інших ліан дівочий виноград (або будемо називати його ще партеноціссус) може зростати з будь-якого боку саду, в тіні і півтіні.

Є один момент – рости виноград в тіні звичайно буде, але по осені свою знамениту багряну забарвлення не дасть, цього можна досягти тільки на відкритих сонячних місцях.

Цвіте дівочий виноград в липні непоказними маленькими білими квітками, а до осені на ньому вже дозрівають невеликі темно0-сині ягідки з сизим нальотом. Вони не мають смакової цінності, але щоб помилуватися – в самий раз. До того ж, рослина не особливо привабливо для різних шкідників і хвороб.

Переконав? Тоді розповім про те, як садити чудо-рослина на ділянці. Віргінський виноград розмножують живцями і насінням. Для початку розповім про розмноженні живцями, як про найпоширеніший спосіб.

Розмноження живцями і відводками

Розмноження дівочого винограду живцями

Розмноження дівочого винограду живцями – досить просте і приємне справу

Це самий простий і доступний спосіб розмноження дівочого винограду. Зайшли в гості до сусідів, побачили разросшуюся зелену стіну – попросили відведення. Головне, щоб посадковий матеріал мав як мінімум чотири здорові нирки, дві з яких при посадці будуть перебувати над землею, а ще дві під землею.

Кажуть, що одревесневевшіе живці мають кращу приживлюваність в порівнянні з зеленими неженками.

Найкраще заготовляти живці весною, поки в них не почалося сокодвижение. Потім потрібно їх в квітні-травні прикопати і періодично поливати, укривши від прямих сонячних променів.

Посадку можна проводити не тільки навесні, а й восени – у вересні-жовтні, так як в цей час рослина пройде добре загартувала і буде рости ще впевненіше на наступний рік.

Використовуємо довгі стеблові живці

Є і такий спосіб розмноження, він трохи відрізняється від попереднього. Від дорослої рослини відрізають втечу довжиною в два метри і прикопують на двосантиметрову глибину. Періодичний полив призведе до того, що на вузликах почнуть утворюватися корінці. І ось тут-то саме час ділити рослина на кілька живців і розсаджувати їх на відстані 30см один від одного. Головна умова – під час посадки не повинно бути занадто спекотно.

садимо насіння

Насіння дівочого винограду

Розмноження дівочого винограду насінням – заняття для професіоналів і терплячих людей

Тим з нас, хто має вільний час, бажання і неймовірну терпіння, пораджу ризикнути і спробувати виростити дівочий виноград з насіння. Відразу зауважу – заняття це куди більш довгий, і далеко не факт, що воно буде успішним, оскільки безліч насіння часто виявляються порожніми.

Садити насіння можна так само, як і черешки – навесні і восени. Головна умова в даному випадку – обов’язкова стратифікація насіння.

За півтора два місяці насіння поміщаються в контейнер з вологим піском, і контейнер ставиться в холодильник, де температура повинна триматися на рівні +5 градусів.

Різниця в часі посадки позначиться і на часі сходів насіння. Посадили їх восени – чекайте сходів на початку наступного літа. Посадили навесні – через чотири тижні познайомитеся з паростками. За умови стратифікації насіння звичайно ж.

Однак ж насіння дівочого винограду володіють однією хорошою рисою – це хороша схожість, що зберігається протягом усього року. Особливо добре зберігати насіння при кімнатній температурі. До слова, виростити виноград з насіння можна і в своїй квартирі, після чого відвезти рослина на дачу.

Дівочий виноград восени

Уже хоча б заради цих фарб варто вибрати дівочий виноград як рослини-озеленювача

Для цього насіння потрібно посадити на сантиметрову глибину в контейнер, укрити його і виставити на саме освітлене місце в квартирі. При такому розкладі сходи обов’язково з’являться.

На противагу тим, хто займається вирощуванням дівочого винограду виступають ті, хто трохи побоюється його вирощувати на своїй ділянці. У партеноціссуса дуже сильна розвивається коренева система, яка, як то кажуть, бере від життя все. Причому, бере так, що навіть бур’яни біля дикого винограду не можуть нормально рости. До того ж, висаджений у цегляної стіни будинку, дівочий виноград може з часом пошкодити кладку, що несприятливо позначиться на стані будинку в цілому.

Однак якщо Ви добре розплануєте посадки на своїй ділянці, і не помістіть плодово-ягідні і овочеві рослини поруч з виноградом, а також не збираєтеся увивався ліанами цегляний будинок, то дівочий виноград стане кращим зеленим другом, який менш ніж за сезон забезпечить ділянку зеленим оточенням.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*