Пахистахис жовтий і червоний: догляд в домашніх умовах, фото, розмноження живцями, обрізка, скручуються листя, хвороби, прикмети і забобони, чому не цвіте, відеоПахистахис жовтий є досить популярним рослиною Сімейство пахистахис, або Pachystachys, включає в себе близько дванадцяти видів. Пахистахис жовтий (Pachystachys lutea) є досить популярним рослиною з сімейства Акантові і роду Пахистахис. Культура дуже поширена в тропіках і субтропіках Америки. Не менш популярний в умовах кімнатного квітникарства пахистахис червоний. Вічнозелене декоративна напівкущова рослина може досягати у висоту 90-120 див.

Характеристика та особливості пахистахисов

Пахистахисы формують пишні кущі, які мають гіллясті і прямостоячі стебла. Темно-зеленого забарвлення, досить великих розмірів листя супротивно розташовується на пагонах. Форма листків овальна, з загостреними кінчиками. Особлива декоративність досягається завдяки наявності виражених і проступающих жилок, що надає листових пластин об’ємність і привабливу ребристість.

Квіти – колосовидні суцвіття-приквітки, які складаються з великої кількості чашолистків жовто-оранжевого забарвлення. Зовнішній вигляд суцвіть сильно нагадує фігурно-загострені свічки. На стадії цвітіння справжньою окрасою декоративної культури стають трубчастого типу квітки білого або червоного фарбування. Цвіте декоративна рослина з останньої декади весни до настання осені.

Пахистахис дуже поширена в тропіках і субтропіках АмерикиПахистахис дуже поширена в тропіках і субтропіках Америки

В тропічних країнах і субтропіках пахистахис дуже затребуваний в якості декоративної культури для озеленення садово-паркових зон і вирощується як красивоцветущих багаторічного чагарнику. На території середньої смуги нашої країни пахистахис досить рідко зустрічається, і, як правило, використовується в присадибній квітникарстві як однорічній декоративної культури.

Як багаторічна рослина, Pachystachysчасто вирощується в умовах кімнатного квітникарства, а вишуканий зовнішній вигляд дозволяє прикрасити будь-який домашній інтер’єр. Рівень інтенсивності росту рослини не перевищує десяти сантиметрів в рік.Важливо пам’ятати, що після трьох років вирощування рослина здатна практично повністю втратити декоративність, що обумовлено оголенням пагонів у нижній третині, ось чому на старих примірниках обов’язково потрібно робити омолоджуючу обрізку.

Особливості вирощування пахистахиса (відео)

Безумовно, всі пахистахисы – це незвичайні квітки, які можуть стати справжньою прикрасою будь-якого будинку, а дотримання стандартних правил догляду за культурою, можна надовго зберегти декоративну привабливість цієї рослини.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*