Оздоблення балкона декоративним каменем. Поради майстраminiatura-otdelka-balkona-kamnem

Якщо ви любите гарні квіти, свіже повітря і комфорт – обробка балкона каменем стане оригінальним дизайнерські рішенням, перетворивши допоміжне підсобне приміщення в зону відпочинку. Якщо ви любите створювати навколо себе природну, природну середу, дбаєте про екологію житлового простору, то внутрішня обробка балкона декоративним каменем – краще, що можна придумати.

Облицювання декоративним каменем може бути зовнішньою і внутрішньою. Зовнішня облицювання балкона, лоджії або веранди можлива в приватному будинку. У сучасному багатоповерховому житлі, де зовнішній дизайн є єдиним для всіх, додати індивідуальність оселі можна тільки всередині.

Оздоблення балкона каменем - дизайн

Декоративний камінь для обробки буває натуральним і штучним. Натуральний камінь коштує дорожче. Штучний камінь виглядає зовні не гірше, а завдяки сьогоднішнім, сучасними технологіями, має ряд незаперечних переваг: він легко укладається при облицюванні, не токсичний і вогнетривкий, має зручну форму для облицювання, легка вага, різноманітну фактуру і забарвлення. Стійкість до вологи, лугів, кислот – дозволить утримувати облицювання поверхні в ідеальній чистоті. Твердість штучного каменю перевершує мармур, цей матеріал не схильний до пошкоджень через удари або подряпин.

Кольорові рішення і фактура

При виборі матеріалу слід врахувати кілька правил:

  • Вузькі маленькі балкони «хрущовок» можна візуально розширити за рахунок світлого каменю невеликої величини. У широких лоджіях можна використовувати як світлий, так і темний камінь будь-якої величини і фактури.
  • Великий камінь і широка кам’яна кладка підійдуть до просторої лоджії, веранди або терасі. Маленький балкон доцільніше обробити вужчої кладкою.
  • На маленьких балконах оригінально виглядає контрастне комбінування каменю і заштукатурені гладкої стіни, а ділянку кам’яної кладки буде виконувати роль декоративного елемента.
  • Кам’яна кладка може покривати тільки одну стіну або її частину, поєднуючись з іншими, оштукатуреними, стінами. В такому випадку перевага віддається темному каменю і світлої штукатурці, особливо на маленьких лоджіях і балконах. Але якщо лоджія велика, а стиль інтер’єру передбачає радикальні колірні рішення, можна поєднувати темну яскраву штукатурку зі світлим декоративним каменем.
  • Поєднуючи в обробці балкона або лоджії натуральний камінь, штукатурку і дерев’яна підлога, можна створити надзвичайно затишну атмосферу, що нагадує «заміський будинок»

Щоб укладання декоративного каменю була якісною, слід підготувати балкон. Що для цього потрібно?

вирівнювання стін

Перед укладанням рекомендується склити балкон.

Проаналізувати рівність стін можна за допомогою схилу. Невеликі перепади в 1 – 3 см вимагають оштукатурювання поверхні. Попередньо набивається сітка, стіни вирівнюються за допомогою «маяків». Потрібно стежити, щоб кути були рівними, це полегшить укладання каменю на поверхню і запобіжить неприємні моменти, коли камінь «відривається» від стіни разом з шаром штукатурки.

Стіни можна вирівняти також за допомогою гіпсокартону. Особливо необхідний гіпсокартон в якості основи для укладання каменю там, де кривизна стін сягає 3 – 5 см. На стіни в таких випадках укладається П-подібний профіль, а зверху – гіпсокартон.

Вирівнювання стін гіпсокартоном

Вирівнювання стін за допомогою гіпсокартону дозволяє також утеплити стіни. У таких випадках можна прокласти між профілями утеплювач.

Дерев’яні стіни вимагають особливого підходу при укладанні каменю. Попередньо дерев’яну стіну обробляють антигрибкові препаратом. Укладати камінь безпосередньо на дерево не можна. Якщо не можна прибрати дерев’яні простінки, можна усунути проблему двома способами:

  • натягнути на дерев’яну панель сітку і обштукатурити її звичайним будівельним розчином з піску та цементу. Для міцності в розчин додають клей ПВА;
  • на дерев’яну поверхню накладаються і прикручуються цементно-стружкові листові плити, а камінь укладається на них зверху за допомогою будівельного клею.

Перед укладанням стіни необхідно заґрунтувати. Склад для грунтовки повинен мати глибоке проникнення. Він наноситься в три шари, кожен шар повинен просохнути перед нанесенням наступного. І лише після повного висихання можна приступати до облицювання.

Укладання каменю

Існує два основних способи укладання – безшовний метод і з розшивкою. Безшовна укладання каменю проводиться за допомогою будівельного клею і вимагає досвіду. Більш простим є безшовний метод укладання. У цьому випадку між каменями потрібно зробити зазор 0,5 – 1 см. Досягається це за допомогою так званих дистанційних прокладок (їх можуть замінити звичайні дерев’яні кілочки).

При укладанні слід забути про поспіх. Всі операції проводяться послідовно.

Монтаж каменю слід починати з кутів. Розрізаний камінь викладається на підлозі, щоб побачити «візерунок» і уникнути небажаних колірних перепадів.

Укладання фінішного покриття

Безшовна укладання робиться вертикально від стелі до підлоги, потім укладається наступний вертикальний ряд. Для укладання потрібно вертикальна опора, за допомогою якої викладається перший ряд. Наступні вертикальні ряди укладаються відповідно до першого. Також знадобиться будівельний клей. Перевага віддається клею на белоцементной основі.

Клей розводиться водою, через 5-7 хвилин перемішується будівельним міксером.

Клей наноситься на стіну спеціальною гребінкою і розрівнюється. На плитку каменю наноситься ще один шар клею, більш тонкий. Для цієї операції знадобиться шпатель.

Камінь приклеюється до стіни і притискають. Надлишки клею необхідно прибирати шпателем і витирати відразу, так як при висиханні прибрати його з поверхні каменя буде складно.

Якщо камінь укладається «зі швами», між камінням вставляються дистанційні прокладки.

Їх залишають до висихання будівельного клею і виймають перед затіркою швів. Щоб камінь тримався краще, робота проводиться частинами. Підсихає одну ділянку – приступаємо до наступного.

Якщо камінь укладається методом «з розшивкою», слід дати облицьованої стіни грунтовно просохнути. Залежно від якості і складу клею процес висихання може зайняти від 12 до 48 годин. Зазвичай час висихання вказано на упаковці. Після висихання можна починати затирати шви.

Затирка швів проводиться за допомогою спеціального складу і будівельного шприца. Перед затиранням зі швів акуратно витягуються дистанційні прокладки (або кілочки). Потім зачищаються можливі залишки будівельного клею. Зручно робити це за допомогою металевого «йоржика» або тонкої наждачного паперу ( «шкурки»).

Затирочний склад зазвичай – білий або бежевий. Але іноді дизайнерські завдання вимагають більш радикальних рішень. Якщо хочеться, щоб просвіти між каменями були кольоровими, в Затирочний склад додається барвник, а склад перед нанесенням ретельно перемішується. Виробники сучасних будівельних матеріалів пропонують також готові кольорові затирочні склади.

Шви заповнюються за допомогою шприца затирочним складом так, щоб поверхня шва виявилася глибшою, ніж поверхня каменю. Візерунок з каменів, таким чином, буде рельєфним і красивим.

Після заповнення швів необхідно дати просохнути складу протягом 15-20 хвилин. Після цього потрібно почистити шви за допомогою шпателя, видалити зайве, розрівняти поверхню швів.

Готовий варіант оформлення балкона

Після того, як затертий останній шов, слід закрити двері і вікна, щоб не було протягів, і залишити облицьований балкон для остаточного висихання – на 24 години.

Після висихання роботу можна вважати закінченою.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*