Яку суницю вибрати, звичайну або ремонтантнусуниця

Ще одна спірна тема, про яку вже давно точаться суперечки. Звичайна суниця або ремонтантная? Щоб зробити вибір, потрібно врахувати чужий досвід. Ось думка однієї зі сторін. вирощуванням суниці я займаюся більше 20 років. Перепробував багато сортів, тепер віддаю перевагу в основному ремонтантні.

Який в цьому плюс? Плодоносять вони все літо і осінь аж до самих морозів і снігу.

036Навесні під час цвітіння на звичайній суниці з’являється довгоносик. Якщо його багато, втрачається 50-70% врожаю. А ремонтантная від цього шкідника йде, так як влітку і восени довгоносика немає. Зараз у мене сорти Женева і земклунікі – назва другого під сумнівом. Коли купував, його так назвали. Сорти перевірені, цілком врожайні і великоплідні.

Деякі садівники вирощують суницю по кілька років на одному місці. Цей метод, як я переконався, себе не виправдав. Плантація загущувальну, ягода дрібніє, накопичуються хвороби. В результаті врожайність різко падає. Я вирощую суницю на одному місці не більше двох років. Не треба боятися, що в цьому випадку збільшиться обсяг роботи – головне, ягоди виходять великі, а врожайність висока.

Звичайно, для отримання високих врожаїв потрібен хороший догляд – це прополка, полив, розпушування та видалення зайвих вусів.

А для вирощування розсади краще тримати окрему грядку. Мінеральними добривами я не користуюся, вони ведуть до закислення грунту. Застосовую в основному перегній і деревну золу.

Кращими сортами ремонтантної суниці вважаються Олександрія, Любава, Королева Єлизавета, Королева Єлизавета II, Сахалінська, Сіянець Сахалінської 49/2, Невичерпна, Ада, Ред Річ, Сашенька F1, Нагаока, Барон Солемахер. Кращі сорти ремонтант-ноймаліни: Геракл, Атлант, Абрикосова, Серпневе диво, Помаранчеве диво, Недосяжна (Р34), Калашник.

037

Восени, щоб продовжити плодоношення, накриваю суницю матеріалом або плівкою від заморозків. При настанні морозів, а також якщо немає снігу взимку, накриваю її плівкою. Якщо температура нижче -5 °, суниця може вимерзнуть. Навесні, після танення снігу, плівку, прибираю. Але щоб прискорити плодоношення, залишаю її до цвітіння, і лише потім прибираю.

Навесні прибираю старі квітконоси, листя, сміття, зайві вуса, щоб не було загущення. Схема посадки суниці у мене така: між рядами – 80-100 см, між кущами – 50 см.

Щоб ягоди не бруднилися землею, я зробив дуги з дроту товщиною 6-8 мм (бажано брати оцинковану). Розміри довільні, можна зробити менше – кому як подобається. Кінці дроту потрібно заточити, щоб було легше встромляти в землю, на зиму їх треба прибирати. Дуги я ставлю після цвітіння під квітконоси з обох сторін.

Автор; Микола Павлович Шмиков. м Барнаул Ж.м.п.д.913

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*