Як розмножувати чагарники живцямичагарники

Ставляться в воду, а при появі корінців пересідають у відкритий грунт. Але якщо у вас є теплиця, вам варто спробувати інший спосіб. Коли на нашій дачі побудували теплиці під склом, у мене з’явилася можливість вирощувати посадковий матеріал особливим способом.Черенкі винограду, смородини, кизилу, троянди, хризантеми та інших рослин я не став ставити в воду: хотів уникнути проміжного етапу між заготівлею матеріалу і його посадкою. «Чому б не садити живці рослин відразу ж в землю», – задумався я. Спочатку проводив експерименти, пробні посадки.
A тепер уже багато років вирощую відмінний посадковий матеріал прямо в землі.
Як тільки ранньою весною сонце починає нагрівати землю в теплиці, я нарізаю живці потрібного сорту, наприклад винограду або ж будь-якого іншого рослини, і приходжу з ними в тепличку.
Для свого «розплідника» я щороку відводжу невеликий шматочок землі в теплиці. Нарізані свіжі живці саджу в землю досить густо, але не ближче 10-15 см одна від одної. Виноград, чорна смородина, кизил і квіти ростуть рядами і не заважають один одному. Сам клімат, який встановлюється в теплиці, сприяє нормальному укоріненню і зростання живців. Поливаю і підгодовую я їх одночасно з вирощуваними в цій же теплиці огірками, перцем і томатами.
Іноді на самій ранній стадії вкорінення доводиться додатково накривати паростки поліетиленовою плівкою (при заморозках це потрібно робити обов’язково). А коли стане жарко, живці в теплиці слід трохи притіняти.
Восени, коли на ділянці вже можна розміщувати саджанці, залишається одне – викопати з теплиці підросли черешки і посадити їх у потрібне місце. За один сезон гілочки, які я саджу, дають багато корінців. А після цього досить швидко йдуть у ріст і вже на 3-4-й рік – урожай.
Хотілося б трохи сказати про особливості вирощування живців кизилу. Їх укоренити набагато складніше, ніж виноград або чорну смородину. Але старання і терпіння дають позитивний результат. Якщо вирощувати кизил в теплиці, то вже через кілька років з гілочки виростає гарне, щорічно плодоносить дерево з найгарнішою лікувальної ягодою. Виростити кизил з насіння набагато складніше і довше.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*