Яблуня Китайка: опис сорту, харчова цінність, правила посадки та догляду, збирання врожаю та зберігання, застосування в кулінарії, фото«Китайка» або «райка» – надзвичайно красиві, смачні і декоративні крихітні яблучка «Китайка» або «райка» – так прийнято називати незвичайно красиві, смачні і декоративні крихітні яблучка, колись часто зустрічалися в наших садах. Насправді дерево, що дають такі плоди, правильніше називати яблунею сливолистной. До того ж, «Китайка» – це не сорт, а вигляд дрібних яблук, налічує декілька відрізняються один від одного сортів.

 • Варення з яблук «Керр» (відео)
 • Відгуки та коментарі
 • Особливості сортів

  Морозостійкі, невибагливі і посухостійкі дерева, на яких ростуть китайські яблука, крім того ще й сверхурожайны, декоративні і під час цвітіння, і в пору плодоношення. Залучаючи до себе бджіл, вони допомагають у запиленні і своїм сусідам, підвищуючи цим врожайність у всьому саду. Їх часто використовують як підщепу.

  Своїм другим назвою сливолиста яблуня зобов’язана не китайському походженням, а формою листя, схожих на листя китайської сливи.

  найдавніший з сортів цього виду – «Золоту ранню»- селекционировал ще Мічурін. Зараз цей сорт можна зустріти лише у старих садах. Дозрівають золоті яблучка рано, важать вони не більше 40 грамів. В основному ростуть плоди на кінцях гілок мініатюрного дерева. Під вагою яблучок пагони часто ламаються, пошкодивши дерево.Зберігаються фрукти всього кілька днів.

  Крім «Золотий ранньої», є новий сорт – «Керр»,, який походить з Канади. На батьківщині цими яблучками прикрашають новорічну ялинку, фарширують птаха на Різдво.

  Своїм другим назвою сливолиста яблуня зобов'язана не китайському походженням, а формою листя, схожих на листя китайської сливиСвоїм другим назвою сливолиста яблуня зобов’язана не китайському походженням, а формою листя, схожих на листя китайської сливи

  аромату ці яблука не поступаються «Антонівці». Округла форма крони невисоких яблунь зберігається без обрізки. Стиглі яблука нагадують за кольором бургундське вино, ефектно виглядають маленькими гронами на довгих черешках на тлі витончених листя. За смаком фрукти кисло-солодкі, з ледь відчутною терпкістю, яка зникає після витримування їх на дереві до перших морозів.

  Яблуня «Белфлер-китайка» – сильнорослий сорт з округлою кроною, великими темно-зеленими листям довгастої форми. Пагони сильно опушені. Яблука великі, овальні, світло-жовті, з яскраво вираженим рум’янцем. М’якоть у фруктів біла, ніжна, пряно-кисло-солодка з десертним ароматом.

  Виведений сорт ще Мічуріним як пізньоосіннього. Яблуня брала участь у селекції більше 10 нових сортів. До недоліків «Белфлер-китайки» можна віднести пізніше плодоношення сорту, сприйнятливість до парші, высокорослость.

  «Китайка» під час цвітіння, привертаючи до себе бджіл, допомагає в запиленні і своїм сусідам«Китайка» під час цвітіння, привертаючи до себе бджіл, допомагає в запиленні і своїм сусідам

  Харчова цінність

  Розглянемо, чим же цінні яблучка-китайки, на прикладі двох найбільш популярних сортів – «Белфлер» і «Керр».

  Яблучка сорту «Керр» лікувальні. По-перше, з-за великого вмісту в них вітаміну С фрукти перешкоджають появі гіпертонії. По-друге, в них достатньо вітаміну Р, який є доповненням до попереднього вітаміну. А це означає, що у любителів цих яблук підвищується міцність капілярів. При їх крихкості ж великий ризик підшкірних, легеневих, шлункових та інших крововиливів.

  Хоча яблуня сорту «Белфлер» зараз поширена лише на півдні Росії і на Кавказі, її зовнішній вигляд і смак успішно конкурують з аналогічними показниками кращих південних сортів. Яблука у неї дуже великі – від 120 до 300 г вагою. Деякі садівники-ентузіасти вирощували для виставок екземпляри вагою до півкілограма.

  Прекрасний смак яблук «Белфлер»викликаний високим вмістом в них цукру з невеликою кількістю кислот. Наприклад, вирощені в середній смузі Росії плоди содержат11% цукрів, 0,7% винних кислот і 7 мг аскорбінки в 100 р.

  Яблуня «Китайка»: огляд сортів (відео)

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *