Яблука Гренні: опис сорту, хімічний склад, користь і шкоду, правила посадки та догляду, збирання врожаю та зберігання, фото, відеоЯблука «Гренні» завоювали популярність відразу після появи сорту Яблука «Гренні» завоювали популярність відразу після появи сорту. Це не дивно, адже вони вважаються одними з найкорисніших у світі, так як в їх м’якоті міститься величезна кількість корисних вітамінів і мікроелементів.

Опис сорту

Яблука «Сміт» – результат схрещування дикої та домашньої яблуні. Їх батьківщиною є Австралія. Форма плодів кругла, вага яблука – близько 300 г, забарвлення світло-зелена. Смак злегка кислуватий, так як цукру в м’якоті мало.

Та сторона яблука «Сміт», яка перебувала на сонці, може мати червонуватий, або жовтуватий відтінок. Крона яблуні густа, регулярне плодоношення.

Харчова цінність яблук

Розглянемо за допомогою таблиці, яку харчову цінність мають плоди.

Нутрієнт Кількість (у розрахунку на 100 г) Калорійність (ккал) 47 Білки (г) 0,42 Вода (г) 86 Жири (г) 0,41 Харчові волокна (г) 1,69 Вуглеводи (г) 9,74

Користь сорту «Гренні Сміт»

Яблука «Гренні» вважаються дуже корисними, як і всі зелені плоди. В жарку погоду вони ідеально вгамовують голод і спрагу, в одному яблуці міститься 5 г клітковини, що відповідає 20 % добової норми людини.

Майже на 90 % плоди складаються з води, жиру практично не містять. При цьому вони багаті різними вітамінами, включаючи B6 і P.

Ще з корисних властивостей яблук «Сміт» варто відзначити те, що вони:

 • очищають кров;
 • знижують ризик виникнення бронхіальної астми;
 • містять велику кількість корисних речовин, що дозволяють організму активно засвоювати залізо;
 • благотворно впливають на травлення;
 • знижують рівень холестерину в крові;
 • включають в себе пектин зв’язує токсини;
 • позбавляють стресу;
 • надають благотворну дію на дихальну систему;
 • зміцнюють шкіру, волосся і нігті;
 • покращують стан ясен і зубів.

Та сторона яблука «Сміт», яка перебувала на сонці, може мати червонуватий, або жовтуватий відтінокТа сторона яблука «Сміт», яка перебувала на сонці, може мати червонуватий, або жовтуватий відтінок

Кому необхідно вживати сорт в їжу:

 • тим, хто сидить на дієті;
 • страждають від хвороб шкіри;
 • страждають анемією і маленьким дітям;
 • хворим атеросклерозом і подагру.

За твердженням вчених, сорт має дуже корисну шкірку, в якій сконцентрована основна частина цілющих речовин. Тому зрізати її не слід!

Яблука «Сміт» слід збирати вкрай обережноЯблука «Сміт» слід збирати вкрай обережно

Шкоду яблук

Яблука «Сміт», як і всі продукти, що можуть принести шкоду. Але стосується це, по більшій частині, монодієти, в яких фрукт стає основним компонентом.

Якщо організм буде надходити велика кількість клітковини, почнуться проблеми з травленням. Тому людям, що страждають від виразки, колітів і гастритів, слід з обережністю вживати яблука.

Надмірне вживання яблук «Сміт» може спровокувати витончення зубної емалі. А в кісточках великий вміст синильної кислоти, яка є по суті справи отрутою.

Яблуня «Сміт» вимагає для посадки правильно обраного місця і часу. Тільки так вона буде приносити плоди регулярно.

Яблука «Гренні» вважаються дуже корисними, як і всі зелені плодиЯблука «Гренні» вважаються дуже корисними, як і всі зелені плоди

Висаджувати сорт рекомендовано восени і навесні, коли немає заморозків. Ями для посадки готуються за місяць. Протягом цього часу грунт дасть усадку. Глибина ям повинна досягати 60 см, діаметр – 1 м.

Грунт під яблуню «Сміт» змішується з органікою. Після проведення посадки саджанець присипають грунтом і поливають, щоб корені щільно стикалися з землею. Потім деревце слід підв’язати до кілка, вбитого поруч.

Сорт вимагає обов’язкового утеплення перед настанням зими. Грунт біля дерева прикривається гноєм.

Сорт вимагає щорічного проведення обрізки. Проводити її слід, починаючи з другого року життя, у весняний період, поки не з’явилися бруньки.

Влітку повинен здійснюватися рясний полив – 4 л під дерево. Після поливу в обов’язковому порядку проводиться мульчування і добриво. Коли сорт приносить плоди, полив скорочують, щоб вони не потріскалися.

Яблука «Гренні Сміт»: корисні властивості (відео)

Посадка саджанців проводиться навесні або в осінній період. Перед початком робіт важливо правильно підготувати ямки. Догляд полягає в своєчасному проведенні обрізки і поливі. Збирати плоди слід обережно, щоб не пошкодити ніжну шкірку. Зберігають яблука в ящиках, розташовуючи їх в один шар. Приміщення для зберігання вибирають сухе і чисте з температурою усередині близько +2 °C.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*