Датчик руху для включення світлаІноді виникає необхідність організувати включення освітлення в так званому автоматичному режимі, не вдаючись до використання традиційних клавіш вимикача. Взяти, наприклад, освітлення під’їзду або двору приватного будинку – ви повертаєтеся додому і, підходячи до хвіртки або входу в квартиру, світло включається сам, а після того як ви увійшли додому, він також автоматично вимикається. Погодьтеся, зручно – саме для цих цілей і існує датчик руху, саме він дає команду на включення і виключення освітлення.

У сучасному світі розроблені навіть спеціальні освітлювальні прилади, в які вже на заводі вмонтований датчик руху для включення світла. Це дуже зручний підхід виробників до вирішення автоматичного включення освітлення.

Датчик руху для включення світла

Вуличний світильник з датчиком руху

Тільки ось такі світильники мають один суттєвий недолік – освітлювальний прилад, оснащений якісним датчиком руху, коштує досить дорого.

А щоб здешевити свою продукцію і бути конкурентоспроможними, виробники таких електроприладів оснащують свої вироби або неякісної електронікою, або хисткою конструкцією самого світильника. Саме тому все краще купувати окремо і самостійно з’єднувати в єдиний ланцюг. Тим більше це нескладно – установка датчика руху своїми руками під силу навіть школяреві. Саме нею ми зараз і займемося.

Датчик руху для включення світла

Освітлення будинку з датчиком руху

Роль датчиків руху в сучасному будинку

Роблячи ремонт і облаштовуючи інтер’єр свого житла, ми розуміємо, що нас вже не можуть задовольнити стереотипні прийоми і рішення. Необхідно щось оригінальне, незвичайне або просто нове. Особливо, коли справа стосується організації освітлення. Вже не хочеться задовольнятися простими вимикачами, значно цікавіше і зручніше замінити їх регуляторами освітлення – диммерами. Вони дозволять не тільки коммутировать світло, а також регулювати його яскравість.

Крім того, існує ще один вид пристроїв, пов’язаних з управлінням освітлення – це спеціальні датчики руху. Із самої назви стає ясно – вони реагують на переміщення людини. Як тільки він з’являється в «поле зору» датчика, останній миттєво спрацьовує, включаючи освітлення. Втім, його використовують не тільки для цієї мети – датчик руху відмінно впорається і з керуванням, наприклад, вентиляції в санвузлі, і з будь-яким іншим електричним приладом, включення якого необхідно робити в вашій присутності.

Дійсно, область застосування таких датчиків руху досить обширна. Перш за все, їх можливості просто неоціненні в тих приміщеннях, які є прохідними і де людина перебуває нетривалий час. Коридор як не можна краще підходить для такого нововведення. Датчик можна встановити і за межами квартири або будинку.

Крім того, тут він послужить своєрідною «сигналізацією» для візиту небажаних гостей. Уявляєте – ви наближаєтеся до вхідних дверей, і спалахує світло. Відкриваєте двері, заходите в будинок – в передпокої одразу вмикається підсвітка, а вуличне або під’їзний освітлення відключається. Ви роздягаєтесь, знімаєте взуття і тільки при необхідності включаєте основне світло звичайним вимикачем. Такий варіант гарний і тим, що датчик руху комутує саме підсвічування.

Датчик руху для включення світла

Датчик руху для включення підсвічування сходів

Планування наших квартир передбачає, що шлях в санвузол, як правило, проходить через більшу частину коридору. Відправившись вночі в таке «подорож», щоб не порушити свого напівсонного стану і не розбудити домочадців, ви намагаєтеся пробиратися наосліп. Довір датчику управління основним освітленням, ви б були засліплені яскравим світлом. А так – це неяскраве бра або світильник, який до того ж не дасть вам наробити шуму, зачепившись в темряві за що-небудь.

Датчики мають різноманітний дизайн і, як правило, компактні розміри – деякі моделі призначені для установки в стандартні монтажні коробки (підрозетники). Тому вони анітрохи не зашкодять вашому інтер’єру, а тільки забезпечать для вас комфортні умови переміщення по своєму будинку. До речі, будучи цілком автоматичними комутаторами, датчики руху здорово економлять електроенергію.

Як підключити датчик руху?

Як правило, датчик руху встановлюється в безпосередній близькості від освітлювального приладу, тому ніякої додаткової проводки прокладати не доведеться. Досить буде просто від’єднати існуючий світильник і підключити його заново, включивши в ланцюг електроживлення автоматичний вимикач, що реагує на рух.

Схема підключення датчика руху має два види виконання: за участю звичайного вимикача і без нього. Почнемо з простого – розглянемо як підключається цей датчик без додаткового вимикача.

Датчик руху для включення світла

Набутий вами датчик руху для освітлення має три виходять з нього дроти. Два з них призначені для під’єднання нуля і фази електроживлення, а третій для подачі напруги на освітлювальний прилад.

Як правило, вони маркуються на пристрої буквами: L – місце, куди підключається фаза, N – місце підключення нуля, і третій залишився, як ви вже здогадалися, є подачею фази на лампу. Нуль лампи доведеться під’єднати до нуля на вході датчика руху. Все, залишається тільки акуратно заховати дроти і закріпити світильник і датчик руху.

Датчик руху для включення світла

Інша схема, по якій можна виконати підключення датчика руху, додатково включає в себе звичний для нас клавішний вимикач. Для її реалізації знадобиться вносити зміни в електропроводку, що відповідно спричинить за собою такі операції, як штроблення стін і прокладання проводів. Такий варіант автоматичного включення освітлення краще передбачити заздалегідь і втілити його в життя на початковій стадії ремонту.

Клавішний вимикач під’єднується між приходить і виходить із датчика руху фазою – один додатково прокладений двожильний провід між світильником і вимикачем вирішує всю проблему.

Як налаштувати датчик руху?

З тим, як підключити датчик руху, ми розібралися, тепер тільки залишилося зрозуміти принципи його налаштування. Тут все просто – якщо розглянути прилад уважніше, то на ньому виявиться один або два регулювальних реостата: один встановлює чутливість датчика (це зроблено для того, щоб він поменше реагував на тварин), а другий відповідає за затримку вимикання.

Датчик руху для включення світла

Налаштування датчика руху передбачає правильне регулювання цих двох функцій. Як правило, затримка вимкнення встановлюється на час, тривалістю не перевищує однієї хвилини, а чутливість підбирається досвідченим шляхом.

Ну от і все. Встановивши датчик руху у дворі або в під’їзді, ви заощадите не тільки свого часу, але і електроенергію.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*