Балконне диво – міф чи помідори на балконіВирощування на балконі сорти «Балконне диво» одного з сортів помідорів є не тільки захоплюючим, але і практично корисним заняттям, особливо в тому випадку, якщо немає можливості зайнятися городництвом на садовій ділянці, а поласувати свіжими помідорами дуже хочется.Как і всі інші сорти томатів «Балконне диво» вимагає грамотної підготовки місця, де вони будуть вирощуватися, грунту і копіткого догляду за посадженими рослинами.

Що необхідно Диву, щоб вирости?

На балконі можуть вирощуватися багато з сортів, які призначені для домашнього вирощування. За описом творця сорту Балконне диво відноситься саме до таких сортів, що випливає з назви сорту.

Передумовою до вибору насіння саме цього сорту є компактність рослини – воно не перевищує 50 см. Росту, кущ з щільною кроною. Не вимагає формування крони і пасинкування. Можливо вирощування в кімнатних умовах. З куща можна зібрати до 2 кг. помідорів. Вони можуть використовуватися як в свіжому вигляді, так і для приготування консервації. Плоди дрібні – близько 60 гр. і за смаком солодкі.

Для вирощування в кімнатних умовах краще використовувати покупної грунт «для овочевих культур» не вимагає попередньої обробки і ідеально збалансований за складом.

У разі самостійного приготування грунту можна використовувати суміш, що складається з рівних частин дернової землі, низинного торфу і перегною або компосту. Головне – щоб земля попередньо була добре пропарений або оброблена гарячою водою – для знищення шкідників живуть в грунті і хвороботворної мікрофлори. 

Відділення насіння від плевел

Посадка насіння зазвичай починається в першій декаді березня – для середньої смуги Росії. Робиться це для того, щоб рослина благополучно пройшло вегетаційний цикл, який досить тривалий – до 90-95 днів до початку дозрівання плодів.

Попередньо відібрані насіння дезінфікують в розчині перманганату калію (марганцівки) в пропорції 1: 1000, після чого обробляють насіння стимулятором росту ( «Агрікол», «Бутон», «Зав’язь») строго по інструкції. Після чого насіння викладають на фільтрувальну папір (серветку) і злегка підсушують.

Після цього можна висівати насіння в підготовлений грунт по 2 насінини в кожен горщик (кашпо). Висівати розсаду в загальний ящик і потім пікірувати сенсу немає, оскільки кількість рослин, яке може розмістити на балконі – дуже мала. З з’явилися сходів залишають найсильніший. Решта видаляють з коренем.

Комфортні умови

Вирощування помідорів цього сорту в кімнатних умовах вимагає дотримання ряду правил:

  • Поливу тільки теплою водою (бажано відстояною).
  • Регулярного розпушування грунту.
  • Організації додаткового освітлення помідорів, особливо у весняні місяці.
  • Підтримки температури повітря 25-27 ° С вдень і не нижче 16 ° С вночі.

Для організації додаткового кімнатного освітлення використовуються лампи денного світла або світлодіодні світильники (більш економічні) з колірною температурою близькою до Сонячного спектру – 5400 К. Потужність освітлення повинна бути не менше 140-150 Люкс на квадратний метр.

Як правило, при вирощуванні помідорів цього сорту на балконі не виникає проблем, які переслідують овочівників при вирощуванні у відкритому грунті. Балконні помідори рідко уражаються попелиць, фітофторою та іншими хворобами томатів. Проте, слід уважно стежити за станом своїх вихованців і в разі необхідності своєчасно боротися з будь-якими проявами недуги. Поява фітофторозу легко помітити по появи плям чорного кольору на листках, стеблах, а в період плодоношення і на плодах помідорів. Боротися з нею практично неможливо. Тому оптимальним варіантом є позбавлення від хворої рослини, а в разі спроб вилікувати – сувора ізоляція від здорових рослин.

«Балконне диво» є детермінантний сортом помідорів – тобто після цвітіння утворює зав’язі майже одночасно, після чого зав’язі на інших стеблах вже не утворюються. Тому дозрівання плодів дружне і майже одночасне.

У період вирощування помідори слід регулярно, але не часто, підгодовувати або настоєм коров’яку (пташиного посліду) в розведенні 1 стакан настою на відро води, або мінеральними добривами. З останніми треба бути обережними. Передозування мінеральних добрив стимулює зростання зеленої частини рослини і значно погіршує смак самих помідорів.

підсумки

Вирощування на балконі томатів сорту «Балконне диво» не представляє значних труднощів, особливо якщо у вас засклений балкон і сонячна сторона. Вони вимагають мінімального догляду і дають хорошу віддачу у вигляді екологічно чистої продукції. Такий томат диво ледаря.

Для деякої категорії громадян городництво на балконі може з’явитися альтернативою літніх польових робіт на дачній або садовій ділянці. Особливо захоплююче це заняття для маленьких дітей.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*