Вирощуємо вешенки на дачній ділянціВирощуємо вешенки на дачній ділянці

гливи я вирощую на своїй ділянці шість років. за нашим дачним масивом відразу починається ліс, в якому багато грибів і ягід. Гриби збирати є де, так що гливи я посадив просто з цікавості, благо міцелій у нас в продажу буває досить часто. Продається він в пакетах по 200 г і по 2 кг, я вважаю, що краще брати двокілограмові. По-перше, дешевше, по-друге, якість краща. Якщо вам такий упаковки багато, можна з ким-небудь із сусідів купити вскладчину.
Отже, міцелій придбаний. Тепер поговоримо про посадку. Для розміщення міцелію підійдуть кругляки осики, верби, тополі, волоського горіха, берези, дуба та інших дерев листяних порід.
Беремо кругляк діаметром не менше 15 см і довжиною 35-40 см. Бажано, щоб чурки були не тільки що спиляні, а полежали вже десь з рік. Перед тим як розміщувати міцелій, потрібно замочити ці кругляки в воді на 3-5 доби, в залежності від сухості деревини. садити гливи потрібно в другій половині травня (з коригуванням на місцевий клімат). Оптимальна температура для росту 22-25 °.

Є багато способів закладки міцелію, я випробував кілька. Найпростішим і ефективним вважаю наступний: відрізок колоди, на якому посаджені гливи, закопується в землю на глибину 10-15 см. Попередньо в ньому по периметру, в різних місцях, де попало, свердлять отвори діаметром 20-22 мм на глибину приблизно 50 мм. У них закладається міцелій і закупорюється залишилися після свердління тирсою. Цей спосіб хороший тим, що гриби ростуть з різних сторін.
Ще один непоганий спосіб: від колоди потрібно відпиляти кругляк товщиною 30 мм. В землі зробити ямку глибиною 10-15 см, на дно якої покласти відпиляний кругляк, а зверху на нього – шар міцелію товщиною 1 см. Все це накривається чуркою довжиною 30-40 см і засипається на 10-15 см землею. так гливи починають рости знизу, і грибниця, поступово розростаючись, піднімається вгору. На фото 1 показані гриби, посаджені таким способом. А на малюнку дана схема їх посадки.
Три роки тому, коли я садив гливи вдруге, у мене залишився міцелій. А на ділянці валялося горіхове колоду довжиною близько 2 м, на якому вже почала відшаровуватися кора. Пиляти його, щоб посадити гриби, у мене вже не було часу. Тоді я просто відірвав кору, заклав під неї міцелій і прибив її знову гвоздиками до колоди. І гливи виросли, тільки ростуть вони тут ланцюжком, стрічкою.
Після посадки міцелію колоди потрібно поливати водою, щоб вони не пересихали. Можна накинути зверху мішковину або рогожу і зволожувати її. А розмістити все це краще в тіні або хоча б в півтіні. Ось і весь нехитрий догляд. Перші гриби з посадженого в травні міцелію з’являться десь в жовтні. А потім урожай можна буде збирати два рази в рік: наприкінці квітня – початку травня, коли в лісі грибів ще немає, і в жовтні, коли грибів (за винятком опеньків) вже немає. Фотографії моїх глив зроблені в цьому році, 28 квітня.

гливи
У мене найбільший урожай був на 2-й і 3-й рік. На 4-й і 5-й рік він трохи зменшився. Восени урожай грибів був досить рясний. Навесні трохи скромніше. У мене зараз глив небагато – 6 чурок ними «заражене» але цього цілком достатньо, щоб ласувати грибами навесні і восени. До речі, майте на увазі: якщо гливи посаджені на твердих породах дерева (дуб, бук і т.д.), вони дуже довго виходять: урожай можна буде знімати тільки на другий, а то й на третій рік. Зате плодоносять гриби на таких деревах набагато довше.
А живуть гливи на одному колоді 5-6 років. Чим більше зруйнована деревина, тим швидше з’являться гриби, а й термін їх життя буде менше.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*