Утеплення підлоги в квартирі самостійноОсновне тепло з квартири йде через зовнішні стіни, вікна і підлоги. У статті ми зупинимося на підлогах, як утеплити підлогу в квартирі. За довгий і важкий трудовий день у взутті ноги сильно втомлюються, тому хочеться будинку дати їм відпочити.

Як утеплити підлогу в квартирі

Найхолоднішим вважається підлогу в квартирі на першому поверсі. Пов’язано з тим, під його поверхнею немає повітряної подушки нижнього поверху. Простий грунт, іноді підвал, який, звичайно ж, не опалюється і з якого підлогу тягне вологу.

Для того щоб утеплити підлогу в квартирі, необхідно прибрати старе покриття підлоги. Потім зачищаємо стяжку від залишків старого клею, якщо застосовувався для кріплення покриття. Уважно розглядаємо стяжку на наявність будь-яких тріщин. Закласти їх можна або за допомогою монтажної піни, або використовуючи цементний розчин.

Якщо в подальшому знадобиться вирівнювання статі, то піну краще не брати. Якщо підлога не потребує вирівнюванні, то заповнюємо порожнечі монтажною піною і після застигання обрізаємо залишки, які вилізли назовні.

Утеплення підлоги в квартирі починається з вирівнювання 

Якщо підлога нерівна, то це необхідно виправити. Можна піти шляхом найменшого опору і взяти Самовирівнююча стяжка.

Утеплення підлоги в квартирі самостійно

Використовуємо самовирівнюються стяжку

Суха суміш для неї пересипається з мішка в якусь ємність і в наведених пропорціях на упаковці розмішується з водою.

Потім готовий розчин виливаємо смугами на підлогу і, використовуючи голчастий валик, розподіляємо рівномірно по поверхні.

Можна робити вирівнювання і вже звичним методом. Розчин з цементу, піску і води, який добре вимішати і зроблений відповідно до необхідних пропорціями, наносимо на підлогу. Перед нанесенням самого розчину підлогу необхідно перевірити на перепади використовуючи рівень.

Потім наносяться маяки з розчину або металевих профілів. За цим маяках і рівняємо підлогу, коли наносимо цементний розчин.

Утеплення підлоги в квартирі: починаємо утеплення

Після того, як питання про рівність статі вирішене, переходимо до наступного етапу. Утеплення підлоги в квартирі за допомогою спеціальних ізолюючих плит. Вони виготовляються з деревної стружки і мають дуже щільну структуру. Тому укладання їх найпростіша і швидка.

За допомогою будівельного клею монтуються плити на підлогу по діагоналі кімнати.

Між краями плит і стінами потрібно зберігати відстань в 1 см.

Поверх деревно-стружкових плит можна укласти гідроізоляцію (поліетиленова плівка), а вже після цього укладати безпосередньо саме покриття підлоги. Якщо це буде паркет або ламінат, то потрібно стежити за тим, щоб стики між дошками не накладалися поверх стиків плит. Саме для цього плити вкладалися по діагоналі, так укладання покриття поперечна або поздовжня виключить можливість збігу стиків.

Ще один спосіб хороший тим, що для цього не потрібно створювати великовагові конструкції. Тому він застосовується для утеплення підлоги як в квартирах на першому поверсі, так і вище.

Спочатку на вирівняний підлогу укладається гідроізолюючий матеріал Ізоспан. Далі на деякій відстані один від одного кріпляться за допомогою шурупів дерев’яні лаги які бажано обробити гідроізолюючим складом  рідке скло. Вони являють собою звичайні бруси, висота їх залежить від товщини ізоляційного матеріалу, який буде між ними укладатися.

Утеплення підлоги в квартирі самостійно

Утеплення підлоги в квартирі – робимо обробку з бруска

Якщо підлога утеплюється на першому поверсі, то краще використовувати матеріал не менше 5 см завтовшки. На всіх інших поверхах можна застосовувати 3-х сантиметровий матеріал.

Відстань від одного лага до іншого залежить від ширини полотна ізоляційного матеріалу. По периметру всієї кімнати біля основи стін укладаються крайові смуги. Це прості відрізки ізоляційного матеріалу, яким заповнюється простір між стороною або торцем лага і стіною. Завдяки ним підвищується шумоізоляція статі, і в сусідніх кімнатах не чутні звуки кроків.

Далі в простір між дерев’яними брусами укладається ізолюючий матеріал (мінеральна вата або скловолокно). Фіксувати його будь-яким чином не обов’язково. Заповнивши всі секції, приступаємо до закриття конструкції.

Утеплення підлоги в квартирі самостійно

Встановлюємо утеплювач і зашиваємо підлогу.

Зазвичай для зашивання береться фанера або плити з ДСП, рідше – спеціальний гіпсокартон. При укладанні листів фанери або ДСП потрібно враховувати, що їх стики повинні розташовуватися безпосередньо над брусами. Краї листів прикріплюються саморізами до лагам. Після цього можна переходити до установки підлогового покриття.

Чим утеплити підлогу в квартирі

  1. Скловолокно (Урса URSA). Плюси: висока звукоізоляція і теплоізоляція, висока механічна міцність, низьке водопоглинання, в разі потрапляння вологи не втрачає своїх властивостей. Мінуси: необхідність монтажу конструкції з лагов.
  2. Мінеральна вата (Базальтовий утеплювач). Плюси: висока тепло- і звукоізоляція, механічна міцність висока. Мінуси: висока водопоглащение, після намокання втрачає свої властивості.
  3. Піноплекс. Плюси: доступна ціна, висока теплоізоляція, термін експлуатації тривалий. Мінуси: тендітна структура, горючий матеріал, сприятливе середовище для розвитку цвілі і грибків, після попадання вологи.
  4. пінополіуретан. Плюси: висока пароізоляція и гідроізоляція, швидко монтується. Мінуси: висока вартість, неможливість самостійного встановлення.
  5. керамзит. Плюси: хороша теплоізоляція, не втрачає властивості після попадання вологи. Мінуси: ваговитість утеплювального шару, висота необхідного шару (10-20см).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*