Терасна дошка розміри і видиТерасна дошка розміри, матеріали для її виготовлення і особливості

 1. Розміри дошки з натуральної деревини
 2. Розміри дошки з деревно-полімерного композиту
 3. Рекомендації по вибору матеріалу з гарантією міцності

Терасна дошка розміри і різні матеріали виготовлення є відносно новим продуктом на сучасному ринку оздоблювальних матеріалів, але між тим, попит на неї зростає щодня. Популярність пояснюється широкою сферою застосування даного вироби, адже воно підходить не тільки для оформлення відкритих терас (хоч це і вважається головним призначенням), а й для ландшафтного дизайну: облаштування доріжок в саду, ганочків, альтанок, майданчиків для відпочинку, патіо, декоративних містків через штучне водоймище, обриси контурів басейнів і т.д. Створити затишний і красивий дворик в наш час не представляє проблем, особливо, якщо використовувати цей унікальний матеріал.

Огляд характерних особливостей унікального і модного матеріалу

Терасна дошка розміри і види

Сьогодні випуском даного продукту терасна дошка займаються багато виробників, пропонуючи різні сорти і терасна дошка розміри і види, декінг (ще одна назва даного матеріалу) можна підібрати під самий вимогливий смак і для оформлення будь-якої території. Різноманітність вибору забезпечує і той факт, що продукт може бути виготовлений з різних матеріалів.

 1. Варіанти на натуральній основі

Популярним є оформлення тераси матеріалом з масиву дерева. Натуральна деревина виграє за багатьма показниками, у неї естетичний, привабливий і досить благородний зовнішній вигляд, чарівної магією природи. Серед безперечних переваг потрібно відзначити 100% -ву екологічність, безпечність для людського організму і навколишнього середовища, відмінну стійкість до перепадів температур, різноманіття привабливих фактур і приємних фарб.

Нерідко перевагу віддають імпрегнованої (термообработанной) дошці. Це теж абсолютно натуральний продукт, який в процесі виробництва валиться нагріванню впливом водяної пари до 200 градусів, завдяки чому підвищується міцність виробу, надійність, стійкість до впливу вологи, процесів гниття і утворення цвілі на поверхні, а також значно збільшується термін служби.

Для виготовлення натуральної дошки виробники найчастіше використовують модрину, бук, сосну, дуб, кедр, ясен. Вони надійні і доступні за ціною. Також можуть бути застосовані та екзотичні породи, такі як мербау, кумару, секвойя.

 1. штучний аналог

Як синтетичного аналога виступає деревно-полімерний композит, який отримують шляхом змішування смол з різними наповнювачами (найчастіше вони мінеральні та органічні (тирса, деревне борошно, стружка, скловолокно)). У вигляді сполучного компонента наповнювачів в основному використовують поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид, але можуть бути взяті відходи шкіряного або паперового виробництва.

Штучна терасна дошка розміри має низку позитивних характеристик, серед яких висока водо- і пожежостійкість, біостійкість (до неї байдужі гризуни, гриби, пліснява), вона розрахована на довгий термін служби, не вимагає постійної обробки антисептиками і покриття лакофарбовими матеріалами. За ціною вона обходиться дешевше і легко піддається монтажу навіть неспеціалістом.

Інформація для майстра: Монтаж терасної дошки своїми руками.

Номенклатура виробів з натурального матеріалу

Терасна дошка розміри і види

Підбираючи дошку для оформлення терас і зон відпочинку в заміському будинку, величезна увага приділяють не тільки матеріалом виготовлення, а й розмірного ряду. Сучасні виробники пропонують різноманітні номенклатури таких товарів, і зокрема, терасна дошка розміри бувають:

 • довжиною від півтора до шести метрів. Короткі вироби частіше застосовують для облаштування балконів, терас, садових доріжок. Довгі панелі доречні на майданчиках для відпочинку, для облаштування літніх танцполів. Дошки менше півтора метрів в довжину теж зрідка зустрічаються, в основному це ті, які зроблені з мербау і палісандра;
 • товщиною від 2,5 см до 4 см. Випускається в таких розмірах терасна дошка з модрини, дуба, кедра. Якщо деревина екзотичної породи, то товщина мостини зазвичай менше, вона входить в межу від 2,0 до 2,5 см;
 • ширина в основному потрапляє в межа від 14 до 16 см.

Незалежно від сорту і розміру переважні боку вибору вироби з натурального матеріалу не змінюються, мостини також ефектно і красиво виглядають, приємні на дотик, сприяють максимальному комфорту. Єдина відмінність – в здатності вироби витримувати максимальне навантаження, тобто ніж дошка товщі і ширше, тим вона міцніша і розрахована на велику витримку.

Номенклатура виробів з синтетичного аналога

Терасна дошка розміри і види

Терасна дошка розміри і властивості з ДПК відрізняються від тих, які характерні для натуральної деревини. У кожного виробника є різні номенклатури товару і свій розмірний ряд, але в середньому дошки пропонуються в таких межах:

 • довжина мостин від двох і до шести метрів;
 • товщина від 22 мм до 28 мм;
 • ширина в середньому 15 – 16,5 см.

Незважаючи на помітне збільшення розмірного ряду, по вазі вироби з полімерного композиту значно легше натуральної деревини. При цьому синтетичний аналог також витримує досить великі навантаження. Наприклад, терасна дошка Хольцпласт, розміри якої по ширині – 162 мм, по товщині – 26 мм, при довжині мостини в три метри, здатна максимально витримувати навантаження на точку в 150 кг, а на квадратний метр без проблем утримати все 500 кг.

Цікавою особливістю є і те, що в разі виробів з деревинно-полімерного композиту параметри мостин (ширина, товщина) не є гарантією підвищеної міцності. Тобто абсолютно бути впевненим в тому, що терасна дошка розміром в 280 мм є найкращим і надійним варіантом, не можна, якщо купувати продукцію від недобросовісного виробника. В першу чергу, на міцність продукту впливає якість використаних при виробництві ДПК сполучних компонентів і безпосередньо вихідної сировини.

Інформація на замітку дошка з ДПК для забору, Укладання терасної дошки з ДПК своїми руками

Ще одна особливість виробів з полімерного композиту в тому, що купуючи вироби, можна замовити дошки:

 • повнотілі
 • пустотілі

У першому випадку мова йде про мостині, профіль якої не містить пустот. Дошка повністю імітує вироби з натуральної деревини, причому, не тільки зовні, але і в розрізі. Другим варіантом характерна наявність всередині профілю пустот, що дозволяє знизити собівартість вироби приблизно на третину, зберігаючи при цьому абсолютно однакові зовнішні параметри. Незважаючи на розміри полімерної терасної дошки, більш міцним, витривалим і надійним виявиться саме повнотіла варіант. При цьому пустотіла обходиться дешевше, і сьогодні саме він найбільш популярний у тих споживачів, яким необхідний декінг для будинку, де немає підвищених навантажень.

Кілька порад для тих, хто приступає до вибору матеріалу

Терасна дошка розміри і види

Для початку визначтеся з тим, з якого матеріалу ви хочете вибрати мостини, оцініть позитивні сторони кожного варіанта. Якщо вибір припав на ДПК, тоді вирішите, якого виду віддати перевагу – порожнисту або повнотілу. Пам’ятайте, що перший коштує в рази дорожче, але зазвичай для побутового користування ці витрати не будуть виправдані.

На замітку

Якщо ви вибрали пустотіла профіль, але хочете бути впевнені в більш високої міцності, зверніть увагу на товщину стінок:

 • зовнішні повинні бути не менше 5 мм;
 • внутрішні – не менше 3 мм.

Окрему увагу приділіть вибору пластикових лаг під терасну дошку, розмір яких підбирається індивідуально, для кожної ділянки і зони окремо. Перевагу віддають найбільш оптимальному для своєї території, але краще брати в межі до 3 метрів завдовжки. Підбирати лаги слід вже після того, як обрана дошка конкретного розміру, тому що їх укладають з кроком, величина якого залежить від габаритів террасной мостини. Якщо товщина дошки більше 22 мм, то крок між лагами робиться стандартним 30-40 см. Якщо товщина менше, тоді крокові відстань робиться рівним 20 см.

Терасна дошка може мати рифлену і гладку поверхню. Сьогодні велика частина споживачів віддають перевагу першому варіанту, тому що він має протиковзким ефектом, що забезпечує безпеку, захищає від падінь і травм. Гладкий варіант доречний тоді, коли підвищені вимоги до гігієнічності, тобто в цьому випадку не накопичується бруд на поверхні і не може забитися між ребрами, адже їх немає.

Якісна терасна дошка

має рівномірну структуру і привабливий зовнішній вигляд, з однаковим по всій поверхні приємним кольором, без будь-яких вкраплень і порожнеч. Вади говорять про порушення рівномірності змішування компонентів суміші, що може відбитися на міцності і витривалості мостин, незалежно від того, до якого розмірного ряду вони відносяться.

Підбираючи цей унікальний облицювальний матеріал, перевагу краще віддати зарекомендував себе бренду, що гарантує строгий контроль на виробництві, використання тільки якісної сировини і дотримання технології. Міцність дошки, як вже було зазначено, в більшій мірі залежить від якості компонентів, ніж від розмірів виробу. Декінг прослужить вам багато років і збереже розкішний зовнішній вигляд, якщо він виготовлений якісно.

Розмірний ряд впливає в першу чергу на кількість матеріалу, яке необхідно закупити. Розрахувати його вам допоможуть консультанти будь-якого магазину, але якщо ви хочете зробити попередні розрахунки, перебуваєте на етапі планування робіт і бюджету на витрати для облаштування території або на будівництво, то отримати цікавий результат можна за допомогою онлайн-калькулятора на спеціалізованому сайті. Для цього вам знадобиться вказати розміри приміщення або території (довжину, ширину) і розмірний ряд, до якого відносяться панелі терасної дошки.

Інформація на замітку: Укладання терасної дошки з модрини самостійно

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*