Рулонна гідроізоляція підлоги ванної кімнати в квартирі, характеристикиКонструкція підлоги являє собою багатошарову структуру, кожен матеріал якої виконує певну функцію. Крім механічної міцності і естетичного вигляду поверхні необхідно подбати про захист від води. Для цього виконують монтаж гідроізоляційного шару. Найчастіше застосовуються рулонні вироби.

Призначення

Особливістю будь-якого приміщення є наявність певного відсотка вологості в повітрі. З часом вона вбирається в матеріал стін та підлоги і під дією сили тяжіння просочується вниз. Для захисту покриття та природного випаровування застосовують гідроізоляційні матеріали. Вони поділяються на 2 види – обмазувальні і рулонні. Останні найбільш практичні при монтажі і володіють хорошими эксплуатационнымихарактеристиками експлуатації.

ukladka

При виборі типу ізоляції слід знати їх основні властивості:

  • Створення надійного бар’єру, що перешкоджає проникненню вологи в структуру будівельних або опоряджувальних матеріалів.
  • Рівномірне покриття всієї площі підлоги.
  • Збереження експлуатаційних параметрів протягом довгого терміну. Специфіка монтажу полягає в неможливості візуально спостерігати за станом покриття. Тому його складу повинен бути не схильний до дії зовнішніх факторів: механічне тиск підлоги (бетонної стяжки, дерев’яних лаг), вогкість, цвіль або грибок.

Цими якостями володіють кілька груп будівельних матеріалів. Розглянемо найбільш популярні з них.

Руберойд

ukladka-ruberoidaДля його виробництва застосовуються спеціальні види картону, які просочуються нафтовими бітумами. Стандартно він складається з декількох шарів: основа, оброблена легкоплавними складами і верхній захисний шар. Він виготовляється з тугоплавкого бітуму. В результаті виходить досить гнучкий і недорогий гідроізоляційний матеріал.

Проте його монтаж являє собою досить трудомісткий процес. Досягти герметичного покриття на стиках рулонів можна за допомогою поверхневої обробки рідким бітумом. Для цього можна використовувати нові матеріали з вмістом гуми і полімерів, або довести стандартний бітум до температури плавлення. Останнє не рекомендується, так як процес супроводжується виділенням специфічного запаху і сажі.

Середня вартість якісного руберойду становить від 20 до 45 руб/м2.

Полімери

polimerВ даний час це один з найбільш часто використовуваних матеріалів для гідроізоляції підлоги. На відміну від руберойду його структура має мікропори, що дозволяють проходити через шари підлоги повітрю. Завдяки цій якості поліетилен вважається оптимальним варіантом для захисту від вологи так званих мокрих приміщень – ванна, кухня. Для виготовлення використовують поліетилен низького і середнього тиску (ПНД і ПСД).

Температурний режим експлуатації поліетилену досить широкий – від -40 до +50°С. Для установки необхідно використовувати спеціальні моделі, армовані дрібною сіткою всередині. Вона забезпечить надійність покриття і збереже цілісність його поверхні.

Аналогічними властивостями володіють поліпропіленові покриття. Вони нестійкі до впливу ультрафіолету, але це ніяк не позначається на експлуатаційних властивостях гідроізоляції підлоги, так як матеріал повністю захищений від впливу прямих сонячних променів.

Ціна за 1 м2 технічної плівки товщиною 120 мкм становить 10-12 руб.

Изопласт

Для досягнення по-справжньому надійної гідроізоляції рекомендується застосовувати сучасні багатошарові матеріали. До них можна віднести изопласт, до складу якого входять такі компоненти:

  • izoplastОсновою служить скловолокно або поліестер. Вони необхідні для додання покриттю жорсткості.
  • Поверхня обробляється бітумом зі спеціальними добавками.
  • З верхньої сторони наноситься шар поліетиленової плівки. Вона виконує функції повітряної мембрани.
  • Підставу захищається полімерним покриттям.

Це одна з оптимальних гідроізоляційних плівок, так як вона володіє цілим рядом переваг. Головне з них – вибір товщини виробу. В залежності від експлуатаційних властивостей приміщення можна підібрати плівку з різною товщиною бітумного гідроізоляційного шару.

Середня вартість за 1 м2 становить 130 руб.

Це одні з найпоширеніших видів матеріалів для захисту структури підлоги від вологи. Для монтажу можна використовувати будь-який тип рулонної гідроізоляції, призначеної для покрівельних робіт. Їх експлуатаційні параметри повністю відповідають умовам монтажу в приміщенні. Вибір конкретної марки залежить від характеристики кімнати і виду підлогового покриття.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*