Робимо для полуниці вертикальну грядку …вертикальна грядка для полуниці

вертикальна грядка для полуниці для наших дачників ще не зовсім звичне споруда для вирощування полуниці. Але зараз саме час спробувати цей спосіб адже навесні полуницю і пересаджують – в цей період вона приживається краще ніж восени.

Кажуть що грядки для полуниці продаються, але скільки я не шукав їх в місцевих магазинах виявити не зміг, тому сьогодні будемо виготовляти саморобні  вертикальні грядки

Снімок17Нам знадобиться:

Снімок18

• – електродриль з коронкою для свердління 5 – 7 см. Отворів
• – 2 або 3 мм. свердло для труби зрошення
• – Довга каналізаційна ПВХ труба на 100 мм або 150 мм. (Довжина труби буде дорівнює висоті грядки)
• – Заглушка для цієї водостічної труби
• – Трубка меншого діаметра (діаметр приблизно на 15 мм) довжиною трохи вище водостічної (на 8-10 см). Якщо у вас є система зрошення, ви зможете використовувати шланг для приєднання та поливу
• – Пробки
• – Ніж
• – Ізоляційна стрічка
• – Шматок геотекстилю (або укривного матеріалу або просто мішковини) для упаковки труби зрошення
• – Шпагат для фіксації тканини навколо труби зрошення
• – Хороша родючий грунт (нагадаю, що полуниця воліє злегка кислу)
• – Приблизно 1 літр за обсягом великого гравію
• – Вуса полуниці (можна використовувати суміш різних сортів)
• – Кілька рослин в компанію до полуниці (настурції або нігтики)
• – Велика ванна або коробка (куди можна поставити труби під час наповнення їх землею)
• – Кріплення або хомут для фіксації труби

Крок 1: Різка труб 
Визначаємося з висотою грядки і відрізаємо трубу для її і трубу зрошення. Не забудьте зробити поливальну трубку на 8-10 см. Довший! У прикладі грядка зроблена висотою з перила тому там дуже сонячне місце і вона служить прикрасою для сходів, до того ж є куди прикріпити.

Крок 2: Свердління отвору в трубі зрошення

Снімок19

Свердлимо вентиляційні отвори в трубці. Свердлити потрібно у верхній 2/3 трубки, так як вода буде прагнути вниз. Якщо ви зробите отвори на всьому шляху, то верхні не отримають достатньо води, вона вся витече через нижні.

Крок 3: Доробляємо трубку зрошувальної системи

Снімок20

Відрізаємо шматок укривного матеріалу або мішковини так, щоб за формою вона охоплювала всі отвори для поливу. Це для того щоб коріння рослини не забивали отвори.

Тепер акуратно заточуємо пробку, щоб вона влазила в кінець труби. Затикаємо її і обмотуємо клейкою стрічкою для фіксації, щоб конструкція не розвалилася під час збирання вертикальної грядки. Геотекстиль обмотуємо навколо трубки і зверху фіксуємо шпагатом.

Крок 4: Ріжемо отвори в великій трубі для кущів полуниці

Висадка полуниці в вертикальну грядку фото

Вирізаючи отвори в трубці врахуйте, що одна сторона буде обличчям до світла, а інша можливо буде прилягати до стіни. У прикладі зроблено три ряди отвори на відстані 20 см один від одного по вертикалі. На кінцях труби по 20 см немає отворів тому в цих проміжках будуть рости верхні і нижні кущі полуниці.

Крок 5: Збираємо вертикальну грядку

Висадка полуниці в вертикальну грядку 
Затикаємо нижній отвір кришкою, ставимо велику трубу в коробку або ванну, краще в кут, щоб не падала.
Вставляємо всередину трубу зрошення і насипаємо 10 см. Крупного гравію.

Крок 6: Висадка полуниці в вертикальну грядку

Засипаємо землю до верху. У самий нижній отвір досвідчені садівники радять садити рослина – супутник так у шкідників буде менше стимулів і можливостей забратися вгору до самої полуниці. Якщо ви садите сорт полуниці дає «вуса» то можна нижні отвори під полуницею залишати вільним. Коли з’являться відростки їх можна буде ткнути туди. Так можна заощадити, але доведеться почекати …

У прикладі зроблено по-іншому – кожен шостий отвір зайнято декоративним сусідом.

Робимо для полуниці вертикальну грядку

Крок 7: Розташування на ділянці і догляд за вертикальної грядкою для полуниці.

Коли ви висадили всі рослини, обережно беремо трубу під нижню кришку однією рукою і переносимо на вибране місце. Орієнтуємо отворами і кущами полуниці на сонці. Акуратно ставимо і кріпимо за допомогою хомутів або просто дроту – фіксація повинна бути надійною.

Дуже важливий полив – він здійснюємо майже кожен день (особливо в теплу і сонячну погоду). Вертикальна грядка потребують постійного контролю за вологою тому в спеку вона висихає досить швидко. І якщо не встежити все може засохнути!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*