Плитка на балконі – муки вибору і поради з укладанняПідлогове, також як і настінне покриття відноситься до дуже важливої ​​деталі інтер’єру. Від того, як підібрана і покладена плитка на балконі багато в чому залежить затишок і комфорт квартири в цілому. Немає на сьогоднішній день нічого більш підходящого для балкона, ніж керамічна плитка. Адже той же підлогу або стіни, які викладені з використанням цього виробу матимуть масу позитивних характеристик. Крім того, укладання плитки на балконі може проводиться без професійних навичок.

критерії вибору

Розглянемо по якими ж критеріями вибирають плитку і які нюанси укладання плитки керамічної на балконі своїми руками.

Яка плитка буває і який з її видів найкраще підходить для укладання на балконі, технологічні моменти укладання плиткового покриття своїми руками

Критерієм, кваліфікуючою плитку підлогову, є матеріал, з якого вона виготовлена.

Варіант підлогового покриття на балконі

Види плиткового покриття підлогового:

  1. Вироби з кераміки, що володіє різноманітною фактурою поверхні і мають цілий ряд позитивних властивостей, до яких слід зарахувати їх зносостійкість і вогнетривкість, несприйнятливість до вологим середах і перепадів температур.
  2. Вироби з керамограніта; до їх плюсів слід зарахувати довговічність і високу міцність, стійкість до перепадів температур і до вологи, вогнестійкість і несприйнятливість до механічних пошкоджень, а також впливу агресивних хімічних середовищ, зносостійкість і екологічність, досить простий догляд і гігієнічність, великий асортимент.
  3. Килимова плиткове покриття, основу якої складає бітум або полівінілхлорид зі скловолокном.
  4. Екзотичні види плитки, такі як 3D вироби та вироби вінілові і з пробки.
  5. Виріб з натурального каменю, що відрізняється великим терміном служби і стійкістю до зносу, стійкістю до температурних режимів і впливу вологи, а також гігієнічністю і благородством, природною красою.

Керамічна плитка, як оптимальний варіант співвідношення ціна-якість для її укладання в якості підлогового покриття на балконі своїми руками

Керамічне плиткове покриття визнано фахівцями оптимальним варіантом в співвідношенні ціна-якість для укладання його на балконі. Вибираючи такий матеріал важливо підібрати його з урахуванням певних характеристик, зокрема, з урахуванням підбору потрібного кольору і розміру. Однак ці характеристики не будуть впливати на експлуатацію цього виробу в цілому. Яка ж технологія існує з укладання плитки керамічної на балконі?

Отже, це повинно, перш за все, бути правильно укладено. Важливе зауваження: для того, щоб плиткове покриття для підлоги надійно трималася, необхідно правильно підібрати клей або клейову суміш. Так, присутність в клеї або в клейової суміші кисню безпосередньо впливатиме на терміни експлуатації цього виробу. Крім того, зайва волога, а також великі щілини і з’являються бульбашки в клейовий основі приведуть просто напросто до відшарування плитки від поверхні підлоги, особливо це стосується зимового періоду, коли на неопалюваному балконі мінусові температури.

Інструкція з укладання

Укладання плитки повинна здійснюватися при температурі навколишнього середовища не нижче 10 градусів С. Суміш (клей) на оброблювану поверхню слід наносити рівномірно невеликим шаром.

Покласти плитку на балконі своїми руками

Покрокова інструкція з укладання плитки:

  1. Після того, як на поверхні підлоги балкона проведена традиційна або суха стяжка наступним етапом стає безпосередньо укладання вироби з використанням спеціального плиткового морозостійкого клею.
  2. Перший примірник плиткового покриття повинен бути покладений в дальній кут від входу на балкон. Для цього порція клею наноситься на плитку, її внутрішню сторону і зубчастим шпателем розтягується по площині. Далі виріб відкладається в сторону на кілька хвилин, а в цей час клей слід нанести на бетонну основу.
  3. Далі береться плитка з намазаним клеєм і садиться на клейову масу, злегка поглиблюється. Для дотримання однакової ширини шва з сусідніми елементами по кутах її можна зафіксувати пластмасовий куточок.
  4. Плитки лягають рядами. В кінці кожного з яких зазвичай вони підрізають, наприклад, болгаркою.
  5. Після заповнення всієї площі балкона плитковим покриттям йому дають два-три дні відстоятися до повного висихання. Тепер плиткове покриття для підлоги готове до експлуатації.

Фінальний етап укладання плитки на балконі

Сьогодні крім плитки поверхню підлоги на балконі можна облаштувати і іншими сучасними матеріалами. Для цього досить зайти на будь-який сучасний будівельний ринок або на будівельний портал в інтернеті, де пропонується маса варіантів покриттів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*