Опори для терасної дошкиЗовнішній вигляд регульованих опор

  1. Області застосування конструкції
  2. різновиди
  3. Вимоги до основи
  4. тонкощі установки

Якщо ви хочете облаштувати біля свого приватного будинку або дачі додаткові квадратні метри для відпочинку, то вам потрібно серйозно задуматися не тільки про покриття для підлоги, але і про спосіб укладання обраного матеріалу. Орієнтуватися слід на швидкість і простоту монтажу. Відмінним варіантом є регульовані опори для терасної дошки, за допомогою яких вдається не тільки швидко вирішити проблему, пов’язану з нерівними поверхнями, а й забезпечити якісну вентиляцію, відтік зайвої вологи.

Ким і коли були придумані дані пристосування, ніхто точно сказати не може, але одне відомо, що застосовуватися вони стали давно, але не з метою створення настилів, а для меблів у вигляді регульованих ніжок. Але! У 90-х роках почався свого роду переворот в цій області, саме тоді на світ з’явилися перші підтримки для підлог.

Масове виробництво почалося не відразу

ще довгий час до них примірялися, вони перевірялися, і тільки в 21 столітті народ усвідомив, наскільки це зручна річ. Наш споживач познайомився з даною продукцією не так давно, буквально кілька років тому вона стала з’являтися на вітчизняному ринку. Зараз можна знайти зміцнення для підстави без проблем, на будь-який смак, з огляду на фінансові можливості.

Опори для терасної дошки: який вигляд мають опори?

Опори для терасної дошки

Конструкція даного пристосування заснована на принципі гвинтового домкрата.

Складовими елементами є:

  • підставу;
  • проміжні вставки (з їх допомогою регулюється висота);
  • коректори (дозволяють змінити рівень нахилу);
  • вершина;
  • табулятори (вони бувають різного типу).

В якості основного матеріалу при виготовленні може використовуватися метал або пластик, іноді вони комбінуються. Одним з головних переваг опор регульованого типу є здатність витримувати велика вага конструкції, що досягає 1000 кг. Передбачається можливість плавного регулювання настилу, причому не тільки по висоті, але і по куту нахилу.

Опори для терасної дошки: сфера застосування

Опори для терасної дошки

Описувані елементи можуть використовуватися в різних цілях. Їх встановлюють під модульні плити, покриття для тераси, лаги, фальшполи, де ними забезпечується функція вирівнюючого механізму. Таким чином, вдається прискорити процес створення підлогового покриття, здешевити його. Важливо, що, піднявши на необхідний рівень терасу, під нею можна прокласти необхідні комунікації, не вдаючись до просвердлювання поверхні. Пристрій системи покриття дуже просте, це дозволяє без праці виконувати її монтаж і демонтаж.

Доцільним є застосування опор з метою облаштування терасових зон на даху, допускається можливість вибору конфігурації, кута нахилу. Іноді вони встановлюються навіть для захисту м’якої покрівлі. Коли з’явилися опори під терасну дошку, реалізація навіть найскладніших технічних задумів стала цілком здійсненною. Наприклад, можна зробити підлогу прозорим, забезпечити його підсвічуванням. У темний час доби конструкція буде виглядати особливо виразно.

Настилу, встановленого на підставки, не страшні катаклізми місцевого значення. Навіть якщо випадково на нього виїде вантажівка, нічого страшного не трапиться, тому що покриття є ремонтопрігодним. Для відновлення знадобиться розібрати покриття, полагодити комунікації, замінити деякі опорні елементи або частини настилу. Все це можна зробити за 1-2 дні, після чого ви знову зможете милуватися майданчиком біля свого будинку.

Опори для терасної дошки: пропозиції сучасних виробників

Опори для терасної дошки

Як було сказано вище, регульовані опори для лаг терасної дошки виготовляються з різних матеріалів. Затребуваними сьогодні є металеві вироби, що мають підставу зі сталі, на ньому передбачаються отвори для кріплення до майданчика. Конструкція передбачає наявність сталевий шпильки, довжина якої становить 150 мм.

З метою продовження терміну експлуатації опори виробники на її підставу наносять порошкове покриття, шпилька повністю оцинкована. На ринку також зустрічаються універсальні пристосування. Їх відмітною особливістю є більший розмір підстави і збільшена кількість отворів, призначених для кріплення. Принцип кріплення описаних варіантів гранично простий, це робиться з використанням саморізів при з’єднанні з лагами, висота регулюється за рахунок обертання нижньої частини конструкції.

Виробів з комбінованого матеріалу на вітчизняному ринку значно менше, але це не означає, що їх не можна знайти. У більшості випадків в таких конструкціях із пластику робиться основа, а з металу -силові регулювальні елементи. Деякі виробники в процесі виготовлення використовують АБС-пластик, потрібні елементи виходять методом лиття під тиском.

Опори для терасної дошки

Увага хотілося б звернути на такого виробника, як JustiFix JM, його продукція використовується як по відношенню до дерев’яних лагам, так і алюмінієвим. Їх конструкція схожа на класичний варіант, але по функціоналу вироби більш досконалі. Відмінною особливістю є можливість компенсування ухилу підоснови. Тут регулювання висоти може здійснюватися як знизу, так і зверху (так вдається заощадити час монтажу). Що стосується кількості опор, необхідного на 1м2, то це залежить від типу, перетину лаг.

Опори з пластика в основному пропонуються зарубіжними виробниками, їх налічується не так багато. Основним матеріалом виготовлення є високоміцний і якісний поліпропілен, це робить готові вироби стійкими до негативного впливу зовнішнього середовища. Вироби здатні витримувати навантаження в межах 900-2000 кгс.

Більшість фірм-виробників постачають свою продукцію компенсаторами ухилу, їх головним елементом є коса шайба великого діаметру. З метою запобігання ковзання плиток, поглинання вібрацій і шуму конструкції оснащуються прокладками, їх товщина складає 1-2 мм.

Де можна встановлювати?

Опори для терасної дошки

Опори для терасної дошки – де можна встановлювати?

Монтувати Регульовані опори для терасної дошки можна на будь-яку поверхню, бажано, щоб вона була ущільнена. Найчастіше все основою служить піщано-цементне покриття або бетонне. До сучасних тенденцій варто віднести використання геотекстильних матеріалів, що дозволяє забезпечити максимальну міцність поверхні, запобігти проростанню трави. Така необхідність часто виникає при організації підлогового покриття на вулиці.

Навіть якщо виникла необхідність облаштувати тимчасовий підлогу, наприклад, для проведення презентації, урочистій церемонії і т.д., пластикові або металеві елементи можна встановлювати на грунт, траву. В даному випадку рельєф не є ключовим моментом, ідеально рівну поверхню можна отримати навіть, якщо підстава знаходиться під нахилом.

Опори для терасної дошки

За допомогою використання регульованих опор вдається утворити вільний простір між підставою і настилом, там вільно циркулює повітря, а значить, швидше висихає гідроізоляційний шар, що позитивно позначається на його довговічності. Не можна не відзначити, що правильна установка опор є запорукою зниження ступеня механічного впливу.

У зв’язку з тим, що технологічні шви між елементами настилу залишаються відкритими, верхня поверхню підлоги завжди залишається сухою, рідина швидко стікає до водостоку. Опори не тільки захищають покриття, але і самі є стійкими до температурних перепадів, які не уразливими шкідливими комахами, грибками, цвіллю, гниллю.

Якщо ви плануєте в якості підлогового покриття використовувати дерев’яний матеріал, не забувайте про те, що він має властивість розширюватися і звужуватися. Використання регульованих конструкцій тут особливо важливо, тому що так вдається уникнути жорсткої фіксації, і як наслідок, зберегти зовнішній вигляд, цілісність покриття в умовах різних температурних режимів.

Техніка монтажу

Опори для терасної дошки

Опори для терасної дошки – процес монтажу

Конструкція опор змонтована так, щоб навантаження було рівномірно розподілена на нижній рівень настилу. Як вже було сказано, встановлюватися вони можуть абсолютно на будь-яку підставу. Це може бути земля, бетонна стяжка, гідроізоляція, утеплювач з підвищеним показником жорсткості. Не забувайте враховувати, що конструкцією вироби з металу або пластику передбачається відведення вологи з усіх складових частин.

Спосіб закріплення підстави теж може бути різним. З цією метою допускається використання мастики спеціального призначення, дюбелів, що фіксуються на підставі настилу. Міцність готового споруди забезпечується наявністю ребер жорсткості, вони встановлюються в кількості від 4 до 8 штук, необхідні для того, щоб ефективно розподіляти навантаження, стабілізувати геометричну форму конструкції.

Опори для терасної дошки

Кожен виріб має наконечник, призначений для фіксації положення плит. З його допомогою вдається забезпечити однакові зазори між елементами настилу. Сама пластина обертається навколо своєї осі на 360 градусів, за рахунок чого вдається максимально спростити процес монтажу. Настил фіксується за допомогою дюбелів, для вкручування яких передбачаються спеціальні отвори. Технологія монтажу тераси на увазі кріплення лаг безпосередньо до опор. Після цього перпендикулярно їм укладається палубна дошка.

Щоб не допустити серйозних помилок, рекомендується перед початком робіт почитати тематичні статті, подивитися навчальне відео. Якщо ж ви зовсім не розбираєтеся в питаннях, пов’язаних з будівництвом, то буде краще звернутися до фахівців. Вони не тільки володіють всіма необхідними знаннями та навичками, але ще мають і спеціальний інструмент.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*