Як правильно зробити тепла підлога на балконі – інструкція з монтажуЯк створити на балконі максимально комфортні умови? Для цього можна зробити кілька дій – встановити нові віконні конструкції, утеплити як зовні, так і зсередини. Але без джерела тепла температура все одно буде низька. Оптимальний варіант обігріву балкона — зробити теплу підлогу.

Основні правила

polЯк правильно виконати цей захід з мінімальними фінансовими витратами? Найкраще робити комплексне облаштування балкона. Це суттєво скоротить час для установки теплої підлоги, так як його монтаж на вже готовий підлога буде скрутним.

Так як в більшості випадків модернізація балкона не передбачена – потрібно адаптувати технології утеплення під його специфічні умови. Головним завданням при цьому є максимальне збереження корисного простору з формуванням прийнятного мікроклімату.

Для цього потрібно врахувати наступне:

 1. В якості утеплювача необхідно використовувати матеріали з мінімальним значенням теплопровідності – пінопласт, пінополістирол.
 2. Перед встановленням теплої підлоги (незалежно від його типу) слід максимально зменшити теплові втрати.
 3. Згідно з нормами забороняється встановлювати на балці батареї, підключені до центрального опалення. Допускається монтаж автономних систем.
 4. Пиріг утеплення не повинен сильно збільшувати навантаження на балконну плиту. У міру можливості потрібно уникнути заливку цементної стяжки поверх неї, або зробити шар тонким.
 5. Попередньо складається схема розташування нагрівальних елементів і блоку управління ними.

Враховуючи всі ці нюанси, можна приступати до монтажу теплої підлоги на балконі. Це робиться перед установкою основного шару утеплення, але після облаштування монтажної обрешітки. Важливо, щоб нагрівальні елементи не були закриті несучими конструкціями.

Водяна тепла підлога

Цей тип нагрівальної системи рекомендується встановлювати тільки в тому випадку, якщо її розведення вже є в квартирі. Робити індивідуальну схему тільки для балкона буде недоцільно.

Одноконтурний варіант водяної підлоги

Для підключення до вже існуючої системи потрібно, щоб діаметр труб, які будуть монтуватися на балконі, збігався з встановленими в квартирі. Це необхідно для рівномірного гідравлічного навантаження на систему. Для невеликої площі буде достатньо встановити один контур. Якщо ж розміри підлоги перевищують 10 м2 — роблять дві і більш незалежні магістралі.

Рекомендації з облаштування теплої водяної підлоги

 • Відстань між трубами може становити від 10 до 30 див Це залежить від обраної системи і матеріалу їх виготовлення. Найкраще цю інформацію отримати у виробника або його представників.
 • Для фіксації магістралей рекомендується використовувати спеціальні мати з направляючими. Вони мають ще одну додаткову функцію – компенсують механічний вплив на труби.
 • В якості підлогового декоративного покриття можна використовувати плитку, лінолеум або ламінат. Важливо, щоб вони були розраховані на постійне тепловий вплив. Це зазначається на їх етикетці – «сумісний з теплою підлогою».

Товщина цементної стяжки повинна бути не менше 30 мм Для рівномірного випаровування вологи фахівці рекомендують робити її до 50 мм. Важливо – стяжка облаштовується тільки після пробного запуску.

Електричний і інфрачервоний

Через те що водяні теплі підлоги не часте явище в квартирах – найчастіше зупиняються на електричних моделях. Їх перевага полягає в повній автономної роботи, низькою інертності і невеликий трудомісткості монтажу.

ik-pol

ІК нагрівальні мати

Існує два типи електричних нагрівальних елементів – резисторні та інфрачервоні. Перші складаються з кабелю (одне або двожильного), підвищення температури якого відбувається за рахунок резистивного ефекту. Характеризуються підвищеною питомою потужністю – до 240 Вт/м. п. Єдиний недолік – велика витрата електроенергії.

Якщо ж було виконано професійне утеплення балкона – рекомендується монтаж ІК моделі теплої підлоги. Специфіка його роботи полягає в нагріві повітря, а поверхні декоративного покриття.

Незважаючи на очевидну різницю, монтаж нагрівальних елементів цих систем практично ідентичний. Оптимальний варіант – придбати вже готові мати, на які встановлені нагрівальні компоненти.

Перед проведенням монтажу потрібно ознайомитися з наступними рекомендаціями:

 1. Ширина мата повинна бути максимально наближеною до розміру балкона. Стандартний розмір першого – 1 м. Але в разі потреби можна зробити дві паралельні нагрівальні лінії, що складаються з менших по ширині матів – 70, 65 або 50 див.
 2. Блок управління (термостат) краще всього розташувати не на балконі, а на внутрішній розділяє стіні. Важливо, щоб була можливість його підключення до датчика температури.
 3. Переріз електропроводки має бути розрахована на максимальне навантаження. Настійно рекомендується монтаж УЗО.

Це основні правила облаштування теплої підлоги на балконі. Тонкощі технології його монтажу залежать від обраної моделі. Тому рекомендується ознайомитися зі специфічними моментами ще до придбання.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*