Яблуня Різдвяне – смак літа серед зимисорт різдвяне яблука

Сорт яблук «Різдвяне» був виведений у Всеросійському науково-дослідному інституті селекції плодових культур в 1985 році і став справжнім досягненням колективу. Яблуня завоювала заслужену популярність серед садівників завдяки своєму головному гідності – імунітету до парші.

Історія селекції сорти яблук «Різдвяне»

Всеросійський НІІСПК – найстаріший садівничий інститут, що володіє найбільшим генофондом садових рослин. З 1976 року співробітниками проводиться селекційна програма по виведенню сортів яблук, стійких до шкідливих захворювань, зокрема до парші.

парша

Парша є найпоширенішою хворобою яблунь в середній смузі Росії

Парша є найпоширенішою хворобою яблунь в середній смузі Росії, від якої гине близько 40%, а іноді до 70-80% врожаю. Після проведення численних робіт зі схрещування і вибракування різних видів були створені перші вітчизняні сорти яблук, стійкі до парші та інших захворювань. Серед них гідне місце займає яблуня «Різдвяне».

Отриманий в результаті схрещування сорту Уеслі з гібридною формою BM 41497 сорт «Різдвяне» пройшов випробування в Центрально-Чорноземному і Центральному регіонах Росії і був включений до держреєстру в 2001 році.

опис дерева

Кожен сорт яблук має свої смакові і зовнішні особливості, які роблять його неповторним і відрізняють від інших. Яблуко "Різдвяне» відноситься до зимових сортів. Урожай знімається на початку осені і добре зберігається в прохолодному приміщенні, наприклад, погребі, на протязі тривалого часу.

Таблиця: Характеристика плодів

ознаки характеристика Величина Плоди мають середній і вище середнього розмір. Вага яблука близько 150 грам, деякі екземпляри можуть досягати у вазі 200 грам. Форма Яблуко округле, трохи приплюснуті з невираженими великими частками. Шкірочка Щільна глянцева середньої товщини. Забарвлення Плоди пофарбовані в жовто-зелений колір з червоним розмитим рум’янцем по всьому колу, можливі вкраплення вишневого кольору, добре проглядаються сірі підшкірні точки. Плодоніжка Тонка довга прямий форми, поставлена ​​під нахилом. Воронка Середньої глибини, тупоконическая форми, з нальотом сірого відтінку. М’якоть Володіє кисло-солодким десертним смаком, біло-кремовим кольором, щільною структурою, дуже ніжна і соковита, аромат виражений неяскраво. Насіння Мають середню величину, коричневе забарвлення і яйцеподібну форму. Хімічний склад Може варіюватися в залежності від кліматичних умов і догляду. Середні показники становлять: цукор 10,4%, тітруемих кислоти 0,48%, пектини 14,1%, сахарокіслотний індекс 21,7.

Яблуня «Різдвяне» відрізняється швидким темпом зростання. За кілька років однорічні саджанці досягають у висоту приросту 40-70 см. Опис особливостей будови:

 1. крона. Міцна, широкопирамидальная, среднеобліственний.
 2. гілки. Дерево має міцні основні гілки, що ростуть під кутом близько 80 °, з сірою лущиться корою.
 3. пагони. Потовщені, бурого кольору, слабо опушені, округлі в перетині.
 4. нирки. Притиснуті, мають конічну форму і галявину.
 5. листя. Яйцевидної форми з хвилястими краями, окрас зелений матовий. Пластина листа зморщена, має галявину.
 6. суцвіття. Яблуня має рясний цвіт з великими зонтиковидних суцвіттями по 4-6 великих круглих пелюсток блідо-рожевого кольору.

Зовнішній вигляд плодів (галерея фото)

Яблуко сорту Різдвяне в долоні Гілка яблуні Різдвяне з плодами Розмір яблук Різдвяне щодо сірникової коробки

Переваги та недоліки яблуні

Яблука сорту «Різдвяне» користуються заслуженою любов’ю садівників завдяки ряду переваг:

 • абсолютна стійкість плодів і листя до парші;
 • скороплодность – плодоношення настає на 4 рік після перепрівітих;
 • врожайність – в середньому за сезон яблуня приносить до 180 ц / га;
 • лежкість плодів – при правильному зберіганні урожай може долежати до кінця січня;
 • красиві і смачні плоди.

До недоліків сорту можна віднести неодновременное дозрівання плодів, схильність до осипання в період дозрівання, погіршення смаку плодів ближче до кінця терміну зберігання.

Щоб продовжити час зберігання яблук «Різдвяне», їх потрібно складати в один шар в неглибокі дерев’яні ящики, обертаючи кожен плід в папір.

Як зберегти яблука на зиму (відео)

Особливості посадки і догляду

Садівники, які хочуть вирощувати яблуні «Різдвяне» на своїй ділянці, повинні дотримати правила посадки саджанців:

 1. вибір місця. Яблуні рекомендується висаджувати на відкритому і сонячному просторі, так як в тіні кількість і якість врожаю погіршується. Грунт повинна бути пухкої, добре пропускати кисень і воду до кореневої системи. У глинистий грунт перед посадкою слід додати пісок, торф і компост. Дрібне залягання грунтових вод призводить до передчасного гниття плодів.
 2. час висадки. Посадку яблунь бажано проводити в кінці вересня – початку жовтня в суху теплу погоду. Якщо саджанці придбані в другій половині жовтня, їх потрібно прикопати, а висадку відкласти до квітня.
 3. підготовка місця. Щоб забезпечити усадку ґрунту, яму краще вирити за місяць до посадки. Її середній розмір становить 0,6х0,6 м. На дно ями кладеться добриво (торф, зола) і по центру робиться земляний насип.
 4. посадка. Перед посадкою потрібно ретельно розправити коріння саджанця по периметру (вкорочувати не можна), присипати їх землею і злегка утрамбувати. Після висадки проводиться полив рослини.

Щоб саджанці прижилися, необхідний правильний догляд за рослиною, який включає в себе наступні заходи:

 1. полив. Зайва волога шкодить рослині, тому полив повинен бути регулярним, але помірним. Для відтоку зайвої води поруч з деревом робляться канавки. Після рясних дощів землю потрібно розпушити.
 2. підживлення. Перші добрива вносяться через рік після посадки. Це повинні бути мінеральні добрива, що містять азот, фосфор, калій. Їх кількість залежить від родючості грунту, так як надлишок мінералів може завдати шкоди рослині.
 3. обрізка. Правильно сформована крона сприяє гарному росту і врожайності яблуні. Обрізка проводиться щорічно на початку весни, але особливу увагу слід приділити дереву в перші роки життя.

  мульчування

  Мульчування допомагає зберегти тепло в грунті в зимовий час і служить додатковим харчуванням грунту навесні

 4. мульчування землі. Незважаючи на те що сорт «Різдвяне» відрізняється хорошою зимостійкістю, мульчування допомагає зберегти тепло в грунті в зимовий час і служить додатковим харчуванням грунту навесні. В якості мульчі добре використовувати перегній, пухкий грунт, деревна тирса, солому або золу. Стовбур дерева при цьому загортають.

Зверніть увагу! Мульчу необхідно укладати на злегка вологу землю шаром в 5-10 см.

Як правильно виконати обрізку (відео)

Захист від шкідників

Крім парчі, до якої у сорту «Різдвяне» вироблений імунітет, яблуням загрожують деревні шкідники (короїд, кліщ, щитівка). Якщо не провести своєчасну обробку дерев, комахи проникнуть вглиб кори, вивести їх звідти буде важко. Для боротьби з шкідниками використовується розчин карбофосу і інші хімічні препарати инсектицидного ряду.

Щоб захистити дерева від комах, які пошкоджують нирки, бутони і листя (листовійка, моль, тля і ін.), До моменту цвітіння їх слід обробити розчином хлорофосу.

Яблуні сорту «Різдвяне» неважко виростити навіть початківцям садівникам. Якщо дотримуватися рекомендацій по посадці дерев і догляду за ними, вони багато років будуть радувати хорошим урожаєм.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*