Хризантеми в горщиках в домашніх умовахХризантеми в горщиках в домашніх умовах

Хризантема – прекрасна квітка, різний за відтінками і структурою квітки. У них округла форма кущів, яка здатна прикрасити абсолютно будь-яке приміщення. Слід зазначити, що ці квіти не доставляють зайвого клопоту своїм власникам щодо утримання та догляду за ними.

Вони прекрасно цвітуть в домашніх умовах. Поставити чарівний кущик можете в місці, що сподобалося будинку: на підлозі балкона, на підвіконні вікна, в будь-освітленій кімнаті.

 

 

зміст:

1. Загальні види хризантем;

2. У яких умовах повинні вирощуватися хризантеми в горщиках;

3. Як доглядати за кімнатними хризантемами;

4. Хвороби кімнатних хризантем;

5. Особливості цвітіння кімнатних хризантем (відео).

Якщо ви збираєтеся вирощувати їх на дачі або в заміському будинку, то краще за все обставити ними вхід в будинок і веранду, тому що вони як раз таки не вибагливі до тепла і зможуть добре перенести зниження температури. Проблема може виникнути тільки через надмірне теплого повітря, так як хризантеми не люблять, коли в приміщенні занадто вже тепло і температура вище 20 ° C і коли в приміщенні не відбувається регулярне провітрювання.

Загальні види хризантем

Родина цієї квітки – Азія, де «хризантема» перекладається з місцевої мови як «сонячне рослина». Це, в принципі, не викликає здивування, тому що варто тільки поглянути на цю квітку, і відразу ж виникає асоціація з жовтизною сонечка. В Азії його розділили на 4 основних видів. У кожного з цих видів свої особливості.

Як розводити хризантеми в горщиках

Перший вид – Кущова. Вона дуже скидається на ромашку, але відрізняється різними відтінками і великими квітками. Цей вид досить часто використовується для складання і прикраси квіткових композицій. А ось поворожити на ній щодо того чи любить вас милий, чи ні, на жаль, не вийде.

Другий вид – Каскадна. Зовні вона схожа на крихітну, маленьку маргаритки. Але ця квітка сам по собі більший і вище.

Для любителів вирощувати квіти в саду фавориткою стала Садова хризантема. Вона висока і іноді її зростання становить висоту до 70 см. Але зазвичай зростання цієї рослини складає близько 40-50 см.

Ще один з відомих видів – Корейська. Її особливість полягає в стійкості до знижених температур. Вона може цвісти аж до самих заморозків. Цей вид здатний прикрасити абсолютно будь-який сад взимку (і Морозник), тому що в цей час року він ще не засихає. Але варто відзначити ще один важливий момент того, що хризантеми і в домашніх умовах не менш привабливо виглядають.

В яких умовах повинні вирощуватися хризантеми в горщиках

Незалежно від виду квітки, вирощування хризантеми – не складне заняття. Вона не вибаглива, і тому добре себе почуває в горщику і в умовах закритого приміщення. Але безліч квітів обожнюють прохолоду, і для продуктивного і відмінного вирощування було б непогано помістити кущик на балконі або ж на веранді. Протяг також би не став на заваді, так як хризантеми обожнюють свіже повітря і провітрювання.

Умови вирощування хризантем в горщиках

Їли на балконі або в кімнаті дуже душно і спекотно, то хризантема почне швидко чахнути і в скоро часу зів’яне прямо на очах. Перший прояв цього процесу буде полягати в тому, що все квіточки закриються, потім опаде, потім почнуть втрачати свою пружність, і в підсумку будуть опадати, опускатися листочки. Після цього залишаться незабаром одні сухі гілки. Цей весь процес відбувається досить швидко, за тиждень. Виходить, що хризантема не вимагає особливого догляду, але обов’язково потрібно стежити за її температурним режимом і дотримуватися його.

Ці квіти також люблять світло. Але не варто їх відразу ж ставити під прямі сонячні промені, які можуть в одну мить завдати квіткам опікові плями і спалити бутони. Тут йдеться про непряме освітленні, але досить інтенсивному. Якщо раптом на листочках кущика з’явилися коричневі плями і крапки, то необхідно негайно переставити його в інше місце, щоб позбутися від сонячних опіків. Але якщо йому буде не діставати сонця – він витягнеться вгору і втратить свою прекрасну округлу форму, а його бутони стануть дуже дрібними і в результаті не розкриються.

Як доглядати за кімнатними хризантемами

Кущик потрібно поливати двічі на тиждень помірною кількістю водички і цього буде цілком достатньо. Ці квітки не люблять сирої грунт і швидше зможуть перенести недолік вологи, ніж надлишок. Це відноситься як до садових форм, так і домашнім. До речі, потрібно відзначити, що висаджують хризантеми в компактні горщики і на їх дно в обов’язковому порядку кладуть дренаж у вигляді дрібних каменів (гравію). Отвори на дні горщика обов’язково повинні бути великими для того, щоб зайва вода не змогла застоюватися. Також хризантеми будинку потрібно обприскувати. Зазвичай це необхідно робити два рази на день влітку (вранці і ввечері).

Хвороби кімнатних хризантем

У більшості випадків ці рослини, як в домашніх умовах, так і в вуличних ні чим надзвичайно серйозним і небезпечним не хворіють. Здебільшого хризантеми може вражати кліщ павутинний, однак від нього можна легко і швидко позбутися завдяки мильній розчину, який досить просто приготувати. Його можна замінити також розчином Пітеріума. Не варто також боятися і земляних паразитів. Попелиця, яка може іноді завестися в самому квітці, швидко змивається водою. Ніякого особливого шкоди вона не може нанести рослині.

Хризантеми може вражати кліщ павутинний

Отже, підбиваючи разом всього вище написаного, можна зробити висновок, що хризантеми володіють прекрасними декоративними властивостями, так як цими квітками прикрашають безліч весільних церемоній, домашні альтанки і веранди, балкони. Також ці рослини дуже стійкі і невибагливі щодо догляду за ними, вони не вимагають додаткових і кропітких зусиль з вирощування.

Особливості цвітіння кімнатних хризантем (відео)

Безлічі людей, які люблять квіти, подобаються хризантеми через те, що ступінь округлості і форму куща, розмір самого квітки можна самостійно формувати. Вони завжди дуже красиві як окремі великі квітки, так і маленькі, але обов’язково у множині.

кімнатні хризантемиСпочатку потрібно вибрати великий за розміром, широкий горщик, але не високий. Так як хризантема рослина досить самостійне, то ніякого копіткої і постійного, додаткового догляду до себе не вимагає. Коли кущ вже за віком досить дорослий, потрібно дивитися чи влаштовує вас його гіллястість. Якщо немає, то верхівку можна зрізати і бічні гілки починають швидше розвиватися, відразу ж можуть з’явитися додаткові пагони. Робити це потрібно до тих самих пір, поки не почалося поява красивих бутонів. В іншому випадку рослина просто перестане квітнути.

Якщо вам здалося, що самі квітки дрібних розмірів, то певне їх кількість потрібно буде теж зрізати. Говорячи іншими словами, якщо вам захотілося збільшити розмір квітки в двоє, то половину потрібно зрізати. Але робити це треба на самому початку розвитку і формування бутонів.

Квітникарі з великим досвідом за плечима приблизно можуть назвати розміри і величину майбутньої квітки хризантеми. Але все ж оскільки рослина не має довгих пелюстків, то діаметром може перевершувати свій бутон втричі.

Дізнатися про відхід і цвітінні кімнатних хризантем ви можете з нашого ролика

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*