Електрична тепла підлога під ламінат – характеристики і особливості монтажуЗбереження тепла в квартирі або будинку є першочерговим завданням при плануванні системи опалення та обігріву. В більшості випадків в якості допоміжних елементів нагріву застосовують систему «тепла підлога». В даний час існує два типи реалізації цієї системи – водяний і електричний нагрів. При виборі водяного трубопровід теплої підлоги можна підключити безпосередньо до системи опалення (як описано тут) або організувати автономний цикл руху теплоносія.

Якщо в кімнаті планується настил ламінату, то водяний варіант не може бути задіяний – велика ймовірність різкого перепаду температур, що може привести до зміни геометрії окремих ламелей і втрату однорідності ламінату. У цьому випадку рекомендується монтаж електричної теплої підлоги.

Види

Електричні варіанти теплої підлоги розрізняються за методом нагрівання:

 • Конвекційний. Нагрів відбувається в елементах підлоги. У міру підвищення температури теплова енергія передається на внутрішню поверхню ламінату.
 • Інфрачервоний. В результаті роботи елементів виділяється ІЧ випромінювання, яке і нагріває підлогу.

plenochnyj-teplyj-pol

Плівковий пол

Схема конструкції плівкового підлоги являє собою набір тонких і гнучких смуг (до 0,4 мм),виготовлені з матеріалів, що містять графіт і спеціальні добавки.

Кожна зі смуг з’єднується паралельно з струмопровідної ізольованою рамкою. Від керуючого елемента (терморегулятор) подається напруга, що і призводить до нагрівання підлоги. При цьому велика частина енергії проектується в простір в ІЧ діапазоні. Для спрямованості випромінювання перед встановленням теплої підлоги укладають відбивну поверхню.

constr

Для його монтажу потрібні додаткові матеріали:

 • З’єднувальні та кінцеві муфти.
 • Терморегулятор.
 • Теплоізолятор.
 • Відображає підкладка.
 • Поліетиленова плівка.
 • Провід електричний.

Весь процес установки поділяється на етапи:

 1. Підготовка поверхні чорнової підлоги – очищення, видалення нерівностей.
 2. Установка теплоізолятора. Він лягає на чорнову підлогу, аркуші повинні розташовуватися стик в стик коло до одного.
 3. Установка відбиває шару.
 4. Розкрій карбонового мата і підключення кожного складового елемента в єдину систему. Для з’єднання окремих частин до несучої рамці проробляється отвір і крізь нього кріпиться дріт, який екранується сполучної герметичної муфти.
 5. Остаточний шар поліетиленової плівки повністю закриває плівковий підлогу.

montaz_polaНагрівальні мати

Конструкції цього різновиду теплої підлоги являють собою набір карбонових стрижнів, розташованих паралельно один одному. При цьому, підключення кожного з них так само здійснюється паралельно.

Товщина цієї сітки не перевищує 1мм. При подачі енергії на неї карбонові елементи починають випромінювати теплову енергію в інфрачервоному діапазоні.

Принцип роботи полягає в наступному – на ізольовану раму подається електричний струм, що призводить до нагрівання стержнів. При досягненні температури 20 — 22°С опір карбону падає і струм проходить по них безперешкодно. Для управління процесом нагріву можна встановити спеціальний блок, який буде регулювати в автоматичному або ручному режимі подачу напруги в залежності від кімнатної температури.

komplekt-dlia-montazha-elektricheskogo-pola

Процес установки практично повністю аналогічний плівковому, за винятком того, що по завершенні установки матів і терморегулятора поверх усієї конструкції заливається тонкий шар стяжки. Вона буде служити ізолятором, провідником тепла і вирівнювачем статі.

Поради щодо вибору

При виборі моделі плівкового підлоги або карбонового нагрівального мату слід звернути увагу на наступні фактори:

 • Виробник. Серйозна компанія по виробництву теплої підлоги завжди проводить хорошу маркетингову компанію. Чим більше ви чули про неї позитивних відгуків, тим якісніше буде продукція.
 • Чим якісніше основа (полімер), тим він темніше.
 • Ширина смуги повинна складати не менше 15 мм
 • Відсутність або мінімальне значення термічної деформації. Необхідно порівнювати два однакових відрізка теплої підлоги. Один з них активується і перевіряється зміни габаритних розмірів з еталонним, який не включався.

Пам’ятайте, що низька ціна — це майже завжди погане якість. Тому будьте уважні при виборі моделі теплої підлоги, інакше може постраждати і верхній шар – ламінат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*