Дерев’яний настил або острівець на газоні …дерев'яний настил на дачі

Найчастіше настили, як частина відкритої тераси, примикають до будинку, але це зовсім не обов’язково. Іноді краще місце для відпочинку – це віддалений тінистий куточок вашого саду. Таке рішення має одне відчутну перевагу. «Незалежний» настил не пов’язаний з будинком, а значить, не потребує глибокого зимовому фундаменті. Це заощадить вам годинник важкої виснажливої ​​роботи, особливо в лісистій або кам’янистій місцевості, де важко рити грунт під фундамент.

Снімок21

Конструкція нашого острівного настилу досить проста. Він являє собою квадрат 3,5 х 3,5 м з однією сходинкою. Якщо ви вмієте пиляти дошки і загортати шурупи, то зможете його спорудити самостійно за один день. Єдині інструменти, які знадобляться, це циркулярна пила і дриль. У нашому випадку в якості настилу застосовувалася невибаглива композитна дошка з потайними кріпленнями. Але при використанні простої дерев’яної дошки з просоченням і звичайних шурупів ціну конструкції можна істотно зменшити.

фундаментальне рішення

Покладіть дві опорні балки паралельно один одному на відстані 275 см. До кінців балок прикріпіть мотузки однакової довжини, перехрестивши їх посередині. Вимірявши довжину по діагоналі, переконайтеся, що балки розташовані строго паралельно один одному. Лопатою відзначте місця фундаментних блоків (рис. А), викопайте поглиблення під гравій.

Снімок22

За допомогою шнура і будівельного рівня визначте найвищу і найнижчу точки ділянки. Утрамбуйте грунт, потім засинайте гравій. Встановіть на гравійну подушку блоки і вирівняйте їх по рівню (фото 1), додаючи або виймаючи гравій по необхідності. Якщо у вас немає блоків товщиною 20 см, можна використовувати вузькі, 10-сантиметрові, блоки, поклавши їх один на одного і скріпивши між собою цементним розчином. Якщо перепад висот становить понад 60 см, поставте настил на стовпчастий фундамент – так буде і красивіше, і безпечніше.

Снімок23

Снімок24

основа основ

Додайте опорні балки на фундаментних блоках строго під прямим кутом. За допомогою мотузки перевірте і відрегулюйте паралельність сторін (фото 2). При необхідності підрівняйте балки за допомогою пластикових або дерев’яних підкладок. Відзначте на опорних балках місця кріплення лаг, починаючи з краю. Ми використовували 11 лаг, встановивши їх з кроком 30 см (відстань між центрами). Відстань витримано спеціально для композитної дошки, щоб вона не провисла згодом, під дерев’яну терасну дошку інтервал між лагами можна збільшити до 40 см. Для кріплення лаг до опорних балок використовуйте металеві куточки – це і надійніше, і краще, ніж забивати цвяхи під кутом ( при такому методі часто розщеплюється дерево). Закріпіть куточок на кожному місці кріплення лаг (фото 3).

Снімок25

фото 1

Снімок26

фото 2

2) – Проведіть вимірювання по діагоналі, зрушуючи одну з балок вперед або назад, щоб вийшов рівний квадрат. Мотузки будуть утримувати балки на місці.
3) – Пригвинтите шурупами куточки замість того, щоб забивати цвяхи під кутом, – це може розщепити і послабити поперечну балку або порушити симетрію основи.

Снімок27

фото 3

чисті периметр

Встановіть дві крайні і центральну лаги на прикріплені до опорних балок металеві куточки. З одного боку кінці лаг повинні виступати за опорну балку на 25-26 см, з іншого краю кінці рівняти не потрібно. Їх слід обрізати в самому кінці роботи, щоб не довелося підпилювати останню дошку настилу.

Закріпіть лаги на металевих куточках шурупами. Пригвинтите консольні дошки з обох сторін. Пізніше другу консольную дошку потрібно буде зняти на час, щоб підрівняти кінці лаг. На даному етапі вона потрібна, щоб лаги лягли рівно, а бічні балки НЕ завалювались (фото 4). Коли консольная дошка буде знята в кінці роботи, лаги втримаються на місці завдяки настилу.

Снімок28

(Фото 4)

Встановіть і закріпіть інші лаги. Підсильте зовнішні кути додатковими дерев’яними брусками-розпірками (фото 5). Знайдіть середину довжини лаг. Потім встановіть розпірки між лагами, зміщуючи їх на 1-1,5 см від середини в шаховому порядку. Зміщення необхідні, щоб все розпірки не опинилися під стиком дощок настилу.

Снімок29

(Фото 5)

5) – Для посилення кутів встановіть кутові бруски-розпірки між двома крайніми лагами, потім прибийте консольную дошку з обох сторін.

Снімок30

6) –Зробіть сходинку. Ви можете не підводити під неї фундамент, а «підвісити» лаги сходи під лагами настилу за допомогою металевих куточків або сполучних брусків.

Укладання настилу

Композитна терасна дошка зазвичай прикріплюється до лагам спеціальними потайними кріпленнями. Але можна використовувати і звичайні шурупи: буде багато отворів, капелюшки шурупів доведеться гарненько втопити, зате обійдеться таке рішення набагато дешевше.

Укладання настилу починайте з краю, вирівнявши першу дошку по консольної балки. Чи не обрізайте дошки по довжині, ви відріже їх після, все разом, щоб краї були рівними. Між кожною парою дощок використовуйте чотири роздільник при кріпленні Через кожні чотири дошки перевіряйте відстань до консольної дошки і регулюйте відстань між дошками по необхідності. Після укладання передостанній дошки зніміть консольную дошку, розмітьте і відріжте кінці поперечних балок так, щоб остання дошка настилу лягла рівно по краю. Встановіть на місце консольную дошку і закріпіть останню дошку настилу.

Прібейте дерев’яні підкладки товщиною 0,5 см до консольної дошці через кожні 40 см, для того, щоб утворився вентиляційний зазор і вода не накопичувалася уздовж торця. Обшийте торці настилу торцевої дошкою, прикрутивши її двома шурупами під кожною підкладкою (фото 8). Після установки торців закріпіть дошки проступи (горизонтальна поверхня ступені). Обробку сходинки завершує установка подступенка – вертикальної дошки під щаблем.

Снімок31

7) –Покладіть дошки настилу. Настил буде краще виглядати, якщо використовувати потаємні кріплення, але робота займе більше часу. Підпиляєте кінці дощок настилу по консольної дошці.

8) – Обшийте настил відповідними за кольором торцевими дошками, закручуючи шурупи з потайною головкою прямо під підкладками.

Снімок32

(Фото 8)

Снімок33

фото 9

9) –Обшийте торцевими дошками боковини сходинки, потім відміряйте, обріжте і встановіть подступенок в передній частині ступені.

Простота цього настилу дозволяє побудувати його дуже швидко. Якщо у вас є помічник і всі матеріали в наявності, то, почавши з ранку, ви можете закінчити роботу вже до заходу. Спорудження сходинки і використання потайних кріплень зажадає трохи більше часу.

Ж.д.п.513

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*