Дерев’яна підлога на дачі своїми рукамидерев'яні доски

Популярність дерев’яних підлог важко переоцінити і це очевидно. Екологічний нешкідливий, довговічний і доступний матеріал, який ще й зовні не вимагає додаткових покриттів, тому як виглядає привабливо і поєднується з будь-яким інтер’єром. Дерев’яні підлоги просто покриваються лаком. Найбільш красиво виглядають дошки з хвойних сортів дерева, також такий матеріал ще і самий довговічний. Підлога прослужить набагато довше, якщо кожна його дошка добре просушена.

Укладання дерев’яних дощок і лаг

Добре, якщо у вас є можливість навчитися на дачному будиночку, укладати підлогу самому. Щоб надалі ви вже знали влаштування підлоги і могли вирішувати проблеми пов’язані з ним без сторонньої допомоги. Покриття підлоги складається з наступних етапів:

  • підготовка поверхні;
  • установка лагов;
  • кріплення дощок;
  • фарбування;
  • шліфування.

Отже, правило, яке потрібно запам’ятати відразу – дерев’яна підлога не вкладається влітку, так як в теплу пору року деревина має особливість вбирати багато вологи. А непросушені дошки – це зіпсований підлогу, на них з’являються тріщини і він розсихається. Для здійснення затіяного, вам знадобляться дошки товщиною 30-40, а шириною 100-110 мм і в деяких випадках дерев’яні бруски (лаги). Маякові лаги зміцнюють на очищеної поверхні підлоги, на них стелять дошки і роблять розмітку.

Правила укладання дерев’яного покриття

цвяхи і молоток

Лаги або дерев’яні бруски повинні бути розміром 100х20 і 120х25 см, встановлюються вони близько протилежної стіни з відступом в 20 см. Тільки розташовуйте лаги не за направленням світла чи проходу (якщо це коридор), а поперек. Після того як бруски вирівняні, їх можна прибивати цвяхами.

Дошки для підлоги на дачі можуть бути не зовсім ідеальними, проте, краще, щоб між ними зазор був не більший 1 мм, а від стіни відступ залишається в 1-2 см. Це дуже важливо, тому що через відступи буде вентилюватися повітря і дошки не загинє. Усе. Після того як ви підігнали всі дошки і розмітили необхідні зазори, то можна приступати до зміцнення покриття.

Для цього цвяхами, які довше, ніж найширша частина дошки в 3-4 рази прибиваємо матеріал. Після укладання дощок залишається встановити плінтус по всьому периметру кімнати, відшліфувати і пофарбувати покриття.

Шліфування проводиться вручну за допомогою наждачного паперу або за сприяння спеціального верстата. Фарбувати або покривати підлогу лаком – це справа непринципове, тому тут все залежить від вашого бажання. Красиво буде виглядати підлогу, пофарбований в тон з меблями для відпочинку або іншими предметами інтер’єру. Фарбують дерев’яна підлога уздовж дощок і наносять не менше трьох шарів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*