10 найпопулярніших ранньостиглих сортів томатів для Вашого підвіконняПрийнято починати статті, присвячені вирощуванню томатів в кімнатних умовах словами: «Якщо у вас немає дачі …» або апелювати до бідності, економності або маніакальної боязні магазинних овочів, «нашпигованих» добривами та гербіцидами. Ми не будемо йти второваним шляхом.

Ми просто розповімо про сортовому розмаїтті – про штамбові і ампельні помідори, багато з яких виведені для вирощування в домашніх умовах. Будь то томат з привабливим найменуванням Флорида Петіт, або новітній екзотичний і разюче гарний сорт Рапунцель – всі вони покликані прикрашати будинок і вже потім – приносити урожай, здатний задовольнити потреби любителя домашньої ботаніки.

Ампельниє або штамбові?

Кілька слів про сутність терміна «ампельні». Так називаються рослини, що вирощуються в підвісних корзинах, кашпо або горщиках, встановлених на піднесеній опорі. Ці помідори характеризуються кучерявими, звисаючими, ліанообразниє гілками які можуть, або підв’язують до опор і тоді формувати вертикально зростаючий в’юнкий кущ, або вільно звисати через край ємності в яку посаджені і так само створювати дуже декоративний «каскад» із зелені і яскравих плодів.

Використання для кімнатного вирощування ампельних сортів обумовлено їх компактністю при підв’язування до шпалери або при вирощуванні в підвісних ємностях. Вони мають компактну кореневу систему, яка потребує великої кількості грунту, і можуть нормально рости і плодоносити в горщиках обсягом від 2 до 5 літрів.

При цьому, завдяки цілеспрямованій селекції, ампельні помідори вражають багатством плодів. У деяких томатів кількість дрібних помідорів на одного грона може досягати 40 штук.

Феєрверк різноманітності форм

Вирішивши вирощувати для власного задоволення томати у себе вдома, садівник-любитель задається питанням про сортах, найбільш придатних для цього.

Сорти новітньої селекції, що з’явилися на російському ринку в останні 2-3 роки, вражають різноманітністю, схожістю характеристик і азартної рекламою як найкращого, неповторного, стійкого і родючого.

Щоб внести ясність і не обтяжувати любителя-неофіта перелопачування десятків сайтів про помідори, опишемо кілька сортів, які вже випробувані на практиці і отримали позитивні відгуки тих, хто вирощував їх в домашніх умовах.

Флорида петит

Назва ультраскоростиглого самозапилюватися сорти дрібноплідних томатів, що вживаються як в свіжому, так і в консервованому вигляді. Завдяки дрібним розмірам плодів можуть служити прикрасою різних блюд. Цей сорт дуже декоративний. У період дозрівання буквально усипаний яскраво червоними плодами. Період дозрівання Флорида Петіт 90-95 днів. Має дуже компактний і низькорослий стовбур, що не перевищує 30 см. У висоту. Не потребує пасинкування і формування крони. Флорида Петіт ідеально підходить для цілорічного вирощування на підвіконнях або балконах.

перлина жовта

Як більшість томатів з жовтим забарвленням плоду використовується в якості салатного сорту. Для консервації не рекомендується. Дуже низькорослий (2-25 см.) Компактний стовбур з густою красивою кроною, в якій одночасно може дозрівати до 30-35 яскраво-жовтих плодів. Є ультрараннеспелим. Від посадки до збору врожаю проходить 85-90 днів. Стійкий до вертіціллезу. Великою перевагою є низька вимогливість до освітленості.

перлина червона

Сорт практично аналогічний за формою і врожайності Перлині Жовтої. Різниця – плоди червоного кольору.

томат батерфляй

Цей сорт підходить більше для вирощування на балконі, підв’язаним до шпалери, оскільки висота куща доходить до 2 метрів. Дуже врожайний з великими кистями по 20-30 штук томатів вагою близько 30 гр. кожен. Має рожевий колір плодів витягнутої форми з дуже тонкою шкіркою.

томат рапунцель

Зовсім недавно виведений сорт 2015 року, ще рідко зустрічається у продажу. Характерною особливістю є грона плодів, спадаючі вниз. Томати в гронах розподілені абсолютно симетрично і нагадують косу казкової Рапунцель. Надзвичайно декоративний і може скласти конкуренцію багатьом кімнатним квітам. Мабуть, має попередника, дуже схожого на вигляд і формі грон з плодами. У зарубіжній літературі іменується як Super Sweet 100. Смакові якості плодів посередні. Мають тенденцію до подрібнення до горошини до кінця періоду плодоношення.

кімнатний сюрприз

Кущ невеликий, штамбовий. Висота не більше 50 см. Відноситься до суперранніх, з періодом до початку плодоношення 90 днів. Кімнатний сюрприз може вживатися як в свіжому, так і консервованому вигляді. Урожай плодів вагою по 60-70 гр. з одного куща 2-3 кг.

момент

Завдяки невисокому куща – 25-30 см. Момент може з успіхом вирощуватися в домашніх умовах, хоча спочатку призначався для відкритого грунту. Ранньостиглий До утворення плодів 90-95 днів. Помідори Момент досить великі для кімнатної рослини – 70-80 гр. Детермінантний – тобто, дозрівання плодів відбувається майже одночасно. Урожайний. При вирощуванні на балконі може давати досить пристойний урожай. Рекомендується вживати Момент в свіжому вигляді як салатний. Володіє дуже хорошою лежкістю плодів і високими смаковими якостями.

Анжеліка

Ранньостиглий сорт Анжеліка, що характеризується яйцевидної формою плодів особливо придатних для консервування. Дозрівання плодів Анжеліки відбувається на 90-95 день з моменту посадки. Плід вагою 45-50 гр. Відрізняється відмінним смаком плодів і 100% виходом товарної продукції. Помідори Анжеліка дозрівають майже одночасно.

каскад

Вітчизняний сорт томатів Сибірської селекції. Каскад має потужну кореневу систему, тому вимагає великих ємностей для вирощування. Каскад надзвичайно врожайний. В гронах до 24 плодів масою по 100 гр. Плоди подовженої форми інтенсивно червоного кольору з відмінними смаковими якостями. Підходить тільки для балконного вирощування з підв’язкою на шпалері. Сорт Каскад вимагає пасинкування і формування крони.

підсумки

У цій статті були розглянуті лише деякі представники величезного сортового різноманіття «кімнатних» томатів, найбільш добре зарекомендували себе в попередні роки.

Новий рік, безумовно, принесе нові сорти і гібриди, які дадуть імпульс до любителям домашнього городництва випробувати їх на своїх підвіконнях і балконах і винести справедливе судження про якість роботи селекціонерів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*