Жоржини: коли та чи потрібно викопувати на зиму, коли діставати на пророщування, фото, відеоВикопування жоржин — справа дуже відповідальна Важливе питання постає перед початківцями квітникарями, які вирощують жоржини, коли викопувати ці прекрасні квіти. Безсумнівно, що цей великий багатошаровий і дивно красивий квітка припадає до душі багатьом. Але щоб як можна довше радіти його красі, жоржини на зиму потрібно викопати.

Викопування жоржин — справа дуже відповідальна, тому що від цього, а ще від дотримання правил зберігання взимку викопаних бульб залежить, чи вони будуть цвісти на майбутній рік.

Викопування бульб жоржин

Перш ніж викопувати коріння квітки, необхідно ознайомитися з рекомендаціями фахівців.

Перед тим, як викопати бульби жоржин на зиму, варто взяти до уваги кілька важливих моментів:

  • закінчення періоду цвітіння;
  • сорт рослини;
  • наступ перших заморозків.

Очевидно, що викопувати бульби можна тільки після того, як рослина повністю відцвіте і скине всі квітконоси.

Важливою умовою для дотримання правильної організації прибирання жоржин і подальшого їх зберігання всю зиму стає визначення правильного періоду збирання бульб. Попередньо перед збиранням бульб необхідно припинити підживлення рослини різними добривами. Кінець вегетаційного періоду не є обов’язковим для добрива кольорів, тим більше, якщо вони на зиму викопуються.

Коли викопувати жоржини багато в чому залежить і від сорту рослиниКоли викопувати жоржини багато в чому залежить і від сорту рослини

Коли викопувати жоржини багато в чому залежить і від сорту рослини. Бульби великої кількості різновидів цих прекрасних квітів починають формуватися ранньою весною. Але остаточно їх дозрівання настає тільки до кінця літнього сезону цвітіння. Звідси випливає, що більш тривале перебування бульб рослини в грунті буде позитивним чином позначається на процесі їх формування, а значить і якість зберігання коріння жоржин взимку.

На більшій частині території нашої країни у кінці літнього періоду наступають легкі незначні заморозки. Морози хоч і невеликі, всього кілька градусів нижче нуля, але і таке несуттєве зниження температурних показників може погубити квітки і листя рослини.

Ті ділянки жоржин, які постраждали від холоду, потрібно негайно обрізати, у рослини з’явилася можливість у майбутньому радувати своїх господарів прекрасним цвітінням. Бульби ж у цей час спрямують всі сили на посилене дозрівання і своєрідну підготовку до зимового зберігання. Даний процес буде відбуватися аж до сильних морозів.

Процедуру викопування жоржин можна проводити відразу після того, як трапиться перший міцний морозець.

Жоржини: коли і як викопувати (відео)

Садівників нерідко хвилює питання про те, чи обов’язково взагалі викопування жоржин на зиму. Більшість досвідчених фахівців вважає, що рослини не переживуть зиму в землі навіть у разі їх значного утеплення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*