Закладення швів гіпсокартонуОдна з найпоширеніших сучасних технологій ремонту внутрішніх приміщень пов’язана з використанням гіпсокартону. Цей популярний матеріал дозволяє в найкоротші терміни вирівняти стіни і підготувати їх до завершальної стадії ремонту. Крім того, установка листів гіпсокартону покращує звукоізоляцію приміщень і теплоізоляційні властивості стін.

Фахівці, що працюють з гіпсокартоном, здатні створювати різноманітні складні конструкції і криволінійні поверхні, ніші і арки, декоративні стельові балки, які прикрашають приміщення і вносять свіжу ноту в його оформлення. Ці конструкції також дозволяють заховати різні комунікації і змонтувати вбудоване місцеве освітлення.

Закладення швів гіпсокартону: проблема швів

Після закінчення монтажу листів, згідно з технологією робіт з гіпсокартоном, необхідно закрити шви між ними. Ці роботи проводяться навіть в тому випадку, якщо при подальшому ремонті на гіпсокартонну поверхню наклеюватимуться шпалери або інші матеріали. Якщо шви правильно не оброблені, з часом між листами можуть з’явитися тріщини, що неминуче призведе до розтріскування шпалер або пофарбованих поверхонь стін, і, в кінцевому рахунку, зіпсує весь ремонт.

Це пов’язано з тим, що як би надійно не були закріплені листи гіпсокартону, вони, як і вся будова, піддаються впливу вібрації внаслідок природних коливань земної поверхні, що проїжджав поруч з будинком транспорту, роботи ліфтів, а також інших факторів, що викликають вібрацію будинку. Все це призводить до того, що краю суміжних листів гіпсокартону незначно зміщуються один щодо одного, як кажуть – «дихають», і шпаклівка в стику поступово тріскається і кришиться. Тільки закладення швів гіпсокартону за спеціальною технологією може вирішити цю проблему.

Закладення швів гіпсокартону: підготовка

Вивчимо рекомендації фахівців, закладення швів гіпсокартону, щоб уникнути неприємних розтріскувань в майбутньому. Ще на стадії монтажу листів необхідно стежити, щоб між ними залишався технологічний зазор близько двох міліметрів. До початку закладення швів потрібно переконатися, що всі шурупи, що кріплять листи, до кінця загорнуті в конструкцію. При необхідності їх потрібно дотягнути.

Закладення швів гіпсокартону

Підрізаємо краю, якщо це необхідно

Сучасна промисловість здебільшого випускає листи гіпсокартону з закругленими краями. Це робиться для того, щоб шпаклівка могла добре утримуватися в швах. Якщо ви працюєте з такими листами, додатково обробляти їх не потрібно. Якщо ж у вас в роботі листи зі стандартними крайками, доведеться потрудитися і підрізати кінці гострим ножем, щоб вийшла своєрідна фаска під кутом 45 ° при глибині 3-5 мм. Щоб шпаклівка згодом добре трималася, торці листів потрібно ретельно заґрунтувати.

Інструменти і матеріали для роботи

Закладення швів гіпсокартону, ви повинні приготувати такі інструменти та матеріали:

  1. Якісну шпаклівку по гіпсокартону (Ветонит). Якщо ви придбали готову шпаклівку, до початку робіт її потрібно ретельно розмішати. Якщо суху суміш – приготувати робочий розчин згідно з відповідною інструкцією.
  2. Спеціальну самоклеящуюся сітку із пластику – серпянку. Випускається з різних матеріалів, має різний розмір вічка і жорсткість, нагадує скотч – клеїться до будь-якої поверхні. Вам потрібна тонка, гнучка, але не ламка серпянка.
  3. Гострий будівельний ніж.
  4. Набір шпателів (обов’язково повинні бути присутніми плоский і кутовий).
  5. наждачний папір різної зернистості.
  6. респіратор.

Приступаємо до роботи

На попередньо загрунтовані шви, рухами поперек, наносимо шпателем готову шпаклівку або приготовану суміш і ретельно втираємо вглиб.

Закладення швів гіпсокартону

Коли шов по всій довжині буде заповнений шпаклівкою, зверху на шов, намагаючись дотримуватися симетрію, накладаємо серпянку і впевненими рухами утапливаем в розчин. Стрічка для закладення швів гіпсокартону буде грати роль своєрідної арматури, і утримувати в порожнині шва шпаклівку. Якщо оброблювані ділянки шва дуже довгі, більше трьох метрів, фахівці радять працювати більш короткими фрагментами, поступово рухаючись вперед.

Закладення швів гіпсокартону

Стрічка для закладення швів гіпсокартону

Якщо застосовується серпянка продавалася у вигляді смуг, а не цілісного рулону, стики стрічок виробляють з перекриттям в кілька сантиметрів.

Зверху, рухаючись прямо по Серпянка, широким шпателем прибираємо надлишки шпаклівки, а решту вирівнюємо за рівнем гіпсокартону. при виробництві гіпсокартону краю листів виготовляють кілька меншої товщини, що дозволяє наклеєною Серпянка і шару шпаклівки не підніматися над площиною листа. При роботі у внутрішніх кутах всі роботи виконуються в такій же послідовності, єдина відмінність – вирівнювання виробляють кутовим шпателем.

Коли шви повністю висохнуть, їх потрібно обробити наждачним папером. Робота ця досить важка і курна, не забудьте одягнути респіратор.

Закладення швів гіпсокартону

Щоб спростити цей етап, потрібно більш ретельно і акуратно виконувати попередні. Тоді шліфування пройде швидше. Якщо візуальний огляд після закінчення шліфування виявив проблемні місця, потрібно їх виправити. Для цього виявлені западини гарантують і сушать, а потім наносять вирівнюючий шар шпаклівки.

Тепер шви вашої гіпсокартонної конструкції не будуть боятися вібрацій і перепадів температур, не розтріскаються і не зіпсують недавно завершився ремонт.

Інформація на замітку: Штукатурка стін своїми руками,  Шпаклівка стін своїми руками.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*