Вирощування білих грибів в теплиці: загальні відомості, способи вирощування, підготовка гряд, особливості догляду, хвороби і шкідники, правила і строки збирання врожаю, відеоБілий гриб – цар грибів, інша назва – боровик Білий гриб – цар грибів, інша назва – боровик. Білі гриби цінують за поживні властивості та аромат, а так само він краще інших грибів засвоюється організмом людини. Боровик можна виростити поза природною лісовою середовища проживання.

За останні роки популярність розведення різних культур в захищених грунтах набирає обертів. Вирощування білих грибів можливо на дачі в теплицях або будинку.

Загальні відомості

Білі гриби давно стали делікатесним продуктом. Вирощування білих грибів – ідея для бізнесу або спосіб урізноманітнити раціон цінним білковим продуктом. Самостійне розведенням грибів – заняття, доступне кожному росіянину.

Для отримання хорошого врожаю білих грибів важливо дотримуватися спеціальні технологічні заходи. Агротехніка в теплиці вимагає умов, максимально наближених до природного середовища проживання грибів:

  • відсутність температурних коливань показників;
  • тривалого рясного зволоження;
  • наявність сухих ґрунтів з якісним дренажем;
  • теплі і добре освітлені сонцем ділянки.

Створити такі умови будинку або в теплиці досить складно, але цілком можливо.

Білі гриби давно стали делікатесним продуктомБілі гриби давно стали делікатесним продуктом

Способи вирощування

Вирощування білих грибів – захоплююче заняття. Незважаючи на агротехнічні складності, виростити пристойний урожай вдається навіть початківцям грибоводам.

Методи штучного культивування:

  • висадка грибниці і грибних спор біля будинку;
  • в теплиці з грибниці або грибних спор.

Для посадки можна використовувати штучний або дикий міцелій білих грибів. Його можна купити в спеціальних торгових точках. Дикий можна принести з лісу.

Для посадки можна використовувати штучний або дикий білих грибів міцелійДля посадки можна використовувати штучний або дикий міцелій білих грибів

Грибницю слід розміщувати на затінених ділянках. Викопують ями шириною не більше 2-х метрів і глибиною близько 30 см і готують поживну грунтову суміш. Основою ґрунту служить очищена деревна труха, гній і перегній з опалого листя. У такому ґрунті грибниця швидко адаптується і проростає.

Висаджувати грибницю біля будинку або в теплиці варто в шаховому порядку. Такий порядок відповідає агротехніці вирощування грибів і дозволяє грибниці рівномірно розподілитися по всій посадкової площі грунту.

Якісне і регулярне зволоження відіграє важливу роль. Для збереження вологи грибницю накривають спеціальним матеріалом. На адаптацію і проростання міцелію потрібно близько 12 місяців. Зручніше вирощувати білі гриби в теплиці.

Білі гриби: вирощування (відео)

Правила і строки збирання врожаю

Збирають білі гриби по мірі дозрівання, не допускаючи їх переростання. Навіть самий благородний гриб стає непридатним до вживання після того, як постаріється. Для збору краще підійдуть ранкові години. Не використовуйте ніж. Оптимальний варіант – обережно викрутити грибну ніжку з грибниці. Це захистить грибницю від проникнення шкідливих мікроорганізмів і дозволить їй плодоносити довгі роки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*